Сремска лига: Играло се 100 минута

Једноставно, невиђено чудо десило се у Доњи Петровцима. Утакмица се играла чак 100 минута, а завршена је када су гости изједначили.
fudbal

Доњи Петровци - Будућност 3:3 (1:0)

ДОЊИ ПЕТРОВЦИ: Игралиште Доњих Петроваца, гледалаца 100, судија Деспотовић (Огар).Стрелци: Тодоровић у 35. и 85. и Вукајловић у 52. за Доње Петровце, а Јанковић у 61, Грујић у 79. и Симовљевић у 100. минуту за Будућност. Жути картони: Сремчевић, Диклић, Ружичић (Доњи Петровци), Станић, Јесретић (Будућност).Црвени картон: Вукајловић (Доњи Петровци).

ДОЊИ ПЕТРОВЦИ: Томић 7, Путица 8, Сремчевић 7, Диклић 7 (Кукић), Ружичић 8, Стојановић 7, Пољак 8, Тодоровић 9 (Драганић 7), Вукајловић 8, Васиљевић 8, Опарушић 7.

БУДУЋНОСТ: Јокић 8, Ђорђић 7 (Јесретић), Добо 6, Грујић 6, Радосављевић 6, Станивуковић 7, Јефтић 6, Јошић 7, Симовљевић 7, Јанковић 7, Станић 7 (Михаиловић 6).

А нико не зна зашто је главни судија продужио утакмицу, јер и није било потребе.

Д. Лејић

Доњи Срем - Напредак (П) 3:1 (1:1)

ПЕЋИНЦИ: Стадион Сувача, гледалаца 300, судија Грбатинић (Адашевци).Стрелци: Д. Радосављевић у 32.и Марковић у 50. и 85. за Доњи Срем, а Кљајић у 24. минуту за Напредак. Жути картони: Перишић (Доњи Срем), Станковић, Сремац, Марјановић (Напредак).

ДОЊИ СРЕМ: Јелача, С. Радосављевић, Д. Радосављевић (Дугоњић), Перишић, Љубојевић, Весић, Пузић, Максимовић (Н. Митровић), Новић, Радивојевић, Марковић.

НАПРЕДАК: Грковић, С. М. Јовановић, Ђилас, Кљајић (Марјановић), Сремац (Станковић), Јанковић, П. Мајсторовић, Врачев, Чалић, Тица, М. Мајсторовић (Ђурић).

У Пећинцима је одиграна права првенствена утакмица. После грешке домаће одбране гости су ни криви ни дужни повели. И то је било све од њих. У наставку утакмице све је било у знаку домаћина. Уз то је Марковић постигао два заиста лепа и ефектна гола. Први главом, када је Љубојевић  набацио лопту, а други када Д. Радосављевић јако шутирао, а одбијену лопту из прве Марковић само вратио у гостујућу мрежу.

М. Гмизић

Партизан - Хајдук (В) 2:0 (1:0)

ВИТОЈЕВЦИ: Игралиште Партизана, гледалаца 200, судија Бошковић (Салаш Ноћајски).Стрелци: Млађеновић у 30. и Пајић у 69. минуту. Жути картон: Трипић (Партизан).

ПАРТИЗАН: Стајчић -, Петковић 7, Трумић 7, Н. Вулетић 7, Јовановић 8, Трипић 7, Пајић 8, В. Петровић 7 (Милош Арнаутовић 7), Матијевић 7 (Ђуровић), М. Радовић 7 (Денић), Млађеновић 8.

ХАЈДУК: Митровић 7, Арбић 6 (Ђорђевић 6), Ковачевић 5, Радовановић 6, Грујичић 7, Њежић 6, Грбатинић 6, Ветеха 7, Јурошевић 6, Станковић 6, Перић 6 (Хрчек 6).

Домаћини били бољи у току целе утакмице, а гости се само бранили. У 38. Владимир Петровић није искористио пенал, промашио је гол. Гледаоци су видели и сјајан шут Пајића из слободног ударца с 35 метара. Лопта је погодила у пречку, која се дуго тресла, али је потом ударила у земљу и  није хтела да уђе у противничку мрежу.

Н. Новаковић

Митрос - Борац (М) 1:0 (0:0)

СРЕМСКА МИТРОВИЦА: Игралиште Митроса, гледалаца 200, судија Скакавац (Рума).Стрелац: Малиновић у 91. минуту (из пенала). Жути картони: Грбић, Н. Николић (Митрос), Томшић (Борац).Црвени картон: Зорановић (Борац).

МИТРОС: Дудић 8, Симић 8, Панић 8 (Вукотић 7), Трубић 8, Малиновић 9, С. Николић 8, Грбић 8, Цвијановић 8, Боровац 8 (Врањешевић), Н. Николић 7 (Шарић 8), Бабић 8.

БОРАЦ: Јандрић 8, Т. Вулетић 7, Тодоровић 7, Зорановић 7, Томшић 8, Лазић 7, Ковачевић 7, М. Вулетић 7 (Марицки), Василић  (Матић), Бакајлић 8, Џакић 8.

Месари су играли одлично у току целе утакмице. Имали су неколико лепих шанси из игре да и раније затресу мрежу гостију.Али, успели су то тек у надокнади времена када је Зорановић играо руком у свом казненом простору.Зорановић је зарадио и црвени картон, а Малиновић је сигурним шутем са беле тачке матирао Јандрића.

Р. Петковић

Железничар - Рудар 3:1 (1:0)

ИНЂИЈА: Стадион крај Железничке станице, гледалаца 50, судија Билић (Моровић).Стрелци: Костић у 44.и 90. и Катарић у 75. за Железничар, Марковић у 71. минуту за Рудар.Жути картони: Катарић, Цураковић, Ракар (Железничар).

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Малиновић 8, Ракар 7, Катарић 8, Убовић 7 (Рашић 6, Лончар), Лукић 8, Костић 8, Цураковић 8, Дубајић 6 (Пејовић 6), Пашић 9, Павловић 8, Димитријевић 8.

РУДАР: Савић 7, Дејић 7, Нинковић 7 (Лужајић 7), Грујић 7, Манојловић 7, Јовановић 6, Новаковић 6, Стојчић 7, Вишњовски 7 (Поповић 6), Марковић 8, Достанић 8.

У доста лепом и занимљивом мечу домаћини су били бољи, баш за два гола. У првом полувремену скоро равноправна борба. Гости су изненадили организованом игром, па домаћини нису имали ни већи посед лопте. Када су гости поравнали резултат, Инђијци су кренули много ангажованије и из две зицер шансе постигли два поготка.

И. Ђумић

Љуково - ПСК Путинци 4:0 (4:0)

ЉУКОВО: Игралиште Љукова, гледалаца 120, судија Петровић (Шид).Стрелци: Николић у 3. и Лукач у 28, 32. и 34. минуту. Жути картони: Грковић (Љуково), Видаковић, Крњајић (ПСК Путинци).

ЉУКОВО: Благојевић 7, Грковић 8 (Тркуља), Стевић 7, Дубајић 7, Макарић 7, Николић 7, Вишњић 8 (Арсић), Рајић 7 (Мрђа), Тривковић 8, Мачак 7, Лукач 9.

ПСК ПУТИНЦИ: Милошевић 6, Јовановић 6, Инђић 6 (Катић), Јуришић 7, Стјепановић 7, Вуковић 6, Кнежевић 7, Бераковић 6, Видаковић 6, Дукић 6 (Танасковић).

Четири грешке гостију и Љуковчани су већ након нешто више од пола сата игре водили са убедљивих 4:0,  захваљујући Лукачу, који је искористио чак три зицер шансе. Одличну партију је пружио је и Тривковић.

У наставку гости  су успоставили равнотежу,  али то није било довољно да се угрози голман Благојевић. Иначе, утакмица је  била лепа, занимљива, и крајње коректна. На крају гледаоци су испратили обе екипе аплаузима.

Н. Тркуља

Борац (К) - ЛСК 1:2 (1:2)

КЛЕНАК: Игралиште Борца, гледалаца 100, судија Инђић (Инђија).Стрелци: Мирковић у 36. за Борац, а Милићевић у 9.(из пенала) и Чикара у 44.минуту (из пенала) за ЛСК. Жути картони: Пјевац, В. Матић, Аћимовић (Борац).

БОРАЦ: М. Илић 6, Аћимовић 6, Б. Самарџић 6, Радишић 6, Вукосављевић 6, В. Матић 6, Д. Самарџић 6 (Вукашиновић 6), Мирковић 7, Пјевац 7, Нинковић 6 (Стојковић 6).

ЛСК: Овшек 7, Н. Драгишић 7, Бараћ 7, Савић 7, Босанчић 7, Ђурић 7, Рибић 7, Дронић 7, Чикара 8, Милићевић 8 (Морак), Шћурк 7 (Требовац).

Била је то  борбена и жива утакмица, у којој су Лаћарци заслужено славили. Победоносне голове постигли су Милићевић и Чикара из оправдано досуђених пенала после неправилних стартова домаће одбране у свом казненом простору.

З. Перић

Раднички (Ш) - Хајдук (Б) 2:0 (1:0)

ШИД: Стадион Радничког, гледалаца 100, судија Релић (Мартинци).Стрелци: Перовић у 32. (из пенала) и Дрча у 65. минуту. Жути картон: Теофиловић (Раднички).

РАДНИЧКИ: Алексић 7, Аперлић 7, Дрча 8, Стојшић 7, Шуша 7, Дерајић 7, Теофиловић 7 (Сарић 7), Мирчетић 7 (Васић 7), Матић 7, Суботић 7, Перовић 8.

ХАЈДУК: Опарница 6, Бркић 6, Поповић 6, Милић 7, Лагунџић 7, Милосављевић 7, С. Ковачевић 7, Бјељац 6 (Марко Чича 6), Караћ 7, Милош Чича 7, Крстић 6 (Терзић 6).

Играчи Радничког су освојили  планиране бодове. Стрелаци победоносних погодака били су Перовић (из оправдано досуђеног пенала) и Дрча после акције. Он је акцију само улепшао голом. Гости из Бешке су играли добро само у пољу.

П. Л.

Резултати:

ШИД: Раднички - Хајдук (Б) 2:0, ЉУКОВО: Љуково - ПСК Путинци 4:0, ВИТОЈЕВЦИ: Партизан - Хајдук (В) 2:0, ПЕЋИНЦИ: Доњи Срем - Напредак (П) 3:1, ДОЊИ ПЕТРОВЦИ: Доњи Петровци - Будућност 3:3, ИНЂИЈА: Железничар - Рудар 3:1, КЛЕНАК: Борац - ЛСК 1:2, СРЕМСКА МИТРОВИЦА: Митрос - Борац (М) 1:0.