Сремска лига: Дерби без одлуке

Био је то прави дерби. Ривали се нису штедели, а публика је могла да ужива у садржајној игри.
ФК Подриње/ Радост фудбалера Подриња после водећег гола

Подриње - Железничар 1:1 (1:1)

МАЧВАНСКА МИТРОВИЦА: Игралиште Подриња, гледалаца 250, судија Блажон (Рума).Стрелци: Ђурђевић у 24. за Подриње, а Вучковић у 39. минуту за Железничар. Жути картони: Мијаиловић, Арсеновић, Туцаковић, Павловић (Подриње), Боснић, Нинић, Каурин, Дубајић (Железничар).

ПОДРИЊЕ: Релић 7, Теодоровић 7, Радовановић 7, Павловић 7, Јаковљевић 7, Ђурђевић 8, Тодоровић 7 (Антић 7), Мијаиловић 7 (Савић), Арсеновић 7, Туцаковић 7, Ераковић 7.

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Благојевић 7, Боснић 7, Нинић 7, Пећанац 7 (Бранковић 7), Вучковић 8, Митровић 7, Ђуричић 7, Каурин 7 (Блануша 7), Ракар 7 (Лукач 7), Димитријевић 7 (Соколовић 7), Дубајић 7.

Било је заиста лепих акција, трчања и надигравања првом полувремену.

Играчи Подриња били су бољи и пропустили још неколико повољних шанси, а гости, осим постигнутог гола, нису имали ни једну прилику.

После продора Мијаиловића, Ђурђевић је између штопера гостију прецизно шутирао, тако да голман гостију Благојевић није ни стигао да интервенише. Гости су поравнали реузултат после лепе акције коју је започео Боснић, а Вучковић је завршио голом.

У наставку нешто боља игра гостију, али без правих шанси.Домаћини добри само у одбрани.

Л. Крсмановић

Партизан - Фрушкогорац 2:0 (0:0)

ВИТОЈЕВЦИ: Стадион Партизана, гледалаца 250, судија Ђурић (Инђија).Стрелци: Јовичић у 73. и Трипић у 87. минуту.Жути картони: Мирковић, Пајић, П. Млађеновић, Конц (Партизан), И. Ђорић, Н. Трнић (Фрушкогорац).Црвени картон: Ђукић (Фрушклогорац).

ПАРТИЗАН: Стајчић 7, Мирковић 7 (Трипић 8), Марковић 7, Пвловић 7,5, Богичевић 7, Јовичић 8, Петровић 7, Марко Малиновић 6,5 (Горан Радовић 9,5), Пајић 7, П. Млађеновић 8 (Вишацки), Конц 8.

ФРУШКОГОРАЦ: Ракић 6,5, Симић 7, Ђукић 7, М. Трнић 6, И. Ђорић 7, Н. Трнић 6,5 (Панић 7), Ж. Ђорић 7, Н. Симић 6, Масларић 7, Вукојевић 7, Ђурић 6.

Витојевчани су заслужили по игри и шансама још убедљивију победу. Чак нису искристли ни пенал. Шут Петровића је био траљав, па је голман Ракић одбранио. Чим је у игру ушао Горан Радовић Лија, домаћин је добио на пуној оранизацији игре и на агресивности. Први гол за домаће постигао је Јовичић. Одбијену лопту је само ћушнуо у противничку мрежу. Други је постигао Трипић после употребљивог центаршута.

В. Новаковић

Борац (К) - Сремац (В) 5:2 (4:1)

КЛЕНАК: Игралиште Борца, гледалаца 150, судија Дујић (Сремска Митровица). Стрелци: Д. Самарџић у 20, 25, 36, 44. и 64. за Борац, а Рудан у 5. и Грујић у 81. минуту за Сремац. Жути картони: Петковић, Стојковић, В. Матић, Радишић (Борац), С. Ранков (Сремац).

БОРАЦ: Стјепановић 7, М. Самарџић 7, П. Илић 8 (Н. Самарџић 7), Радишић 8 (Фриц 7), В. Матић 7, Д. Самарџић 9 (Д. Матић), Мирковић 7, Пјевац 7, Петковић 7, Савић 7, Стојковић 8.

СРЕМАЦ: Мандић 6, С. Ранков 6, Делић 6, Б. Ранков 6, Рудан 6 (Кујунџић), Грујин 6 (Грујић 7), Јовановић 7, Ковачевић 6, Глигоријевић 6 (Павковић 6), Коларов 6 (Цикотић), Самарџић 6 (Лошић).

Гости су допутовали са само једном намером - да приме што мање голова. Ипак су повели,  а Кленчани су после тога играли одличан фудбал. Сјајну партију пружио Далибор Самарџић, који је одиграо симултанку са одбраном гостију. Постигао је пет голова и могао још толико.

З. Перић

Словен - Слога (В) 1:1 (1:1)

РУМА: Игралиште Словена, гледалаца 200, судија О. Митровић (Рума).Стрелци: Вукелић у 20. за Словен, Јоргић у 41. минуту за Слогу. Жути картони: Јовановић, Чворков (Словен), Симњановски, Јовановић, Јоргић, Д. Марковић (Слога).

СЛОВЕН: Јокић 7, Вукмановић 7, Топић 7, Пузић 7 (Марин 7), Вукелић 9, Стоисављевић 7 (Динчић 7), Батало 7 (Чворков 7), Ступар 7, Добић 7, Кордолуп 7, Јовановић 7.

СЛОГА: Ерцег 7, Путица 7, Станковић 7 (Јовановић 7), Симњановски 7, Достанић 7, Илић 7 (Н. Марковић 7), Станић 7 (Глумчевић 7), Јоргић 8, Д. Марковић 7, Трубић 7, Лазић 7 (Коров 7).

Најбољи појединац сусрета, млађани Димитрије Вукелић, довео је Румљане у вођство прелепим голом после центаршута. Стигао је да подмтне главу и лопта се нашла умрежи.

Вукелић је после тога имао још три лепе прилике, да би после тога Јоргић поравнао резултат из волеј ударца са око 12 метара. У нааставку домаћи су имали прилику да поведу са пенала, али је Стоисављевић промашио цео гол.

Б. Кнежевић

Борац (М) - Раднички (И) 0:0

МАРТИНЦИ: Игралиште Борца, гледалаца 150, судија Шљепица (Нови Бановци).

БОРАЦ: Јандрић 7, Радуловић 7, Стајчић 7, Божић 7, Бијелић 7, Бојанић 7, Лукић 7, М. Вулетић 7 (Панић), Дамјановић 7, Шарчевић 7, Опарушић 7.

РАДНИЧКИ: Н. Савић 8, Кљајић 7, Николић 7, Василић 7, Поповић 7, Шевић 7, Д. Митровић 7, Пузић 7, Радосављевић 7, Дучић 7 (Бузаш), Стојчић 7.    Ривали, су одиграли веома добру утакмицу.А, Мартичани су били бољи, али то нису доказали. Имали су чак шест, седам изузетних шанси, а гости само једну праву.

П. Матић

Љуково - Напредак (П) 0:0

ЉУКОВО: Игралиште Љукова, гледалаца 150, судија Граовац (Рума). Жути картони: Опачић, Стевић, Булат, Мазињанин (Љуково), Кочијашевић, Н. Јовановић (Напредак).

ЉУКОВО: Опачић, Стевић, Стојанац, Играч, Андреата, Булат, Матић, узелац, Милановић, Тодоровић,  Мазињанин.

НАПРЕДАК: Николић, Радовановић, Јакшић, Зорановић, Миросављевић, Н. Јовановић, И. Јовановић, Сремац, Тодоровић, Кочијашевић, Ђурић (Милијаш).

Ривали нису одиграли онако се то очекивало. Гости су били бољи, па зато и велико задовољство крајним резултатом, играча Љукова.

Н. Тркуља

Сремац (Добринци) - Хајдук (Б) 0:1 (0:0)

ДОБРИНЦИ: Игралиште Сремца, судија Грбатинић (Адашевци).Стрелац: Митровић у 58. минуту. Жути картони: Митровић (Сремац), Цураковић (Хајдук).

СРЕМАЦ: Милановић, Грујић, Младеновић, Митровић, Шолак, Стошић, Вукајловић, Петровић, Марјановић, Ераковић, Шолак, Р. Ашћерић.

ХАЈДУК: Калајџић, Чича, Цураковић, Бајић, Караћ, Ковачевић, Добријевић, Прица, Суботин, Митровић, Радун.     Бешчани су славили заслужено. Били су бољи ривал у току целе утакмице. Велика је штета што су промашили још добре шансе. Једини гол постигао је Митровић, шутирао је левом ногом с 20 метара, а лопта је завршила у самим рашљама.

Д. Радовац

Јадран - Сремац (Деч) 2:1 (2:1)

ГОЛУБИНЦИ: Игралиште Јадрана, гледалаца 150, судија Бошковић (Салаш Ноћајски).Стрелци: Грковић у 14. и Карна у 22. (из пенала) за Јадран,а  Јуришић у 19. минуту за Сремац. Жути картони: Грковић, Пејић, Георгијев, Шестовић, Карна, Спаловић (Јадран), Недељковић, Радошевић, Јанковић (Сремац).

ЈАДРАН: Травица 8, Грковић 8, Пејић 8, Георгијев 8, Вуколић 8, Шестовић 8, Ј. Којчиновић 8, Карна 8 (Наглић 7), Комненовић 8 (КЛошутић), Драгојевић 8 (Булатовић 7), Спаловић 8 (Кривокућа).

СРЕМАЦ: Шљукић, 7, Стојковић 7, Недељковић 6, П. Мајсторовић 7, Милојевић 7, Марчета 7 (Ћирић), Радошевић 7, Радојчић 7 (Живановић), Јуришић 8, Стојчевић 7 (Милић), Јанковић 7.

Још у првом полувремену играчи Јадрана су завршли  посао. Постигли су брзо два гола, имали после тога још неколико прилика, али нису играли допадљив фудбал. Гости су се борили свих 90 минута, али ни то им није помогло да освоје бод.

И. Маленчић

Резултати:

ДОБРИНЦИ: Сремац - Хајдук (Б) 0:1, ГОЛУБИНЦИ: Јадран - Сремац (Деч) 2:1, КЛЕНАК: Борац - Сремац (В) 5:2, МАЧВАНСКА МИТРОВИЦА: Подриње - Железничар 1:1, ЉУКОВО: Љуково - Напредак (П) 0:0, РУМА: Словен - Слога (В) 1:1, МАРТИНЦИ: Борац - Раднички (И) 0:0, ВИТОЈЕВЦИ: Партизан - Фрушкогорац 2:0.