Сремска лига: Два гола за прва два минута

Виђен је добар, занимљив и борбен фудбал. И поред тога што су гостии изгубили утакмицу, били су готовво равноправни.
fudbal

Будућност - Раднички (И) 5:1 (4:0)

САЛАШ НОЋАЈСКИ: Игралиште Будућности, гледалаца 250, Вучетић (Шид). Стрелци: Симовљевић у 1. и 3., Марко Петровић у 2, Станивуковић у 9. и Симеуновић у 85. за Будућност, а Шевић у 82. минуту за Раднички.

БУДУЋНОСТ: Коплић 7, Милошевић 7, Радаковић 7, Станивуковић 8, Павловић 7 (В. Јефтић 7), Симовљевић 8, Рого 7, Радосављевић 7 (Драгановић 7), Добо 7 (Јошић 7), Јанковић 7 (Симеуновић 8), Марко Петровић 8.

РАДНИЧКИ: Алексић 6, Шаренац 6, Стричевић 7, Вранић 6, Грујић 6 (Лончар 6), Ћирић 5, Шевић 7, Бркић 5,  Митровић 7, Богданов 6, Николић 6.

А, домаћини су имали сјајне и расположене стрелце Симовљевића, Марка Петровића, Станивуковића и Симеуновића, који су већ у прва два минута просто растурали одбрану гостију.

М. Челиковић

Граничар (К) - Партизан 1:0 (0:0)

КУЗМИН: Игралиште Граничара, гледалаца 150, судија Радић (Ириг). Стрелац: Ристић у 92. минуту (из пенала). Жути картон: Стевић (Граничар).

ГРАНИЧАР: Христов 7, Макивић 7, Дејан Печеница 7, Дарко Печеница 7, Врањковић 7, Совиљ 7, Стевић 7, Н. Симић 7, Ристић 8, Недимовић 7, Јанковић 7.

ПАРТИЗАН: Сабо 9, Петковић 7, Марковић 7, Радовић 7, Николић 7, Лукић 7, Ђуровић 6, Савић 6, Бабић 6, Дамњановић 6, Јањић 6.

Кузминци су заслужено славили. Јесте са пенала, у надокнади времена, када је Макивић заустављен прекшајем у казненом простору гостију, али највећи кривац што домаћини нису славили убедљивије је голман гостију Сабо. Бранио је као да има сто руку. Одбранио чак 10 зицера. Уз то домаћи наадачи су четири пута погодили стативу противничког гола.

Б. Цветичанин

Хајдук (В) - Напредак (П) 1:0 (1:0)

ВИШЊИЋЕВО: Игралиште Хајдука, гледалаца преко 150, судија Ранковић (Јарак).Стрелаци: Кантраџић у 21. минуту. Жути картони: Перић, Бакајлић (Хајдук).

ХАЈДУК: Томашевић 8, Леђанац 7, Бакајлић 7, Кљајић 7 (Грујичић 7), Добријевић 7, Миљковић 7, Томшчић 7, Дробац 7, Малић 7, Томшчић 7 (Перић 7), Радовановић 7.

НАПРЕДАК: Д. Николић 8, Опачић 7, Антић 7, Пољак 7,Митровић 7, Тодоровић 7, Каламбура 7, Јовановић 7, Вукин 7 (Вукелић 7), Спишић 7, И. Николић 7.

У  Вишњићеву је одиграна права првенствена утакмица. Играо се одличан фудбал. Ривали се нису штедели. Гледаоци су могли да уживају у изванредним акцијама, дуелима, шутевима и веома успешним одбранама голмана Томашевића и Д. Нколића.

Изванредан шут Кантартџића с 25 метара донео је домаћинима славље. Ударац је био прецизан, али је неко из одбране гостију мало додирнуо лопту, која је променила правац и преварила голмана Николића.

С. Томашевић

Срем (СМ) - Фрушкогорац 0:0

СРЕМСКИ МИХАЉЕВЦИ: Игралиште Срема, гледалаца 250, судија Ћирић (Инђија). Жути картони: Бајловић (Срем), Трнић (Фрушкогорац).

СРЕМ: Штампар 7, Аћимов 7, Стикић 7, Маричић 7 (Вујић), Штетић 7 (Комазец), Ленхард 7, Бајловић 7,  Стефановић 7, Скодрић 7 (Цветковић), Гмизић 7 (Деврња), Јовановић 7.

ФРУШКОГОРАЦ: Милић 7, Ђукић 7, Б. Симић 7, Босанчић 7, Мијаиловић 7, Ж. Ћорић 7, Масларић 7, Ристић 7, И. Ћорић 7, М. Трнић 7, Ивановић 7 (Недић).

Гости морају бити презадовољни коначним резултатом, јер су домаћи нападачи прокоцкали бар три, четири шансе. Мада су и гости имали неке своје прилике.

Ж. Јовановић

Сремац (В) - Слога (В) 2:0 (0:0)

ВОЈКА: Игралиште Сремца, гледалаца 200, судија Шљепица (Нови Бановци).Стрелци: Илисић у 57. и Лошић у 70. минуту.

СРЕМАЦ: Млинаревић 7, Стојанов 7, Рудан 7, Цвијановић 7 (Грујин 7), Капуран 7 (Лошић 8), Чортановачки 7, Илисић 7, Баловић 7, Коларов 7, Алијагић 7 (Тодоровић 7), Б. Ранков 7.

СЛОГА: Цветковић 7, Глувић 7, Јошић 7, Батањски 7, Мирковић 7, Милекшић 7, Достанић 7, Стоисављевић 7, Станић 7, Јоргић 7, Лошић 7.  Виђена је веома лепа и занимљива утакмица. Ривали се нису штедели. Домаћини су били бољи таман за голове Илисића и Лошића. Н. Ковачевић

Подриње - Хајдук (Б) 0:3 (0:0)

МАЧВАНСКА МИТРОВИЦА: Игралиште Подриња, гледалаца око 250, судија Стојковић (Добринци). Стрелац: Матић у 65. 73. и 86. минуту. Жути картони: Јаковљевић (Подриње), Турчиновић, Миловчевић (Хајдук).

ПОДРИЊЕ: Релић 7, Марјановић 7, Антић 7 (Кузмановић), Милошевић 7, Јаковљевић 7, Мачвански 7, Максимовић 7 (Вујовић), Трнић 7, Боричић 7, Ђуричић 7, Туцаковић 7 (Турудић 7).

ХАЈДУК: Опачић 7, М. Гавриловић 7, Турчиновић 7 (Прица 8), Мандић 8, Симоновић 7, Миловчевић 7 (Ж. Митровић 7), Ђорђевић 7 (Грубјешић 7), Матић 9, М. Митровић 7, Денковић 7 (Миленковић 7), Петровић 7.

Играо се занимљив фудбал. Гости су бољи ривал. Али, у првом полувремену, домаћини су баш пружили снажан отпор много бољем ривалу.

У наставку се разиграо Срђан Матић, и уз три постигнута гола, могао је постићи бар још два.

И. Николић

Шумар - Борац (М) 4:0 (1:0)

ОГАР: Игралиште Шумара, гледалаца 260, судија Каназир (Стара Пазова).Стрелци: Ђорђевић у 38. Матовић у 52. Драганић у 53. и Трипић у 64. минуту. Жути картон: Трипић (Шумар).

ШУМАР: Младеновић 7, Миличевић 7, Петковић 7, Ђорђевић 8, Матовић 8, Петровић 8, Обрадовић 7, Анђелковић 7, Лазаревић 7 (Драганић 8), Стојадиновић 7 (Трипић 8), Врачевић 7.

БОРАЦ: Андрејић 7, Лазић 7, Божић 7, Жилић 7, Јовлић 7, Миглинци 7, Симикић 7, Гаћеша 7, Ранков 7, Пријић 7, Шарчевић 7.

Била је то добра утакмица. Домаћи да су имали мало више спортске среће, могли су славити још убедљвије. Али, гости су у првом полувремену играли доста добро, чак су били и бољи ривал у неким тренуцима.

С. Дангић

Јадран - Сремац (Деч) 6:0 (3:0)

ГОЛУБИНЦИ: Игралиште Јадрана, гледалаца 150, судија Н. Митровић (Добринци).Стрелци: Нинић у 11, Марковић у 16. и 33, Булат у 51. и 58. и Кривокућа у 73. минуту. Жути картон: Булат (Јадран).

ЈАДРАН: Јовишић 7, Ковачевић 7 (Играч 7), Пејић 7, Ј. Којчиновић 7, Булат 8 (Шестовић 7), Марковић 8,  Јерковић 7 (Кривокуча 8), Ракар 7, Нинић 8 (Булатовић 7), Милаковић 7 (Живановић 7), Спаловић 7.

СРЕМАЦ:  Јовановић 5 (Шљукић 6), Стојковић 6, Недељковић 6, Јеленковић 6, Симоновић 6, Поповић 5 (Комараков 5), Закић 7 (Милићевић 6), Симић 6, Марчета 5, Јанковић 5.

Добра, борбена и права првенствена утакмица. Домаћини су најављивали сигурну победу. Дечани су могли претрпети и тежи пораз, да су домаћи стрелци били мало прецизнији.

И. Мањенчић

Резултати и табела:

ГОЛУБИНЦИ: Јадран - Сремац (Деч) 6:0, ОГАР: Шумар - Борац (М) 4:0, МАЧВАНСКА МИТРОВИЦА: Подриње - Хајдук (Б) 0:3, САЛАШ НОЋАЈСКИ: Будућност - Раднички (И) 5:1, ВОЈКА: Сремац - Слога (В) 2:0, СРЕМСКИ МИХАЉЕВЦИ: Срем - Фрушкогорац 0:0, ВИШЊИЋЕВО: Хајдук - Напредак (П) 1:0, КУЗМИН: Граничар - Партизан 1:0.