Сомборска лига: Важна победа Куљана

Гости су боље позиционирани на табели и своју вредност су показали у 17.  минуту када је Малацко грудима прихватио лопту у шеснаестерцу Куле, вешто шутирао и погодио доњи леви угао Радуловића.
fudbal/dnevnik

Кула -  Русин 2:1 (1:1)

КУЛА: Игралиште на Гедеру, гледалаца 100.  Судија: Митровић ( Оџаци).  Стрелци: Тапаи у 31.  и Козлик у 48.  за Кулу, а Малацко у 17.  минуту за Русин.

КУЛА: Радуловић 7, Бодиш 6, Златић 6 ( од 46.  Војиновић 7), Тапаи 7, Полић 7, Јањић 6, Гачевић 6, Козлик 7, Анђелковић 7, Бабић 7 и Ђођић 6.

РУСИН: М.  Нађ 7, Мањош 6, Жарић 7, Малацко 7, А.  Кочиш 6, Ланчужанин 6 ( од 46.  Боднар 6), Сајанковић 6, Будински 7, Д.  Нађ 6, Бранковић 7 и С.  Кочиш 7.

Домаћини су до изједначења имали неколико изгледних прилика, али је голман Русина Михајло Нађ био на висини задатка.  Ипак, у 31.  минуту након повратне лопте Полића, Тапаи је био прецизан и поравнава на 1:1.

И само што је почело друго полувреме, у 48.  минуту, након лепог додавања Војиновића, Козлик се најбоље снашао у шеснаестерцу Русина и погодио за испоставило се коначних 2:1 за Кулу.

Ђ.  Бојанић

Полет – Војводина 4:1 (2:1)

СИВАЦ: Игралиште Полета, гледалаца стотинак.  Судија: Ђурђевић (А.  Шантић).  Стрелци: Плавшић у 8.  Комазец у 19.  и 55.  и Н. Чвокић у 82.  за Полет, а Николић у 31.  минуту за Војводину.  Жути картони: Ј.  Чвокић, Пејановић и Јањуш (Полет), а Танчић, М.  Станојев и Д.  Јованов (Војводина).

ПОЛЕТ: Ђуришић 8, Ровчанин 7, (од 46.  Ромић 7), Ракочевић 7, Зејак 7, Плавшић 8, Бошковић 7, Ј.  Чвокић 7, В.  Пејановић 7, Максимовић 7, Јањуш 8, Комазец 8 (од 77.  Н.  Чвокић 7).

ВОЈВОДИНА: Бугарски 7, Т.  Николић 6, Ранисављев 6, Мустафовић 6, Љ.  Јованов 6 (78.  Д.  Јованов -), Ранисављев 6 (од 82.  М.  Јованов - ), Г.  Станојев 7, Бојанић 6 (од 71.  Башић -), Танчић 6, Николић 7, М.  Станојев 7.

Вредну победу у борби за опстанак остварили су фудбалери Полета.   Већ у 8.  минуту након повратне лопта Комазеца, Плавшић је послао лопту под пречку, а у 19.  минуту, на центаршут искусног Јањуша, Комазец са петерца дуплира вођство Сивчана.

Гости су се потом тргли и у 31.  минуту успели да смање предност домаћих голом Николића, али све дилеме око коначног резултата разрешио је својим другим голом Комазец.  Коначан резулат је плод братске сарадње Јована Чвокића чији је центаршут испратио брат Немања и главом лопту послао у небрањени део мреже.

Ђ.  Бојанић

Оџаци - Раднички 1:2 (0:1)

ОЏАЦИ: Стадин Грбавица, гледалаца 50, судија: Хорњак (Гајдоба), стрелци: Д.  Николић у 68.  за Оџаке, Коцић у 35.  Нововић у 52.  минуту за Раднички.

ОЏАЦИ: Н.  Кузмановић 7, Рашетић (М.  Кузмановић 7), М.  Николић 7, Лукић 6, Миленковић 6 (Д.  Николић 7), Зорић 6, Бугдановић 7 (Илић), Петковић 7, Пречаница 7, Кудузовић 7.

РАДНИЧКИ: Спасић 7, Коцић 8, Алексић 7, Кесић 7, Сантрач 6 (Нововић 7), Мушикић 7, Лазаревић 7, Радојчић 7, Ивовић 7, Ј.  Милојевић 6 (Гвозденовић 7), Ћеримовић 7 (Д.  Милојевић 7).

Општински ривали наступили су у подмлађеним саставима а Ратковчани су успели да осовје бодове.  Уткмица је протекла коректно а најлепши погодак постигао је Нововић после соло продора када је претрчао три своја чувара и савладао Кузмановића.

А.  Чичић

Борац - Будућност (П) 2:2 (1:2)

ОБРОВАЦ: Игралиште Борца, гледалаца 350, судија: Радановић (Бачка Паланка), стрелци: Јандрић у 13.  С.  Јовановић у 66.  за Борац, а Марић у 2.  М.  Козомора у 25.  (из пенала) минуту за Будућност.  Жути картони: Максимовић, С.  Јовановић, Попадић, С.  Козомора (Борац), Радомировић, М.  Козомора (Будућност).  Црвени картон: Вранац (Борац).

БОРАЦ: Ђукић 7, Лакатош 7, Попадић 7, С.  Козомора 7, Вранац 7, Максимовић 7, Поњевић 7, Гајић 7, Јандрић 8, М.  Јовановић 8, С- ЈОвановић 8.

БУДУЋНОСТ: И.  Немет 7, Вјетровић 7 (Божин 7), Агбаба 7, Тури 8, Попов 7, Моравац 7, Радомировић 7, Лаћарак 7, Алимпић 7, М.  Козомора 8, Марић 8.

Одлична утакмица је одиграна у Обровцу.  Већ у 2.  минуту капитен гостију Козомора прешао по левој страни, убацио лопту, а Стефан Марић је погодио мрежу.  Домаћи су изједначили преко Јандрића, који је са пет-шест метара погодио мрежу Немета.  Гости су поново дошли у вођство, пошто је Вранац играо руком у свом шеснаестерцу и судија је досудио пенал.  Судија потом није свирао чист пенал  над Миодрагом Јовановићем.  Ипак, Борац је изједначио у 66.  минуту пошто је Јандрић петом проиграо Стефана Јовановића који се са 10 метара погодио мрежу.

Б.  Гајић

Херцеговац - Кулпин 7:0 (4:0)

ГАЈДОБРА: Игралиште Херцеговца, гледалаца:300, судија: Д.  Гајић (Бач), стрелци: Смајић у 8. , Тривуновић у 16.  и 22. , Вукосав у 38.  и 88.  Вујовић у 58.  и Л.  Рачић у 78.  минуту.

ХЕРЦЕГОВАЦ: Лукач, Смајић (Адамовић), Поткоњак (Брдар), Вукосав, Бабић (Л. Рачић), С.  Хрњез, Тривуновић, Ивеља, Вујовић, Новчић, В.  Хрњез.

КУЛПИН: Ђуга, Хашка, Балевић, Анђић, Переза, Булатовић, Збућновић, Коларски, Бобот, Кајтез.

Десеторица фудбале Кулпина допутовали су у Гајдобри да би прошли као боси по трњу.  Седам пута савладан је њихов чувар мреже Андреј Ђуга, а првотимци Херцеговца реализовали су тек своју сваку другу повољну шансу.  За убедљиви тријумф домаçћега тима најзаслужнији је искусни интернационалац Ђорђе Ивеља који је директно асистирао код пет егзекуција.

Ђ.  Шт.

ОФК Стари град - Липар 6:0 (3:0)

БАЧКА ПАЛАНКА: Стадион ОФК Старог града, гледалаца:300, судија: Б.  Алексић (Каравуково), стрелци: Влајић у 4., Крстић у 16. , Ковачевић у 39., Миладиновић у 67. , Гајдобрански у 68.  и Марчета у 90.  минуту.

ОФК СТАРИ ГРАД: Ђурковић, Рађеновић, Влајић, Гајдобрански, Марчета, Миладиновић, Ђекић, Радић (Гостовић), Живић (Јовицки), Крстић, Ковачевић (Валентик).

ЛИПАР: Манојловић, Ђукић (Полић), Мијић, Басарић, Марчетић, Авдаловић, Новаков (Поповић), Лалић , Шеган, Бановић, Зракић (Пејић).

Сјајном игром и убедљивим тријумфом над солидним Липарцима, фудбалери бачкопаланачког ОФК Старог града направили су крупан корак ја уласку у виши ранг такмичења.  Голмана гостију Немању Манојловића савладали су чак шесторица првотимаца домаће екипе - Жарко Влајић, Немања Крстић, Александар Ковачевић, Максим Миладиновић, Марко Гајдобрански и Марко Марчета,  а сваки гол је посебна прича за себе.

Ђ.  Шт.

ЖАК - Крила Крајине 0:2 (0:1)

СОМБОР: Игралиште ЖАК-а, гледалаца:150, судија: П.  Вујић (Кула), стрелци: Чешљевић у 17.  и Плавански (из једанаестерца) у 60.  минуту, жути картони: Античевић (ЖАК), а Дане Дукић (Крила Крајине).

ЖАК: Миловић, Тривуновић, Фратрић,Тркуља, Античевић, Ковачевић, Тубић(Мишковић), Смиљановски, Станковић (Попов),Чичовачки, Ђорђевић.

КРИЛА КРАЈИНЕ: Дејан Дукић, Вигњевић, Тома (Поповић), Гајдобрански, Пилиповић, Зелинчевић,Чешљевић, Лончаревић, Марковић (Дробњак), Плавански (П.  Дражић), Дане Дукић.

Фудбалери сомборскога ЖАК-а, још једном, разочарали су своје најверније навијаче.  Овога пута, „жаковци” капитулирали су пред играчима бачкопаланачких Крила Крајине.  У већем делу утакмице, Бачкопаланчани били су надмоћни, тако да ни у једном тренутку њихова победа није била угрожена.

Ђ.  Шт.

Херцеговац - Кулпин 7:0, Полет (С) - Војводина (Т) 4:1, Кула - Русин 2:1, ЖАК - Крила Крајине 0:2, Оџаци - Раднички 1:2, Стари град - Липар 6:0, Борац - Будућност (П) 2:2, Славија - Тврђава 3:1.