СРЕМСКА ЛИГА Добринчани ухватили сламку спаса

Сремац (Д) - Хајдук (Б) 2:1 (0:0)
lopta

ДОБРИНЦИ: Игралиште Сремца, судија Тошић (Стара Пазова).Стрелци: Р. Ашћерић у 58. и Вучковић у 90. (из пенала) за Сремац, а Лаврек у 62. минуту за Хајдук. Жути картони: Вучковић (Сремац), Петровић, Прица (Хајдук).

СРЕМАЦ: Матић, Кљајић, Митровић, Лазић, Лучић, Видаков, Вучковић, Провиђало, Станковић, Томић, Р. Ашћерић.

ХАЈДУК: Калајџић, Геогијев, Лаврек, Петровић, Цураковић, Трбовић, Рибар (Крстић), Ковачевић (Катић), Прица (Вуковић), Караћ, Бајић (Поповић).

Играчи Сремца су лако дошли до вођства, а и гости су још лакше поравнали резултат.Све до 90. минута, играо се доста занимљив фудбал, без много шанси.Онда су гости непотребно срушили Станковића у свом казненом простору. И судија је показао на пенал.А, сигуран извођач најстроже казне био је Вучковић.

Д. Радовац

Слога (В) - Митрос 2:5 (1:1)

ВОГАЊ: Игра Слоге, судија Белић (Ириг).Стрелци: Мијатовић у 40. и Станић у 85. за Слогу, а Милошевић у 25. и 81, Трубић у 54. и Грбић у 76. и 80. минуту за Митрос.

СЛОГА: Ерцег, Петровић, Матић, Јовановић, Вукмановић, Јерковић, Н. Марковић, Достанић (Станић), Штековић (Милановић), Јоргић, Мијатовић.

МИТРОС: Мршић, Сантовац, Смиљанић, Трубић, Милошевић (Ковачевић), Симњановски, Боровац, Цвијановић (Вранешевић), Грбић, Јанковић, Бабић.

Гости допутовали само са намером да освоје сва три бода.А, остварили су и победу од 5:2 која им ништа не значи. Једноставно, од јесени гости ће, ипак, играти нижи ранг.

Г. Васић

Партизан - Борац (М) 4:3 (1:2)

ВИТОЈЕВЦИ: Игралиште Партизана, судија Мушицки (Рума).Стрелци: М. Радовић у 36, Млађеновић у 47, Трипић у 62. и Владимир Петровић у 83. за Партизан, Пријић у 3. и 33. и Мијатовић у 85. минуту за Борац.Жути картони: Трипић (Партизан), Стајчић (Борац).

ПАРТИЗАН: Ђорђић 7, Трипић 7, Мирковић 7 (Вулетић), Павловић 7, Владимир Петровић 7, Малиновић 7, Вишацки 7, М. Радовић 7, Гачић 7, Млађеновић 7, Јовановић 7.

БОРАЦ: Шарковић 7, Мијатовић 7, Стајчић 7, Марицки 7, Вукотић 7, Ненадовић 7 (Адамовић 7), Кљајић 7, Пријић 8, Шарчевић 7, Марјановић 7 (Лазић 7), Радаковић 7.

Ривали су одиграли утакмицу, која је више личила на пријатељски меч. Ипак је виђено доста изванредних акција и седам лепих голова.

Н. Новаковић

Борац (К) - Љуково 3:1 (2:0)

КЛЕНАК: Игралиште Борца, судија Пејаковић (Чалма). Стрелци: Пјевац у 12. и Д. Самарџић у 20. и 75. за Борац, Булат у 81. минуту за Љуково.Жути картони: Грковић, Булат, Играчев, Матић, Блануша (Љуково).

БОРАЦ: Стјепановић 7, Васиљевић 7, Аћимовић 7, Фриц 7, Мићић 8, Радишић 8, Вукосављевић 8, В. Матић 7, Д. Самарџић 9 (Мирковић 7, Пјевац 9, Петковић 8.

ЉУКОВО: Опачић 8, грковић 7, Костић 7, Стевић 7, Матић 7, Чучковић 7, Узелац 7, Булат 8, Панић 7 (Играчев 7), Блануша 7 (Драгосављевић), З. Милановић 7 (Новаковић, Крвавац). Кленчани су одиграли одлично. Једна од најбољих партија у овом пролећном делу првенства. Пјевац и Д. Самарџић били су нерешива енигма за гостујућу одбрану. Мада, се неможе рећи да су гости играли слабо. Напротив, у неким тренуцима, били су и бољи ривал, али играли су доста нервозно и много су приговарали на суђење па су добијали жуте картоне.

З. Перић

ЛСК - Хајдук (В) 1:3 (0:2)

ЛАЋАРАК: Игралиште ЛСК-а, судија Поповић (Шуљам). Стрелци: М. Босанчић у 49. за ЛСК, а Томчић у 10, Петаковић у 38. и Мијановић у 61. минуту за Хајдук. Жути картони: Вуколић, Рибић, Дринић (ЛСК).

ЛСК: Пурић 7, Дринић 6, Шћурк 6, Савић 7, Љ. Босанчић 7, Тодоровић 6, М. Босанчић 6 (Гршић 6), Требовац 6, Вуколић 7, Дронић 7, Рибић 7.

ХАЈДУК: Митровић 7, Стојаковић 7, Ковачевић 7, Кузмановски 7, Бакајлић 7, Радовановић 7, Мијановић 7, С. Гавриловић 7, Петаковић 7, Кљајић 7 (Грујичић 7), Томшчић 7 (Миркловић 7).

Гости су одиграли онолико колико им је било потребно за победу. Али, то је била пирова победа. И гости и домаћини од јесени ће играти у нижем рангу.

М. Крстић

Доњи Срем - Железничар 3:0 (2:0)

ПЕЋИНЦИ: Стадион Сувача, судија Катић (Рума). Стрелци: В. Љубојевић у 25. и 27. и Кровокућа у 53.минуту. Жути картон: Тркуља (Железничар).

ДОЊИ СРЕМ: Јелача (Ристић), Манце, Јуришић, Николић (Мркела), Н. Митровић (Вукмановић), Кровокућа, Конестабо, Штетић, В. Трифуновић (А. Љубојевић), Радивојевић, В. Љубојевић (Закић).

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Петковић (Благојевић), Ракар, Лекић, Плећаш, Ж. Митровић, Љубинковић, Тркуља Мандић, Ђојановић (Бођук), Соколовић (Шкорић), Димитријевић.

Иако су Пећинчани славили одиграли су доста добро само у првом полувремену. Гости су само у другом полувремену изгледали баш као прави тим. И скоро су били и равноправни ривал.Али, без праве реализације.

И. Ђумић

Напредак (П) - Словен 1:3 (0:2)

ПОПИНЦИ: Игралиште Напретка, судија Тодоровић (Салаш Ноћајски). Стрелци: Чубрило у 50. за Напредак, а Добић у 11, Адамовић у 34. и Јовановић у 67. минуту за Словен.

НАПРЕДАК: Николић 7, Н. Јовановић 7, Ћалић 7, Пољак 7, Савковић 7, Миросављевић 7, Сремац 7, Чубрило 7 (Марјановић), Кочијашевић 7 (Живић), Ђурић 7 (Пувалић), Вукин 7.

СЛОВЕН:  Веселиновић 6, Топић 7, Иванковић 7, Калајџић 7, Јовановић 7, Батало 7 (Чворков), Кордолуп 7, Пузић 7 (Живковић), Адамовић 7, Цветковић 7, Добић 7.

Већ у првом полувремену гости су могли водити са још неколико голова разлике.Али, и домаћини су имали своје, али стрелци су потпуно затајили.

Б. Петровић

Раднички (Ш)  ПСК Путинци 4:0 (2:0)

ШИД: Стадион Радничког, судија Каназир (Нови Бановци).Стрелци: Добројевићу 2. и 4, Војновић у 54. и Влаисављевић у 56. минуту.

РАДНИЧКИ: Петровић, Утвић, Вуковић, Аперлић (Суботић), Дрча, Павловић (Војновић), Стојшић, Добријевић (Влаисављевић), Сарић (Старовлас), Грумић (Баштић), Субић.

ПСК ПУТИНЦИ: Боројевић, Ћук, Ранђеловић, Цветковић, Галијаш, Пријовић, И. Адамовић, Н. Мудрић, Кнежевић, Н. Адамовић.

У Шиду је одиграна занимљива утакмица. Ривали су играли доста борбено. А, Путинчани су наступили са само десет играча.

У првом полувремену домаћин је био много бољи тим, и могао је да има још убедљивији резултат. И, у другом полувремену играчи Радничког су стално атаковали ка голу гостију, постигли још два гола, и тако потврдили да су у овом првенству били заиста најбољи тим у сремсколигашком друштву.

Б. Ђуричић

БСК - Рудар 3:0 (3:0)

БЕШЕНОВО: Игралиште БСК-а, судија Кавгић (Рума).Стрелци: Ж. Ћирић у 18. и 25. и Лукић у 43. минуту.

БСК: Сакан 8, Мрвичин 8, Кекић 8, Д. Племић 8, Цвијетић 8, Лукић 8 (Митровић 8), Ранков 8 (Д. Лакетић 8), Зељковић 8, Ж. Ћирић 8, Томић 8, Наглић 8.

РУДАР: Мајкић 7, Митић 7, Нинковић 7, Лужајић 7, Радосављевић 7, Драгутиновић 7, Манојловић 7, Пардовицки 8, Богданов 7, Рутић 7, Бевц 7.

Поред тога што је домаћин славио и одигао добру утакмицу сели се у нижи ранг, заједно са побеђеним ривалом из Врдника.