СП у Катару: Холандија и Сенегал прошли у осмину финала

ДОХА: Селекције Холандије и Сенегала пласирале су се у осмину финала Светског првенства у Катару, након што су савладали репрезентације Катара и Еквадора.
h

Холандија је на стадиону "Ел Бајт" победила Катар 2:0 у последњој утакмици групне фазе Мундијала.

Голове за Холандију постигли су Коди Гакпо у 26. минуту и Френки де Јонг у 50. минуту.

Холандија је у утакмици са Катаром оправдала улогу фаворита.

Од првог минута је имала већи посед лопте из којег је диктирала темпо игре.

Уследили су напади Холандије, од тога две шансе Мемфиса Депаја које он није искористио. Катар је своје шансе тражио из полуконтри и контри.

У 26. минуту Коди Гакпо је примио лопту на 20 метара од гола и повукао је напред. Нанизао је четири играча, поред њих шутирао са 14 метара и постигао гол за Холандију.

Холанђани су у истом ритму отворили друго полувреме. У 50. минуту Френки де Јонг се нашао на правом месту у правом тренутку, пошто је на њега налетела одбијена лопта у шеснаестерцу, тако да му није било тешко да је пласира у мрежу за 2:0.

До краја утакмице није било промене резултата.

Сенегал је на стадиону "Калифа" победио екипу Еквадора 1:0 у последњој утакмици групне фазе Мундијала.

Голове за Сенегал постигли су Исмаил Сар у 44. минуту из пенала и Кулиду Кулибали у 70. минуту, док је за Еквадор био прецизан Моизес Каиседо у 68. минуту.

Сенегал је утакмицу отворио агресивније, поготово на средини терена.

Преузели су иницијативу и од првог минута наметнули свој темпо.

У четвром минуту Идриса Геј је имао одличну прилику да постигне гол, али његов шут је отишао поред десне стативе.

У 42. минуту играч Сенегала је оборен у шеснаестерцу Еквадора и судија је показао на белу тачку.

Прилику је искористио Исмаил Сар и својој екипи тако донео предност од једног гола.

Друго полувреме је боље отворила екипа Еквадора, која је у тим моментима више имала лопту у ногама.

Притискали су задњу линију Сенегала, која се мучила са изношењем лопте.

Ипак, у 68. минуту после изведеног корнера највиши у скоку био је Моизес Каиседо, који постиже гол за 1:1.

Након само два минута гол постиже Кулиду Кулибали после изведеног прекида. Он се ослободио чувара и сјајно реаговао пред голом за 2:1.

Холандија ће осмини финала као првопласирана у групи А играти са другопласираном екипом из групе Б, док ће Сенегал играти са првопласираном екипом из групе Б.