СРЕМСКА ЛИГА: Кузминци прокоцкали победу

Граничар (К) - Шумар 2:2 (2:1)
fudbal lopta pix

КУЗМИН: Игралиште Граничара, гледалаца 250, Радић (Ириг).Стрелац: Совиљ у 28. и Ристић у 40. за Граничар, Матовић у 6. и Петровић у 87. минуту за Шумар. Жути картони: Макивић, Јанковић (Граничар), Лазаревић, Обрадовић (Шумар).

ГРАНИЧАР: Ракић 7, Макивић 7 (Симјановски 7), Дејан Печеница 7, Живковић 7 (Шојић), Совиљ 7, Стевић 7, Бојанић 7, Н. Симић 7, Ристић 8, Недимовић 7 (Вукадиновић), Јанковић 7.

ШУМАР: Младеновић 7, Врачевић 7, Петковић 7 (Стјепановић 5), Стојадиновић 7 (Самарџић), Ђорђевић 7 (Миличевић), Матовић 7 (Драганић), Петровић 8, Обрадовић 7 (Трипић 7), Караклајић 7, Лазаревић 7, Рагастовац 7.

Виђен је добар, занимљив и борбен фудбал. Кузминци уместо да славе морали су да се задовоље бодом.У финишу утакмице, Совиљ је направио фаул, на гостујућој половини. Гости су извели напад, Петровић је изванреднмо шутирао, голман домаћих Ракић је кренуо да интервенише, али се оклизнуо и лопта је завршила у мрежи.

Али најзанимљиви фудбал је одигран у првом полувремуну када су гости брзо повели, имали и пречку, а потом су виђена  два лепа гола домаћих нападача.Совиљ је прецизно шутирао с 16 метара, а Ристић је погодио гостујућу мрежу из слободног ударца. И то преко живог зида, а лопта је завршила у самим рашљама. После тога Совиљ је прокоцкао шансу, када је био сам испред голмана гостију, а Недимовић је шутирао лопту тик преко пречке.

Б. Цветичанин

Слога (В) - Раднички (И) 2:1 (0:0)

ВОГАЊ: Игралиште Слоге, гледалаца 150, судија Селаковић (Лаћарак). Стрелац: Милекшић у 50. и Достанић у 80. а Слогу, Шевић у 65. минуту за Раднички. Жути картони: Шаренац, Добрин, Шкрбић  (Раднички).

СЛОГА: Цветиновић 7, Глувић 7, Јошић 7, Мирковић 7, Кордолуп 7, Достанић 7, Играчев 7, Стоисављевић 7, Милекшић 7, Јоргић 7, Лошић 7.

РАДНИЧКИ: Димитријевић 7, С. Стајић 7, Шаренац 7, Стричевић 7, Шкрбић 7, Добрин 7, А. Стајић 7, Шевић 7, Митровић 7, Ћирић 7, Богданов 7.

У Вогњу је одиграна права првенствена утакмица. Играо се добар фудбал. У првом полувремену домаћини су пропустили неке шансе, тако да гости могу бити задовољни.

У наставку, најбољи појединац сусрета Влада Милекшић је постао и први стрелац на утакмици. Био је то прецизан шут с 16 метара и то левом ногом .И поред тога што су касније домаћини примили гол, били су бољи ривал, и имали су још неколико добрих прилика, али је само Достанић из шута с 25 метара постао стрелац.  Достанић је траљао извео пенал, па је голман гостију тај шут лако одбранио.

Г. Васић

Фрушкогорац - Хајдук (Б) 2:1 (2:1)

МАНЂЕЛОС: Игралиште Фрушкогорца, гледалаца преко 300, судија Д. Петровић (Шид). Стрелци: Масларић у 17. и М. Трнић у 30. за Фрушкогорац, Денковић у 26. минуту (из пенала) за Хајдук.Жути картони: Масларић, Б. Симић (Фрушкогорац), Мандић (Хајдук). Црвени картони: М. Трнић (Фрушкогорац), Милосављевић (Хајдук).

ФРУШКОГОРАЦ: Милић 7, Босанчић 7, Ђукић, Грабић 7, Мијаиловић 7, Ђурђевић 7, Масларић 7, Ристић 7, И. Ђорић 7, Ж. Ђорић, М. Трнић 7, Б. Симић, Пендо 7, Ивановић 7.

ХАЈДУК: Опачић 7, М. Гавриловић 7, Турчиновић 7 (Л. Гавриловић), Мандић 7, Милосављевић 7, Шукунда 7 (Добрић), Миловчевић 7 (Ж. Митровић), Ђорђевић 6 (Грубјешић 7), Матић 7, М. Митровић 7, Денковић 7.

Гости из Бешке показали су много доброг на овој утакмици. Играли су чврсто и организовано. Имали су на голу изванредног голмана Опачића, који је неколико пута смелим интервенцијама спречио погодак.Али, два пута је био немоћан. Код првог гола домаћина одбрана гостију је намештала офсајд позицију, али је то све Масларић избегао и лако матирао Опачића.Други погодак постигнут је после корнера и убачене високе лопте пред гол гостију, М. Трнић је био највиши у букету играча и само је креснуо лопту главом, а она је одсела у небрањем делу гостујуће мреже.

В. Цвијетић

Напредак (П) - Борац (М) 8:0 (5:0)

ПОПИНЦИ: Игралиште Напретка, гледалаца 250, судија Блажон  (Рума).Стрелци: Тодоровић у 7. и 58, Митровић у 16, Спишић у 23, 34. и 36. и Антић у 68. минуту. Жути картон: Живић (Напредак).

НАПРЕДАК: Д. Николић - (П. Николић), Миросављевић 7, Јакшић 7, Антић 8, Митровић 8, Тодоровић 9, Вукин 7 (И. Николић 7), Спишић 9, Вукелић 7, Радовановић 7, Ђурић 7 (Живић).

БОРАЦ: Андрејић 6, Лазић 6, Божић 6 (Јосимовић), Јовелић 6, Симикић 5, Гаћеша 5, Ранков 5, Кнежевић 6, Шарчевић 7 (Гвока), Мађаровски 5, Ашћерић 7.

Попинчани су приказали добру и надалеко ефикасну игру. Домаћи нападачи прокоцкали су бар још пет, шест зицера.

А. Петровић

Партизан - Јадран 0:3 (0:0)

ВИТОЈЕВЦИ: Игралиште Партизана, гледалаца 200, судија Галић (Сремска Митровица).Стрелци: Пејић у 58. (из пенала) и Живановић у 81. и 88. минуту. Жути картони: Конц, Дамњановић, Адријан (Партизан).

ПАРТИЗАН:  Сабо 6, Петковић 7, Конц 7, Радовић 6 (Савић), Марковић 7, Лукић 7, Ђуровић 6 (Мијаиловић), Пајић 6 (Николић), Бабић 7, Дамњановић 7, Јањић 7 (Адријан).

ЈАДРАН: Јовишић 7, Пејић 8, Георгијев 7, Нинић 7, Чича 7 (Булат), Ковачевић 7 (Марковић), Кривокућа 7 (Милаковић), Ракар 7, Живановић 9, Играч 7, Спаловић 7.   Виђена је веома лепа и занимљива утакмица.Ривали се нису штедели.У наставку, када су се разиграли Раде Пејић и Борис Живановић, гости су просто полтели по терену, и плод такве игре је убедљива победа.

Н. Н.

Хајдук (В) - Подриње 2:1 (1:1)

ВИШЊИЋЕВО: Игралиште Хајдука, гледалаца око 250, судија Ђурић (Инђија).Стрелци: Радовановић у 13. и Грујичић у 56. за Хајдук, Ераковић у 44. минуту за Подриње. Жути картони: Перић, Петаковић (Хајдук), Марјановић, Стојановић, Борчић (Подриње).

ХАЈДУК: Томашевић 8, Мрђеновић 8, Леђанац 8, Бакајлић 8 (Марјановић 8), Петаковић 8 (Добријевић 8), Миљковић 8, Дробац 8 (Грујичић 8), Малић 8, Кантраyић 8, Перић 8, Радовановић 9.

ПОДРИЊЕ: Релић 7, Марјановић 7, Радовановић 7, Јаковљевић 7, Максимовић 7, Кузмановић 7 (Боричић), трнић 7 (Турудић), Стојановић 7, Милошевић 7, Ераковић 7, Вујовић 7 (Бричић).

У Вишњићеву се играо занмљив фудбал . Гледаоци су видели два изванредна гола домаћих. После изванредног центаршута Радовановић је надскочио гостујућу одбрану и главом закуцао лопту у небрањени део мреже. Грујичић је ушао у игру у 55. минуту, а у 56. је постигао гол из шута с 25 метара. Лопта је завршила у самим рашљама. А било је још великих шанси, на обе стране, низ акција, брзих контри, дуела.Голмани Томашевић и Релић су по неколико пута баш смелим интервенцијама спасавали своју мрежу.

С. Томашевић

Срем (СМ) - Будућност (СН) 1:3 (1:3)

СРЕМСКИ МИХАЉЕВЦИ: Игралиште Срема, гледалаца 260, судија Митровић (Рума). Стрелци: Лукић у 4. за Срем, Марко Петровић у 14.(из пенала) и 37. и Мартиновић у 33. минуту за Будућност. Жути картони: Ленхард (Срем), Радаковић (Будућност).

СРЕМ: Штампар 7, Стикић 7 (Аћимов 7), Маричић 7 (Ранковић), Лукић 7, Јовановић 7, Комазец 7, Ленхард 7 (Цветковић 7), Вујић 7, Крејић 7,  Стефановић 7 (Деврња), Гмизић 7 (Штетић).

БУДУЋНОСТ: Коплић 7, Радаковић 7, Станивуковић 7, Радосављевић 7, Павловић 7, Петровић 7, Рого 7, Драгановић 7, Милошевић 7, Мартиновић 7, Јанковић 7.

Била је то лепа утакмица. Гости су били много бољи ривал, и заслужено су славили.

Ж. Јовановић

Сремац (В) - Сремац (Деч) 0:2 (0:1)

ВОЈКА: Игралиште Сремца, гледалаца 150, судија Пантовић (Рума).Стрелци: Глигоријевић у 25. и Јанковић у 65. минуту.

СРЕМАЦ (В): Млинаревић 6,5, Стојанов 6,5, Тошић 7, Рудан 6,5, Цвијановић 6,5, Грујин 6,5, Лазаревић 6,5 (Павковић), Лошић 6,5, Баловић 7, коларов 7, Чортановачки 7.

СРЕМАЦ (ДЕЧ):  Јовановић 7, Стојковић 7, Недељковић 7, Јеленковић 7, Глигоријевић 7, Алексић 7, Закић 7, Јуришић 7, Матић 7, Марчета 7, Јанковић 7.

Добра, борбена и права првенствена утакмица. Глигоријевић је постигао гол директно из корнера.

И у наставку је виђена такође борбена игра, али много занимљивија и опет су домаћини неколико пута промашили, а онда су их гости још једним голом казнили.

Н. Ковачевић

ВИТОЈЕВЦИ: Партизан - Јадран 0:3, ВОЈКА: Сремац - Сремац (Деч) 0:2, СРЕМСКИ МИХАЉЕВЦИ: Срем - Будућност (СН) 1:3, ВИШЊИЋЕВО: Хајдук - Подриње 2:1, КУЗМИН: Граничар - Шумар 2:2, ПОПИНЦИ: Напредак -Борац (М) 8:0, МАНЂЕЛОС: Фрушкогорац - Хајдук (Б) 2:1, ВОГАЊ: Слога -Раднички (И) 2:1.

1. Будућ. (СН)   19     12     4      3      59:27        40

2. Хајдук (Б)     19     10     4      5      41:18        34

3. Срем (СМ)     19     10     4      5      42:22        34

4. Шумар  19     10     3      6      43:28        33

5. Јадран   19     10     3      6      35:25        33

6. Партизан       19     10     2      7      41:31        32

7. Хајдук (В)     19     8      4      7      26:27        28

8. Напредак (П) 19     8      3      8      41:30        27