Сремска лига: Кузминци славили у гостима

Гости су заслужено славили. И то захваљући вештини Шојића, који је био бржи од домаће одбране.
fudbal

Напредак (П) - Граничар (К) 3:4 (3:2)

ПОПИНЦИ: Игралиште Напретка, гледалаца 150, судија Грбатинић (Адашевци). Стрелци: Каламбура у 5, Тодоровић у 14. и Вукелић у 20. за Напредак, а Макивић у 31, Дејан Печеница у 37, Дарко Печеница у 75,. и Шојић у 82. минуту за Граничар. Жути картони: Миросављевић, Јакшић, Радовановић (Напредак), Дејан Печеница, Стевић, Недимовић, Врањковић (Граничар).

НАПРЕДАК: Д. Николић 7, Антић 7, Миросављевић 7, Јакшић 7 (Митровић 7), Тодоровић 7, Кламбура 7, Јовановић 7, Вукин 7, Радовановић 7, Вукелић 7, Спишић 7.

ГРАНИЧАР: Христов 7, Митровић 7 (Шојић 8), Макивић 7, Дејан Печеница 7, Дарко Печеница 7, Врањковић 7, Совиљ 7, Стевић 7, Н. Симић 7, Недимовић 7, Јанковић 7.

Мада су и домаћини у финшу меча били бољи ривал, али то није било довољно ни да се освоји један бод.

М. Петровић

Фрушкогорац - Хајдук (В) 1:2 (1:1)

МАНЂЕЛОС: Игралиште Фрушкогорца, гледалаца преко 150, судија Ђурић (Инђија). Стрелци: Масларић у 41. за Фрушкогорац, а Добријевић у 44. и 67. минуту за Хајдук. Жути картони: Грабић, Ристић, И. Чорић, Б. Симић, Пендо (Фрушкогорац), Томашевић, Дробац, Малић, Добријевић, Томшчић, Хрчек (Хајдук).

ФРУШКОГОРАЦ: Радаковић 7, Б. Симић 7, Босанчић 7, Грабић 7, Мијаиловић 7 (Н. Симић 7), Масларић 8, Ристић 7, И. Ћорић, М. Трнић 7, Ж. Ћорић 7 (Пендо 7), Ивановић 7.

ХАЈДУК: Томашевић 8, Мрђеновић 7, Леђанац 7, Бакајлић 7, Кљајић 7 (Грујичић 7), Добријевић 9, Миљковић 7 (Петаковић 7), Дробац 7, Малић 7, Томшчић 7 (Хрчек 7), Радовановић 7 (Прокопић 7).

Гости из Вишњићева играли су чврсто и организовано у одбрани и на крају су имали више спортске среће. У самом финишу утакмице домаћини су могли преокренути резултат, али домаћи стрелци су били за мало непрецизни.

В. Цвијетић

Слога (В) - Срем (СМ) 4:0 (2:0)

ВОГАЊ: Игралиште Слоге, гледалаца 250, судија Шљепица (Нови Бановци). Стрелци: Играчев у 6, Марковић у 42. и 70. и Достанић у 74. минуту (из пенала). Жути картон: Ранковић, Скодрић (Срем).

СЛОГА: Цветковић 7, Глувић 7, Поповић 7, Мирковић 7, Кордолуп 7 (Марковић), Достанић 7 (Батањски 7), Играчев 7 (Салкунић 7), Стоисављевић 7, Станић 7 (Јолџић), Милекшић 7, Лошић 7.

СРЕМ: Штампар 6, Аћимов 7, Ранковић 6, Стикић 7, Маричић 7, Штетић 6 (Велесовски), Јовановић 6, Ленхард 7, Стефановић 7, Скодрић (Николић), Гмизић 7.

Гости морају бити презадовољни коначним резултатом, јер су домаћи нападачи прокоцкали бар још три, четири зицера. Мада су и гости имали неке своје шансе.

Г. Васић

Раднички (И) - Сремац (В) 3:2 (1:1)

ИРИГ: Игралиште Радничког, гледалаца 200, судија Пантовић (Рума). Стрелци: Топрек у 24. Шевић у 39. и Стричевић у 88. за Раднички, Алијагић у 7. и Илисић у 59. минуту за Сремац. Жути картони: Стричевић, Вранић, Топрек (Раднички), Лазаревић, Ђурашиновић (Сремац).

РАДНИЧКИ: Алексић 7, С. Стајић 7, Шаренац 7, Стричевић 8, Вранић 7, Топрек 7, Шевић 8, Бркић 7, Грујић 7 (Митровић 7), Богданов 7, Николић 7.

СРЕМАЦ: Млинаревић 7, Стојанов 6 (Грујин 6), Тошић 7, Рудан 7, Цвијановић 7, Ђурашиновић 7 (Лазаревић), Чортановачки 7, Илисић 7, Павковић 6 (Баловић), Капуран 7 (Тодоровић), Алијагић 7 (Б. Ранков 7).

Виђена је веома лепа и занимљива утакмица. Ривали се нису штедели. А, домаћини су били бољи таман за гол.

М. Јовичић

Борац (М) - Подриње 0:1 (0:1)

МАРТИНЦИ: Игралиште Борца, гледалаца око 250, судија Ћирић (Инђија). Стрелац: Ђуричић у 7. минуту. Жути картони: Бјелић (Борац), Јанковић, Радовановић (Подриње).

БОРАЦ: Андрејић 7, Лазић 7 (Тодоровић 7), Божић 7, Жилић 7, Бијелић 7 (Пријић 7), Гаћеша 7, Ранков 7, Мађаровски 7 (Јосимовић 7), Шарчевић 7, Савичевић 7, Ашћерић 7 (Јовелић 7).

ПОДРИЊЕ: Релић 7, Марјановић 7 (Јанковић 7), Радовановић 7, Јаковљевић 7, Максимовић 7, Кузмановић 7, Турудић 7 (Туцаковић 7), Боричић 7, Ђуричић 7, Ераковић 7 (Антић 7), Вујовић 7 (Цицварић).

Гости су били бољи ривал таман за један гол.

П. Матић

Хајдук (Б) - Будућност 2:0 (0:0)

БЕШКА: Игралиште Хајдука, гледалаца 250, Тодић (Врдник). Стрелци: М. Митровић у 50. и Матић у 70. минуту.

ХАЈДУК: Опачић 7, М. Гавриловић 7,5, Турчиновић 7, Мандић 7,5, Симовић 7 (Миленковић 7,5), Гајић 7,5, Ђорђевић 7 (Ж. Митровић 7,5), Матић 7,5, М. Митровић 7,5, Денковић 8, Петровић 7,5.

БУДУЋНОСТ: Коплић 7, Радаковић 7, Станивуковић 7, Радосављевић 7, Пршић 7, Симовљић 7, Рого 7,  Милошевић 7, Добо 7, Јанковић 7, Марко Петровић 7.

Виђен је добар занимљив и борбен фудбал. И поред тога што су гости изгубили били су равноправни. А, домаћини су имали сјајне и расположене стрелце М. Митровића и Матића, који су у наставку просто разбили одбрану гостију, уз помоћ најбољег појединца на утакмици Алексу Денковића.

М. Батало

Јадран - Шумар 1:1 (0:0)

ГОЛУБИНЦИ: Игралиште Јадрана, гледалаца 260, судија Блажон (Рума). Стрелци: Нинић у 86. за Јадран, а Петровић у 51. минуту за Шумар. Жути картони: Чича, Шестовић, Играч, (Јадран), Млађеновић (Шумар).

ЈАДРАН: Јовишић 7, Ковачевић 7 (Играч 7), Пејић 7, Чича 7, Марковић 7 (Шестовић 7), Ј. Којчиновић 7, Јерковић 7 Ракар 7 (Булат 7), Нинић 7, Милаковић 7, Спаловић 7.

ШУМАР: Младеновић 7, Ђорђевић 7 (Миличевић), Матовић 7, Караклајић 7 (Петровић 8), Лазаревић 7, Самарџић 7 (Драганић), Млађеновић 7, Рагастовац 7, Врачевић 7, Стјепановић 7 (Обрадовић).

Била је то добра утакмица.А, домаћини да су имали мало више спортске среће могли су и славити. Али, гостујући нападач Петровић је био много вештији. Једну грешку домаће одбране Петровић је искористио постигао гол.

И. Мањенчић

Сремац (Деч) - Партизан 2:0 (0:0)

ДОЊИ ТОВАРНИК: Игралиште Слободе, гледалаца 150, судија Каназир (Стара Пазова). Стрелци: Јанковић у 53. и Симић у 65. минуту. Жути картони: Матић, Глигријевић (Сремац), Богићевић, Бабић (Партизан). Црвени картон: Зејић (Партизан).

СРЕМАЦ:  Јовановић 7, Стојковић 7, Недељковић 8 (Милићевић 7), Јеленковић 7, Симоновић 7, Глигоријевић 7, Закић 7, Симић 8 (Комараков 7), Матић 7, Марчета 7, Јанковић 7.

ПАРТИЗАН: Сабо 7, Петковић 7, Зејић 7, Марковић 7, Николић 7 (Адријан 7), Богићевић 7, Ђуровић 7, Лукић 7, Бабић 7, Дамњановић 7, Јањић 7.

Добра, борбена и права првенствена утакмица. Дечани су били бољи и постигли два гола преко Јанковића и Симића.

В. Стојковић

Табела и резултати:

ДОЊИ ТОВАРНИК: Сремац (Деч) - Партизан 2:0, ПОПИНЦИ: Напредак - Граничар (К) 3:4, МАНЂЕЛОС: Фрушкогорац - Хајдук (В) 1:2, ВОГАЊ: Слога -Срем (СМ) 4:0, ИРИГ: Раднички - Сремац (В) 3:2, БЕШКА: Хајдук - Будућност 2:0, МАРТИНЦИ: Борац - Подриње 0:1, ГОЛУБИНЦИ: Јадран - Шумар 1:1.