Сремска лига: Гледалац претио мачетом (видео)

У 86. минуту домаћини су угурали лопту у мрежу, али пре тога направљен је прекршај над голману гостију Цветквићу, али судија није реаговао.
YT

Сремац (Деч) - Слога (В) 1:1 (0:0) (прекинуто у 86. минуту)

ДЕЧ: Игралиште Сремца, гледалаца 150, судија Ипач (Марадик).Стрелци: Милицевић у 85. а Сремац, Достанић у 55. минуту за Слогу.

СРЕМАЦ:  Јовановић 7, Стојковић 7, Недељковић 7, Јеленковић 7, Глигоријевић 7, Алексић 7, Јуришић 7, Матић 7, Милићевић 7, Марчета 7, Јанковић 7.

СЛОГА: Цветковић 7, Глувић 7, Поповић 7, Мирковић 7, Кордолуп 7, Достанић 8, Стоисављевић 7 (Батањски), Станић 7, Милекшић 7, Јоргић 7, Лошић 7.

Цветковић је протестовао код помоћног судије, тврдио је да лопта није прешла гол линију. Ипак, главни судија је показао на центар. И онда је настао прави хаос, један домаћи навијач је извадио мачету и то повелику. Почео је да витла са њом. Због безбедности играча утакмица је прекинута, наравно морала је и полиција да интервенише.

В. С. - Б. Р.

Раднички (И) - Фрушкогорац 0:3 (0:2)

ИРИГ: Игралиште Радничког, гледалаца 150, судија Павловић (Огар).Стрелци: Ристић у 4, Н. Симић у 35. и Ивановић у 87. минуту. Жути картони: Стричевић, А. Стајић (Раднички), Ђурђевић, Н. Симић, Ивановић (Фрушкогорац).

РАДНИЧКИ: Димитријевић 6, С. Стајић 6, Шаренац 7, Стричевић 7, Шкрбић 6 (Ћирић), Добрин 7 (Богданов), А. Стајић 7, Шевић 7, Бркић 6, Митровић 7, Николић 7.

ФРУШКОГОРАЦ: Милић 7, Б. Симић 7, Грабић 7, Мијаиловић 7, Ђурђевић 7, Ристић 8, Н. Симић 8, И. Ђорић 7, М. Трнић 8, Ж. Ђорић 7, Ивановић 8.

У Иригу се играо  добар фудбал. У првом полувремену гости су пропустили још неке шанси, тако да домаћини могу бити задовољни. У наставку најбољи појединац сусрета Ивановић је само потврдио убедљиву победу свог тима.

М. Јовичић

Хајдук (Б) - Напредак (П) 3:2 (2:2)

БЕШКА: Игралиште Хајдука, гледалаца преко 300, судија Дујић (Сремска Митровица). Стрелци: Денковић у 15. (из пенала), Матић у 18. (из пенала) и Ж. Митровић у 68. за Хајдук, Тодоровић у 23. (из пенала) и Спишић у 43. минуту за Напредак. Жути картони: Ђорђевић, Мандић, Петровић (Хајдук), Миросављевић, Јакшић, Вукин, Спишић (Напредак).

ХАЈДУК: Опачић 7, М. Гавриловић 7, Турчиновић 7, Мандић 7, Милосављевић 7,5, Миловчевић 7 (Ж. Митровић), Ђорђевић 7, Матић 8, М. Митровић 7, Денковић 7, Симовић 6 (С. Гавриловић).

НАПРЕДАК: Д. Николић 7, Радовановић 6, Ђурић 6, Антић 6, Миросављевић 7 (И. Николић), Јакшић 6,5,  Митровић 7, Тодоровић 7, Каламбура 6 (Јовановић), Вукин 6,5, Спишић 7 (Вукелић).

Гости из Попинаца су  се чврсто и организовано бранили. Имали су на голу изванредног голмана Д. Николића, који је неколико пута смелим интервенцијама  сачувао своју мрежу.Али, три пута је био немоћан. Код првог гола домаћина одбрана гостију је срушила  Ђорђевића у свом казненом простор. Са пенала је Денковић био сигуран. Након три минута игре у 18 минуту нови пенал за домаћине. Овога пута је непрописно заустављен М. Митровић. Матић је преварио Д. Николића.

У 23. минуту и гости су имали најстрожу казну. Тодоровић је лако матирао Опачића. Спишић је поравнао резултат после контре, а у  последњим секундама полувремена Матић је са леђа непрописно зауставио Митровића. И то је био нови пенал за госте. Али Тодориовић је траљаво шутирао  и голман домаћих Опачић је лако одбранио шут.

У наставку Ж. Митровић је прихватио одбијену лопту и погодио мрежу за славље.

М. Батало

Борац (М) - Партизан 3:1 (2:1)

МАРТИНЦИ: Игралиште Борца, гледалаца 250, судија Каназир (Стари Бановци). Стрелци: Симикић у 25. и 71. и Жилић у 44. за Борац, Марковић у 37. минуту за Партизан. Жути картони: Божић, Жилић (Борац), Зејић, Радовић, Лукић (Партизан).

БОРАЦ: Андрејић 7, Лазић 8, Божић 8 (Јосимовић), Жилић 7, Бијелић 7, Симикић 8, Гаћеша 8, Ранков 8, К Шарчевић 7, Мађаровски 7 (Миглинци), Ашћерић 7 (Јовелић).

ПАРТИЗАН: Сабо 7, Петковић 7, Радовић 7 (Шириглић), Зејић 6, Марковић 7, Николић 7, Богићвић 6 (Мијаиловић), Ђуровић 7 (Савић), Лукић 7, Бабић 7 (Дамњановић 7), Јањић 7.

Мартичани су приказали добру и ефикасну игру. Гости могу бити презадовољни коначним резултатом, јер су домаћи нападачи прокоцкали бар још три, четири зицера.

И. Матић

Јадран - Граничар (К) 4:0 (1:0)

ГОЛУБИНЦИ: Игралиште Јадрана, гледалаца 200, судија Галић (Сремска Митровица). Стрелци: Кривокућа у 22, Пејић у 57. и 62. (из пенала) и Јерковић у 88. минуту.

ЈАДРАН: Јовишић 7, Пејић 8, Георгијев 7, Нинић 7, Ковачевић 7 (Чича 7), Кривокућа 7 (Милаковић), Ракар 7, Живановић 7 (Булат), Играч 7 (Јерковић 7), Спаловић 7, Ј. Којчиновић 7 (Марковић).

ГРАНИЧАР: Ракић 7, Макивић 7 (Живковић), Дејан Печеница 7, Дарко Печеница 7 (Вукадиновић), Совиљ 7, Стевић 7, Бојанић 7, Н. Симић 7 (Стефановић), Ристрић 7, Недимовић 7 (Митровић), Јанковић 7 (М. Симић).

Виђена је веома лепа и занимљива утакмица. Ривали се нису штедели. У наставку када су се разиграли  Пејић и Јерковић, домаћини су просто полетели по терену, и плод такве игре је убедљива победа.

И. Мањенчић

Подриње - Срем (СМ) 2:1 (1:0)

МАЧВАНСКА МИТРОВИЦА: Игралиште Подриња, гледалаца око 250, судија Митровић (Добринци). Стрелци: Трнић у 4. Кузмановић у 82. за Подриње, а Цветковић у 85. минуту за Срем. Жути картони: Радовановић, Антић (Подриње), Штампар, Аћимов, Стикић, Ленхард, Крејић (Срем).Црвени картон: Цветковић (Срем).

ПОДРИЊЕ: Релић 7, Јанковић 7,5, Радовановић 7, Јаковљевић 7, Мачвански 7, Максимовић 7, Кузмановић 7, Трнић 7 (Турудић), Боричић 7 (Антић), Ераковић 7, Вујовић 7.

СРЕМ: Штампар 7, Аћимов 7, Стикић 7, Маричић 7 (Лукић), Цветковић 5, Комазец 7, Ленхард 7, Вујић 7, Бајловић 6 (Крејић 7), Стефановић 7 (Штетић), Гмизић 6.

У Мачванској Митровици се играо занмљив фудбал. А, гледаоци су видели два изванредна гола домаћих. После одбијене лопте Трнић је натрчао на лопту и само је вратио у гостујућу мрежу. А Кузмановић је био стрелац после брзе акције. После изванредног центаршута из корнера Цветковић је био бржи од целе домаће одбране.Само је ћушнуо лопту у небрањени део мреже. Било је још шанси на обе стране.

И. Николић

Шумар - Хајдук (В) 1:1 (0:1)

ОГАР: Игралиште Шумара, гледалаца 250, Ранковић (Јарак).Стрелци: Врачевић у 70. (из пенала) за Шумар, Петаковић у 13. минуту за Хајдук.

ШУМАР: Младеновић 7 (Врачевић 7), Петковић 7, Ђорђевић 7, Матовић 7, Петровић 7, Караклајић 7, Лазаревић 7, Стојадиновић 7, Трипић 7, Млађеновић 7, Рагастовац 7.

ХАЈДУК: Томашевић 7, Мрђеновић 7, Леђанац 7 (Бакајлић 7), Томшчић 7, Марјановић 7, Петаковић 7, Добријевић, Миљковић 7, Дробац 7, Малић 7 (Грујичић), Кантраџић 7 (Радовановић 7).

Виђен је добар, занимљив и борбен фудбал. Гости су могли да славе, да је Петаковић био сналажљивији. А онда су Вишњичани домаћинима поклонили најстрожу казну. Врачевић је био сигуран са једанаест метара.

С. Дангић

Будућност (СН) - Сремац (В) 0:0

САЛАШ НОЋАЈСКИ: Игралиште Будућности, гледалаца 260, судија Ћирић (Инђија). Жути картони: Рого, Павловић (Будућност), Павковић, Капуран, Лошић (Сремац).

БУДУЋНОСТ: Коплић 7, Радаковић 7, Станивуковић 7, Павловић 7, Рого 7, Драгановић 7, Милошевић 7, Мартиновић 7, Добо 7 (Владисављевић), Јанковић 7, Марко Петровић 7 (Симовљевић).

СРЕМАЦ: Бошковић 7, Лазарвић 7, Ђурашиновић 7, Рудан 7, Грујин 7, Капуран 7, Лошић 7 (Цоневски), Баловић 7 (Павковић), Коларов 7, Чортановачки 7 (Кујунџић), Б. Ранков 7.

Била је то слаба утакмица. А гости, у грчевитој борби за опстанак, морају бити презадовољни освојеним бодом.

М. Челиковић

Табела и резултати:

ДЕЧ: Сремац - Слога (В) 1:1 (прекинуто у 86. минуту), ИРИГ: Раднички -Фрушкогорац 0:3, БЕШКА: Хајдук - Напредак (П) 3:2, МАРТИНЦИ: Борац -Партизан 3:1, ГОЛУБИНЦИ: Јадран - Граничар (К) 4:0, ОГАР: Шумар - Хајдук (В) 1:1, МАЧВАНСКА МИТРОВИЦА: Подриње - Срем (СМ) 2:1, САЛАШ НОЋАЈСКИ: Будућност - Сремац (В) 0:0.