СРЕМСКА ЛИГА Бешчани после драме победили

Хајдук (Б) - Сремац (Д) 4:3 (1:2)
fudbal

Била је то чврста и борбена утакмица. Домаћи су кренули офанзивно и плод такве игре је било брзо вођство, преко Вуковића.

А онда шок за домаће: после само два минута игре гости су изједначили, а у јеку нових напада домаћих, гости су извели контру и дошли у вођство. У наставку, тренер домаћих Поповић је увео у игру свеже снаге, а разиграо се и убојити стрелац Караћ. Он је после соло продора преокренуо резултат у корист свог тима. Ни после тога гости се нису предавали.

Минут пре краја нови шок за домаће: Р. Ашћерић је искористио грешку домаће одбране и поравнао је резултат. Онда гости у свом казеном простору лопту заустављају руком, а Караћ је још једном био стрелац, за победу Бешчана.

М. Батало

БЕШКА: Стадион Хајдука, судија Шљепица (Нови Бановци). Стрелци: Вуковић у 6. и Караћ у 76, 80. и 90. (из пенала) за Хајдук, Јеж у 8, Савић у 29. и Р. Ашћерић у 89. минуту за Сремац. Жути картони: Ралић (Хајдук), Цветковић, Путица, В. Кордолуп, Р. Ашћерић, Видаков (Сремац).

ХАЈДУК: Ралић 7, Поповић 8 (Чича 7), Катић 7, Вуковић 7 (Милосављевић 7, Стојановић 7), С. Ковачевић 7, Иваниш 7, Д. Ковачевић 7, Недимовић 7, Георгијев 7 (Ђорђевић), Караћ 9, Крстић 7 (Умчевић).

СРЕМАЦ: Цветковић 6, Савић 7, Путица 6, В. Кордолуп 7, Вукајловић 6, Јеж 7, Р. Ашћерић 7, Н. Кордолуп 7, Видаков 7, Лазић 6, А. Наглић 6.

Железничар - Доњи Срем 2:3 (2:1)

У првих пола сата железничари су играли одличан фудбал. Ривал из Пећинаца  је био потпуно надигран. Али. у наставку, код домаћих као да је истрчао на терен неки други тим. Али, и поред тога зицер шансе су пропустили Ж. Митровић, Ракар и М. Митровић. Промашаје домаћих нападача казнили су гости и преокренули резултат.

С. Мануков

БЕШКА: Стадион Хајдука, судија Кавгић (Рума). Стрелци: Денић у 15. и Ж. Митровић у 22. за Железничар, а Марковић у 31, Живановић у 47. и Вукмановић у 58. минуту за Доњи Срем. Жути картони: М. Митровић, Бртка (Железничар), Јелача, Радовановић (Доњи Срем).

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Благојевић, Ракар, Плећаш, Ж. Митровић, М. Митровић, Бртка, Зорић (Соколовић), Мандић, Дубајић, Денић, Димитријевић (Тркуља).

ДОЊИ СРЕМ: М. Митровић (Јелача), Кривокућа, Цураковић (Радовановић), Живановић, Перишић, Марковић, Вукмановић, Јуришић, Рајић, Новић, Радивојевић.

Борац (М) - Партизан 3:2 (3:2)

Домаћини су пружили одличну прартију. Кренули су од првог минута офанзивно. Имали су на почетку и две лепе шансе, а онда је Трипић искористио центаршут и главом убацио лопту у домаћу мрежу. После тога Мартинчанису били још агилинији . Плод такве игре је изједначење. Ђилас је послао дубинску лопту, а М. Вулетић је био бржи од одбране гостију. Витојевчани се нису предавали, и опет је Трипић затресао домаћу мрежу.

Међутим, за само осам минута играчи Борца су успели да преокрену резултат. У наставку играо се добар фудбал, али није било правих шанси за измену резултата.

З. Крстић

МАРТИНЦИ: Игралиште Борца, судија Ждињак (Шид). Стрелци: М. Вулетић у 2, Пријић у 41.и Вукотић у 43. за Борац, Трипић у 7. и 35. минуту за Партизан.

БОРАЦ: Јовановић 7, Т. Вулетић 7, Стајчић 7, Зорановић 7, Марицки 7, Вукотић 7 (Ненадовић 7), М. Вулетић 8, Пријић 8 (Кљајић 7), Шарчевић 7, Марјановић 7, Ђилас 7.

ПАРТИЗАН: Стајчић 7 (Ђорђић), Ђуровић 7, Трипић 7, Вељко Петровић 7, Вулетић 7, Денић 7, Владимир Петровић 8, Мирковић 7, М. Радовић 7, Гачић 7, Јовановић 7.

Митрос - Слога (В) 1:1 (1:0)

Обе екипе су играле отворено и нападачки. Али, и поред вођства „месара“ у првом полувремену, бољу игру су приказали гости из Вогња. У наставку су изједначили, али тек с пенала, Немања Марковић је непрописно  заустављен у казненом простору.

Г. Васић

СРЕМСКА МИТРОВИЦА: Игралиште  Митроса, судија Чекичевић (Моровић).Стрелци: Ковачевић у 43. за Митрос, а Јандрић у 75. минуту (из пенала) за Слогу. Жути картони: Симјановски (Митрос), Петровић, Д. Марковић (Слога). Црвени картон: Лазичић (Слога).

МИТРОС: Дудић 7, Симјановски 7, Симић 7, Милошевић 7, Малиновић 7, Боровац 7, Опарушић 7, Бабић 7, Ковачевић 8, сремац 7 (Маглић), Трубић 7.

СЛОГА: Ерцег 7, Лазић 7 (Лазичић 7), Јовановић 7 (Ченић 7), Јандрић 8, Лошић 7, Н. Марковић 8, Станић 7, Петровић 7, Пуповац 7 (Мијатовић), Јоргић 7 (Матић), Д. Марковић 7.

Љуково - Борац (К) 7:0 (4:0) (прекинуто у 75. минуту)

Гости су допутовали са само девет играча и од првог минута определили су се за одбрану свог гола, али нису могли  да заштите своју мрежу. Домаћи су се поштено распуцали, постигли седам голова и још толико су пута промашили гостујући мрежу.  У 75. минуту, гости су остали са само седам играча, па је главни судија према фудбалсикм правилима морао да прекине меч.

Б. Кантар

ЉУКОВО: Игралиште Љукова, судија Пејаковић (Чалма). Стрелци: Љубинковић у 3.и 46, Мркела у 7, 34. и 42, Јанковић у 53. и Булат у 71. минуту.

ЉУКОВО: Опачић (Л. Грковић), Грковић, Маљковић, Стојанац (Николић), Булат, Мркела, Чучковић, Блануша, Узелац (Јеж), Љубинковић (Фет), Лукач (Јанковић).

БОРАЦ: Илић, Мирковић, М. Самарџић, Н. Самарџић, Вукосављевић, Паучек, Пјевац, Д. Матић, Стојковић.

Рудар - БСК 1:4 (1:2)

Играо се занимљив и узбудљив фудбал. Домаћи, иако су играли у најјачем саставу, доживели су прави дебакл од вема организованих и борбених гостију из Бешенова.

И. Сретић

ВРДНИК: Игралиште  Рудара, судија Блажон (Рума). Стрелци: Тривунчић у 5. (из пенала) за Рудар, а Скорупан у 24, Цвјетић у 28, Ж. Ћирић у 51. и Зељковић у 64. минуту за БСК. Жути картони: Милан Лужајић (Рудар), Сакан, Јакшић (БСК).

РУДАР: Васић, Манојловић, Нинковић, Милан Лужајић, Бабник, Гербец, Гаврић (Илкић), Зојутро, Милош Лужајић, Даничић (Гравара), Тривунчић.

БСК: Сакан, Т. Племић, Јакшић, Мрвичин, М. Лакетић, Бакић, Драгојевић (Зељковић), Скорупан, Цвјетић, Д. Лукић (Тодић) Ж. Ћирић (Б. Ћирић).

Хајдук (В) - ЛСК 3:3 (0:2)

Играчи Хајдука потпуно су надиграли борбене госте, који су и поред тога што су били слабији ривал водили са 2:0 и 3:1, али су на крају домаћи стигли до ремија у надокнади времена.

С. Томашевић

ВИШЊИЋЕВО: Игралиште  Хајдука, судија Инђић (Инђија). Стрелци: Ветеха у 51, Бакајлић у 85. и Радовановић у 92. за Хајдук, а Милићевић у 35. и Тодоровић у 43. и 75. минуту за ЛСК. Жути картони: Митровић, Сарић (Хајдук).

ХАЈДУК: Митровић 6, Радовановић 7, Сарић 7, Бакајлић 7, Ковачевић 7, Тодоровић 7, Њежић 7, Ветеха 7 (Петаковић 7), Грујичић 7 (Дамјановић 7), Томшић 7 (Петровић 7), Перић 7.

ЛСК:  Теодоровић 6, Тодоровић 7, Вуколић 7 (Н. Дронић 7), Драгишић 7, Шеик 7, Босанчић 7, Морак 7, Милићевић 7, Савић 7, Бојић 7, Шћурк 7.

ПСК Путинци - Раднички (Ш) 0:2 (0:1)

Слабији гости  у режији судије дошли су до три бода, није свирао пенал и искључио без, разлога Јовановића , показао му је жути картон који је само он видео.

Ч. Јовичић

ПУТИНЦИ: Игралићште крај Кудељаре, судија Меничанин (Врдник). Стрелци: Алексић у 39. и Шуша у 89. минуту. Жути картони: Инђић, Павковић, Медић (ПСК Путинци), Стојшић, Алексић, Вуковић (Раднички). Црвени картон: Јовановић (ПСК Путинци).

ПСК ПУТИНЦИ:  Милошевић 8, Кљајић 8 (Инђић 8), Зељуг 8, Јовановић-, Павковић 8 (Медић 8), П. Малбаша 8 (Н. Малбаша 8), Цветиновић 8 (Пешељ 8), Видовић 8, Дукић 8, Стјепановић 8.

РАДНИЧКИ: Николић 7, Утвић 7, Вуковић 7, Аперлић 7, Дрча 7, Стојшић 7, Шуша 8 (Војновић 7), Добројевић 7, Сарић 7, Грумић 7, Алексић 8.

Словен - Напредак (П) 2:1 (1:1)

Пре почетка утакмице, од активног играња опростио се Милан Јовић. Иначе, Румљани су остварили очекивану и заслужену победу против фаворизованог Напретка из Попинаца. Гости су почели утакмицу веома агресивно и плод такве игре било је и рано вођство. Домаћа одбрана није на време реаговала на дубинску лопту, Тодоровић је био најбржи и са само шест метара грурнуо је лопту у мрежу. Али, то није пореметио Румљане, који  су после изванредног продора Топића, потом и Маслића,  преко Мандића изједначили резултат.

У наставку пуна доминација играча Словена. Код победоносног гола домаћих опет је на сцени био Топић, изванредно је центрирао пред гол гостију, а Маслић је главом лопту спустио до Адамовића, који је са два метра само ћушнуо у противничку мрежу.

М. Ивошевић

РУМА: Игралиште ловена, судија Тодић (Врдник). Стрелци: Мандић у 33. и Адамовић у 63. за Словен, а Тодоровић у 10. минуту за Напредак. Жути картони: Мандић, Јовић, Чворков (Словен), Вукин, Ружичић (Напредак).

СЛОВЕН: Веселиновић 7, Мандић 8, Калајџић 8, Јовић 10 (Марин), Топић 8 (Цветковић), Адамовић 8, Маслић 8 (Петковић), Стоисављевић 7 (Чворков), Кондић 7, Бранковић 7, Сремчевић 7.

НАПРЕДАК: Николић 8, Кочијашевић 7, Рагастовац 7, Н. Јовановић 7 (Лазић 7), Савковић 8, Митровић 7 (Ћалић 7), Тодоровић 8, ђурић 7, Вукин 7, Ружичић 7, Пољак 7.

ИНЂИЈА: Железничар - Доњи Срем 2:3, ВРДНИК: Рудар - БСК 1:4, РУМА: Словен - Напредак (П) 2:1, СРЕМСКА МИТРОВИЦА: Митрос - Слога (В) 1:1, ПУТИНЦИ: ПСК Путинци - Раднички (Ш) 0:2, МАРТИНЦИ: Борац - Партизан 3:2, ВИШЊИЋЕВО: Хајдук - ЛСК 3:3, ЉУКОВО: Љуково - Борац (К) 7:0 (прекинуто у 75. минути), БЕШКА: Хајдук-Сремац (Д) 4:3.