Сремска фудбалска лига: Победом прославили повратак

Борац (М) - Љуково 2:1 (1:0).
borac martinci, dnevnik.rs

МАРТИНЦИ: Стадион Борца, гледалаца 200, судија Чекичевић (Моровић).Стрелци: Њежић у 10. и Ветеха у 70. за Борац, а Миладиновић у 66. минуту за Љуково. Жути картони: Живковић, Каназир, Миладиновић (Љуково).

БОРАЦ: Јандрић 8, Шолаја 6 (Шарчевић 6), Марјановић 6, Зацкалицки 7, Дамјановић 7, Симјановски 6 (Крстић 6), Вукадиновић 6, Пушкаш 7, Грбић 5 (Р. Малешевић), Њежић 7, Варга 9.

ЉУКОВО: Мијатовић 9, Јагузовић 6, Шуша 7 (Пенов), Видовић 6, Милановић 6, Каназир 6, Пешељ 6, Мраовић 7, Видаковић 6 (Стевић), Миладиновић 8, Живковић 6.

Врло чудна утакмица у Мартинцима.Домаћи тим је добро отворио утакмицу. Њежић је већ у 10. минуту савладо искусног Мијатовића. А, домаћини су требали, водити, већ у првом делу са 3:0. Али, на асистенцију Варге, Грбић, није могао ни зицер шансе претвортити у голове.

У наставку, опет, су домаћи, имали прилике, а, када их нису искористили домаћини су кажњени, гости су после контре изјеначили резултат. Видевши, да његове асистениције не успевају, Томислав Варга, најбољи појединац сусрета, одлучио је, да он сам преузме,одговорност, за успех своје екипе. Уз мало среће и спретности, успева, да да се упише у листу стрелаца. И тако донео значајну победу свом тиму који се вратио у сремсколигашко друштво после пуних девет година.

З. Ерић

Будућност - Борац (К) 1:4 (1:2)

САЛАШ НОЋАЈСКИ: Стадион Будућности, гледалаца 250, судија Инђић (Инђија).Стрелци: Добо у 17.за Будућност, а Чавић у 43, Мирковић у 45, Пјевац у 60. и Д. Самарyић у 90. минуту за Борац. Жути картони: Петровић, Јесретић, В. Симеуновић (Будућност), Вујаклија, Сремчевић, Нинковић, Ђ. Самарyић (Борац).

БУДУЋНОСТ: Д. Чупић 5, Петровић 5, Добо 5, В. Симеуновић 5, И. Чупић 5 (Дамјановић 5), Јесретић 5, Тодоровић 5, С. Чупић 5, Јанковић 5 (Галетић 5), Миловановић 5, Г. Симеуновић 5 (Михајловић 5).

БОРАЦ: Станишић 9, Сремчевић 7 (Н. Матић 7), Живковић 7, Радишић 7, Д. Самарyић 7, Мирковић 7, Пјевац 9, Вујаклија 7, Нинковић 8, Чавић 7, Ђ. Самарyић 7 (В. Матић).

Домаћини су заслужено повели, а онда су на своје две дечије грешке-праве почетничке, дозволили су гостима, да у финишу полувремена преокрену резултат у своју корист. У наставку, Пјевац и Ђ. Самарџић су само потрдили заслужену и убедљву победу свог тима.

М. Симић

Јадран - Напредак (П) 0:0

ГОЛУБИНЦИ: Стадион Јадрана, гледалаца 300, судија Петровић (Сремска Митровица).

ЈАДРАН: Мандић 7, В. Николић 6, Д. Николић 6, Диклић 6, Милинковић 6, Којчиновић 6, Чеко 6, Момчиловић 6, Гршић 6, Бојић 6, Ивковић 6.

НАПРЕДАК: Митровић 7, Рагастовац 7, Швељо 7, Кекић 6, Кокановић 7, Дрљача 7, Кнежевић 6, Макарић 6, Скопљак 7, Стефановић 7, Димитријевић 6.

Голубинчани, у великој жељи, да обезбеде победу, јесу надиграли, ривала из Попинаца, али нису успели и да славе. Више пута су се  прописно испромашивали.А, и голман гостију Митровић, смелим интервенцијама, неколико пута је спасо своју мрежу од сигурних голова.

Н. В.

Партизан - Железничар 0:2 (0:0)

ВИТОЈЕВЦИ: Стадион Партизана, гледалаца 100, судија Грбатинић (Адашевци).Стрелци: Крунић у 67. и Бранковић у 90. минуту. Жути картони: Г. Петровић, Г. Радовић, М. Радовић (Партизан), Печељ, Миладиновић (Железничар).Црвени картон: Крунић (Железничар).

ПАРТИЗАН: Савић, Ж. Радовић, Мијић (Сантрач), Трипић, Г. Петровић (Бојић), Драгојевић, Алексић (М. Радовић), В. Петровић, Г. Радовић, Пајић, Младеновић.

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Печиљ, Грковић, Булатовић, Катарић, Миладиновић, Бранковић, Крунић, Марковић (Кнежевић), Кривокућа, Марјановић, Димитријевић.

Утакмица врло занимљива. А, меч, је изгубио много бољи тим. Домаћини нису искористили ни пенал у 18.минуту. Голман гостију Печељ, одбранио, је В. Петровићу, шут са беле тачке. Гости су у наставку извели две брзе контре, а Крунић, и Бранковић, су их претворили у голове.И коначну победу свог тима.

С. Мануков

Словен - Хртковци 1:1 (1:1)

РУМА: Стадион Словена, гледалаца 150, судија Стојковић (Добринци).Стрелци: Војчанин у 25. за Словен, С. Симовљевић у 4. минуту за Хртковце. Жути картони: Достанић, Стојаковић, Коларевић, Ракић (Словен), С. Симовљевић (Хртковци).

СЛОВЕН: Дер (Васовић), Петковић, Јовановић, Лазић, Ђевељекај, Батањски, Војчанин (Коларевић), Достанић, Станић, Цветичанин (Стјаковић), Ракић.

ХРТКОВЦИ: Чича, Глумчевић, Отржан, Станојевић, С. Симовљевић, Вукосављевић (Мандић), Манојловић, Никлолић, М. Симовљевић, Савић (Бркљача), Антонић (Митровић).

Иако, су, домаћини, били много, бољи ривал, од гостију из Хртковаца, и у првом и у другом полувремену, нису остварили, очекивану, победу. Једноставно стрелци су потпуно затајили. А, и гости су први повели.С. Симовљевић, је забишао домаће штопере, изашао сам испред Дера, а онда је рутински послао лопту у мрежу. Румљани су изједначили преко Војчанина. Он је изванредно шутирао с 18 метара, тако, да је Чича био немоћан.

М. Ивошевић

Подриње - Граничар (А) 1:0 (1:0)

МАЧВАНСКА МИТРОВИЦА: Стадион Подриња, гледалаца 250, судија Јокић (Никинци).Стрелац: Павловић у 50. секунди. Жути картони: А. Радовановић (Подриње), Недић, Ковачић, Девић, Бакајлић, Шуша (Граничар).

ПОДРИЊЕ: Релић -, А. Радовановић 8, Пршић 6, Рого 6, Ђурђевић 5 (Ивић), Живковић 5 (Радосављевић 6), Павловић 9 (Аџић 6), Мијајловић 5, Пантић 5, Арсеновић 6, Томић 6.

ГРАНИЧАР: Симић 7, Скакавац 6 (Петровић 7), Бакајлић 6, Девић 6, Вурдеља 6 (Андришка 5), Шуша 6, Грујичић 5, Кнежевић 6, Недић 5, Ковачић 6, Грбатинић 7.

Иако, су домаћини, пружили, бледу партију играјући споро, нервозне, и без правих акција, сторили су низ прилика за гол. Уствари, све те прилике и пропуштене шансе, поклонили су гостујући фудбалери, који су играли веома слабо у одбрани. А, победоносни гол постигао је Павловић још у 50 секунди игре, када је , по десној страни, продро, и у брзини, шутирао, а и лопта је тако, у брзини, улетела у мрежу, да голман Симић није ни стигао да интервенише.

М. Дрмановић

ПСК Путинци - Слобода 0:2 (0:0)

ПУТИНЦИ: Игралиште крај Кудељаре, гледалаца 200, судија Граовац (Рума).Стрелци: Обрадовић у 69. и Миличевић у 89. минуту. Жути картони: Јованов (ПСК Путинци), Мајсторовић, Љубојевић, Весић (Слобода).

ПСК ПУТИНЦИ: Милошевоић 7, Љубоја 6 (С. Алимпић), Митровић 7, Зекановић 6, Стојисављевић 7, Јованов 7, Ж. Алимпић 6 (Мудрић), Адамовић 6, Галић 6, Играч 6, Андреата 6.

СЛОБОДА: Радосављевић 7, Радошевић 7,  Новић 8, Весић 7, Нинић 8, Кнежевић 8, Перишић 8, Трбовић 7,  Обрадовић 8 (Љубојевић), Мајсторовић 7 (Миличевић 7), Наић 8 (Ашћерић).

Лепа фудбалска представа. А, победила је срећнија и спретнија екипа. За разлику од гостију, домаћини нису имали дан. Играли су неповезано, споро, и неефикасно, што је и омогућило, да гости из две контре покупе цео плен у Путицима..

Ч. Јовичић

Рудар - Први мај 0:4 (0:2)

ЈАЗАК: Стадион Цар Уроша, гледалаца 100, судија Шљепица (Нови Бановци).Стрелци: Радишић у 37. и 60. (оба из пенала), Митровић у 40. и Рокнић у 82. минуту. Жути картони: Дејић, Тришић (Рудар), Добић (Први мај).

РУДАР: Иванушић 5, Батинић 6, Стојановић 7, Тодћ 7, Тришић 6 (Гравара 6), Каурин 7, Стричевић 7, Крстић 6, Дејић 6 (Илкић 6), Виновић 6, Бојић 6 (Нинковић 6).

ПРВИ МАЈ: Рогић -, Јовић 7, Митровић 8, Кордолуп 8, Крстић 7, Милојевић 8, Јеж 8, Радишић 8, Милић 7, Чупељић 8 (Поповић), Добић 8 (Рокнић 7).

Доста борбена утакмица. А, гости, из Руме су показали да су тренутно много бољи ривал. Заслужено су дошли до убедљиве победе.