СРЕМСКА ЛИГА Кесић у надокнади

Полет - Сремац (В) 4:3 (1:0)
lopta2

НОВИ КАРЛОВЦИ: Игралиште Полета, гледалаца 150, судија: Б. Галић (Сремска Митровица), стрелци: Лазић у 33. М. Савић у 58. Соколовић у 88. и Кесић у 92. за Полет, а Павковић у 73. Симић у 79. и Илисић у 89. минуту за Сремац. Жути карони: Соколовић, Кесић (Полет), Николин (Сремац).

ПОЛЕТ: Босић 6,5, Митровић 7, С. Савић 6 (Ђорђевић), Кркобабић 6,5, Соколовић 7, М. Савић 8, Кесић 7, Новић 6,5 (Поповић), Кочијашевић 6, Лазић 6, Булић 6,5 (Лукач 6,5).

СРЕМАЦ: Млинаревић 6, Стојанац 6,5, Цвијановић 5,5, Кнежевић 5,5, Ковачевић (Илисић 6,5), Јовановић 6 (Тошић 6,5), Чортановаћки 5 (Симић 6,5, Павковић 7, Коларов 5,5, Николин 7,5 (Капуран 6), Б. Ранков 5,5.

Подбацили су старији и искуснији играчи, који су кумовали поразу Војчана у драматичној завршници када су за непуна четири минута постигнута три гола. Тачку на победу ставио је Радован Кесић у надокнади времена.

М. Б.

БудућностКрушедол 3:0 (0:0)

САЛАШ НОЋАЈСКИ: Игралиште Будућности, гледалаца око 200, судија: Вучети (Сремска Митровица), стрелци: Станивуковић у 59. и у 72. (оба из пенала) и  Мијаиловић у 85.минуту. Жути картони: Јелковић, Дистл, Радаковић(Крушедол).

БУДУЋНОСТ: Коплић, Туцаковић (Ивановић), Станивуковић, Радосављевић, Рого (Павловић), Милошевић, Владисављевић (Драгановић), Мијаиловић, Илић (Добо), Ђурђевић (Јошић), Јанковић.

КРУШЕДОЛ: Багаш, Гемери (Вуковић), Јелковић, Дистл, Карас, Клајић, Павков (Бабић), Шкрбић, Радаковић (Радуловић), Грубјешић (Катић 63), Куља.

У првом полувремену фудбалери Крушедола су добро затварали све прилазе свом голу, а голман Багаш је уз то имао и свој дан. Бранио је сигурно.  Међутим, у другом делу је поклекао, приомио је три гола, од тога два са беле тачке.

У 59. минут минуту Станивуковић је пронашао Мијаиловића, кога су Крушедолци зауставили на непрописан начин. С беле тачке сигуран је био  Станивуковић,а нешто касније Станивуковић је поново био прецизан с беле тачке.

Трећи погодак постигао је Мијаиловић у 85.минуту. После доброг напада, њему није било тешко да пласира лопту у незаштићену мрежу.

С. Р

Раднички - Хајдук (В) 1:4, Фрушкогорац - ЛСК 1:3, Будућност - Крушедол 3:0, Партизан - Подриње 2:1, Срем - Слога (В) 1:1, Напредак - Сремад (Д) 1:1, Полет (НК) - Сремац (В) 4:3, Шумар - Граничар (Д) 3:0.

1. Шумар  2      2      0      0      6:0   6

2. ЛСК      2      2      0      0      4:1   6

3. Слога (В)       2      1      1      0      3:1   4

4. Хајдук (В)     2      1      0      1      4:2   3

5. Подриње       2      1      0      1      5:4   3

6. Будућност     2      1      0      1      5:4   3

7. Полет (НК)    2      1      0      1      5:5   3

8. Партизан       2      1      0      1      2:3   3