Сремска лига: Милош Савић донео победу

Била је то чврста и борбена утакмица с  мало шанси. Домаћи су искористили две и тако заслужено славили.
Екипа ЛСК -а из Лаћарка

ЛСК - Борац (К) 2:0 (1:0)

ЛАЋАРАК: Игралиште ЛСК-а, судија Шљепица (Нови Бановци).Стрелци: Босанчић у 7. (из пенала ) и Савић у 77. минуту. Жути картони: Шћурк, Бојић (ЛСК), Вукосављевић (Борац).

ЛСК: Теодоровић 8, Драгишић 7, Шћурк 7 (Морак), Савић 9, Босанчић 8, Бојић 7, Вуколић 7, Н. Дронић 7, Половина 7 (Тодоровић), Милићевић 8 (Малиновић), Рибић 8.

БОРАЦ: Стјепановић 7, Аћимовић 6, Мирковић 6, Б. Самарџић 6, М. Самарџић 6, Вукосављевић 6, В. Матић 6, Д. Самарџић 8, Пјевац 8, Пештерац 7 (Васиљевић), Стојковић 7 (Н. Самарџић).

Најзаслижнији за домаћу победу био је Милош Савић. Над њим је начињен пенал, а уз то је био и стрелац другог гола. Изванредно су играли гости у другом полувремену, али нису успели да реализују ни једну прилику.

А. Теодоровић

Сремац (Д) - Рудар 2:1 (0:1)

ДОБРИНЦИ: Игралиште Сремца, судија Грбатинић (Адашевци).Стрелци: Путица у 58. и Јеж у 71. за Сремац, а Тривунчић у 26. минуту за Рудар. Жути картони: Балабан, Р. Ашћерић, Видаков, А. Наглић (Сремац), Мајкић, Манојловић, Милош Лужајић (Рудар).

СРЕМАЦ: Цветковић 7, Путица 7, В. Кордолуп 7, Вукајловић 7 (Јеж 7), Р. Ашћерић 7, Вучковић 7, Н. Кордолуп 7, Видаков 7, Павловић 7, Балабан 7, А. Наглић 7.

РУДАР: Милановић 7, Манојловић 7, Нинковић 6, Милан Лужајић 6, Гравара 6, Гербец 6, Зојутро 6 (Илкић 6), Бабник 7, Милош Лужајић 6, Тривунчић 7.

Било је у овом мечу доста прилика за домаћине, уз одличну игру, али тек је у наставку сломљен  снажан отпор гостију из Врдника.Тако су домаћи славили после пуних шест кола, али тешком муком су дошли до сва три бода.

П. Радовац

Слога (В) - Хајдук (В) 4:1 (1:1)

ВОГАЊ: Игралиште Слоге, судија Деспотовић (Огар).Стрелци: Станић у 23, Пуповац у 77, Јерковић у 88. (из пенала) и Мијатовић у 89. за Слогу, а Грујичић у 20. минуту (из пенала) за Хајдук. Жути картони: Драгичевић, Мијатовић (Слога), Петаковић, Томшић (Хајдук).

СЛОГА: Ерцег, Матић, Јовановић, Јандрић, Лошић (Драгичевић), Н. Марковић, Достанић (Мијатовић), Станић (Ченић), Петровић (Лазић), Пуповац, Јерковић.

ХАЈДУК: Митровић, Радовановић, Сарић, Бакајлић, Ковачевић, Тодоровић, Петаковић, Ветеха, Грујичић, Томшић (Дамјановић), Перић.

Вогањци су пружили одличну прартију против доста незгодних и борбених гостију из Вишњићева. Њихов жилав отпор сломљен је тек у финишу сусрета, када су домаћини постигли три гола и дошли до убедљиве и залужене победе.

Г. Васић

БСК - ПСК Путинци 2:2 (1:1)

БЕШЕНОВО: Игралиште  БСК-а, судија Кавгић (Рума). Стрелци: Ж. Ћирић у 23.и Мрвичин у 60. за БСК, а Павковић у 2. и Медић у 77. минуту за ПСК Путинце. Жути картони: Скорупан, Б. Ћирић (БСК), П. Малбаша (ПСК Путинци).

БСК: Сакан 7, Мрвичин 7, М. Лакетић 7, Д. Лакетић 7,  У. Племић 7, Зељковић 7, Скорупан 8 (Цвјетић 7), Д. Лукић 7, Драгојевић 7 (Митровић 7), Ж. Ћирић 7, Б. Ћирић 7.

ПСК ПУТИНЦИ: Милошевић 7, Кљајић 7, Јовановић 7, П. Малбаша 7, Павковић 7, Стјепановић 7, Цветиновић 7, Зељуг 7, Видаковић 7 (Н. Малбаша), Зељко 7 (Медић 7), Дукић 7.

У Бешенову је одиграна квалитетна утакмица. Обе екипе су играле отворено и нападачки. Домаћини су од првог минута жестоко напали.  Али,  шок за домаћие већ у 2. минуту -  Павковић је погодио мрежу. Успели су играчи БСК-а и да изједначе  и да надиграју ривала, а у наставку и да поведу.

У једном тренутку домаћа одбрана се недопустиво опустила, и одмах су то гости казнили.  После тога домаћи су покушали поново да постигну гол, али је  гострујућа одбрана одолела свим  њиховим нападима.

М. Илић

Партизан - Хајдук (Б) 3:0 (1:0)

ВИТОЈЕВЦИ: Игралиште Партизана, судија Мијановић (Адашевци). Стрелци: Владимир Петровић у 23. и 86. и Вељко Петровић у 55. минути. Жути картон: Вељко Петровић (Партизан).

ПАРТИЗАН: Стајчић, Трипић 7 (Ђуровић 7), Вељко Петровић 7,5, Вулетић 7, М. Радовић 7, Владимир Петровић 8, Г. Радовић 7, Мирковић 7, Матијевић 7 (Гачић 7), Добић 7 (Босиљков 7), Млађеновић 7 (Делић).

ХАЈДУК: Ралић 6, Вуковић 6, Поповић 6, Катић 6, Чича 6 (Милосављевић), Д. Ковачевић 6, Иваниш 6, Георгијев 6 (Недимовић), Караћ 6, Крстић 7 (Ђорђевић), Д. Ковачевић 6 (Умичевић).

Гости су се од првог минута определили за одбрану свог гола, а домаћи су углавном нападали. Имали су Витојевчани неколико добрих шанси, али стрелци су били за мало непрецизни. А онда су  гости срушили Добића у свом казненом простору, када је имао прилику да постигне гол. Сигуран са беле тачке је био Владимир Петровић.

У наставку, Вељко Петровић је после соло продора постигао погодак. Чак је преварио и голмана Ралића. У самом финишу утакмице Владимр Петровић је био још једном стрелац. Искористио је повратну лопту и топовски је са пеналтика послао у саме рашље.

Н. Новаковић

Железничар - Словен 1:3 (0:2)

БЕШКА: Стадион Хајдука, судија Чекичевић (Моровић). Стрелци: Димитријевић у 66. (из пенала) за Железничар, а Мандић у 28. и Маслић у 43. и 55. минути за Словен. Жути картони: М. Митровић, Димитријевић (Железничар), Калајџић, Мандић (Словен). Црвени картон: тренер Света Петковић (Словен).

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Благојевић 7,5, Ракар 7, Соколовић 7, Плећаш 7, Ж. Митровић 7, М. Митровић 7, Бртка 7 (Зорић), Прица 7 (Денић 7), Ковачевић 6,5, Димитријевић 7.

СЛОВЕН: Веселиновић 7,5, Мандић 7,5, Калајџић 7,5, Јовић 7,5, Самарџић 7,5 (Петковић 6,5), Маслић 8, Топић 7,5, Иванковић 8 (Стевановић), Станисављевић 7,5 (Марин), Адамовић 7,5 (Бранковић 7), сремчевић 7,5 (Кондић 7).

У првом полувремену гости сау били много бољи ривал. Постигли су оба гола после грешака домаће одбране. После корнера Благојевић је избио лопту, али недовољно далеко, Мандић је прихватио  и вратио је у небрањени део мреже. Код другог гола, Благојевић је поново одбио лопту, а Плећаш је кзакаснио и Маслић је  рутински послао лопту у мрежу.

У наставку железничари су играли много боље, и када се очекивао гол домаћина, гости су после грешке Димитријевића, који је мислио да је лопта отишла у аут, постигли погодак. Пут лопти је “пресекао” Маслић и поново је постао стрелац. После тога, гости су поклонили пенал железничарима, а Димитријевић је само смањио резултат.

И. Ђумић

Раднички (Ш) - Љуково 2:0 (2:0)

ШИД: Стадион Радничког, судија Љубинковић (Рума).Стрелци: Грумић у 7. и Алексић у 24. минуту. Жути картон: Маљковић (Љуково).Црвени картон: Маљковић (Љуково).

РАДНИЧКИ: Николић, Утвић, Аперлић, Дрча, Стојшић, Шуша, Војновић (Добројевић), Сарић (Вуковић), Грумић (Павловић), Алексић (Влаисављевић), Старовлас (Суботић).

ЉУКОВО: Опачић (Л. Грковић), Фег, Маљковић, Стојанац, Николић, Јанковић, Узелац (С. Грковић), Мркела, Чучковић, Милановић, Булат (Јеж).

Играчи Радничког потпуно су надиграли борбене Љуковчане. Шиђани су једноставно шокирали госте брзим голом Грумића. Лопте се докопао Алексић, који је прекинуо акцију гостију, идеално упослио Дрчу, овај је видео усамљеног и непокривеног Грумића, који је лопту само рутински угурао у мрежу Опачића. Други гол домаћи су постигли преко Алексића. Био је то прецизан шут с 16 метара. До краја полувремена, домаћи су играли нападачки, а гости, осим што су заменили голмана Опачића, готово да нису имали прилику да угрозе домаћу мрежу.

У наставку, Љуковчани су покушали да дођу до повољнијег резултата. Али, оне праве шансе нису имали, а одлични домаћии нису дозволи, на челу са голманом Николићем, да било шта учине гости. Чак су домаћини могли да затресу гостујућу мрежу бар још једном.

П. Л. Л.

Напредак (П) - Борац (М) 2:1 (1:0)

ПОПИНЦИ: Игралиште Напретка, судија Блажон (Рума).Стрелци: Вукин у 7.и Тодоровић у 60. за Напредак, а Пријић у 69. минуту за Борац. Жути картони: Лазић, Рагастовац (Напредак), Зорановић, Вукотић (Борац).

НАПРЕДАК: Николић 8,5, Кочијашевић 7,5, Лазић 8 (Ћалић), Рагастовац 7,5, Јовановић 7,5, Савковић 7,5, Митровић 7,5 (Ђурић), Тодоровић 8, Вукин 8, Ружичић 8, Пољак 8.

БОРАЦ: Јандрић 7 (Т. Вулетић), Стајчић 7, Зорановић 7, Ненадовић 7, М. Вулетић 7,5, Вукотић 7,5, Пријић 7, Шарчевић 7 (Шојић), Марјановић 7 (Лазић), Ђилас 7.

У првом полувремену, играчи Борца су пржили снажан отпор, и на полувреме се отишло са голом разлике. Ипак, гости су на крају очекивано поражени. У наставку Попинчании су били много бољи, мада се не може да оспорити да су и гости играли добро, и да су и они, као и домаћи, пропустили неколико шанси.

Б. Петровић

Доњи Срем - Митрос 3:1 (1:1)

ПЕЋИНЦИ: Игралићште Сувача, судија Тодић (Врдник). Стрелци: Рајић у 20, Перишић у 68. и Марковић у 69. (из пенала) за Доњи Срем, а Трубић у 29. минуту за Митрос. Жути картони: Марковић, Перишић (Доњи Срем), Цвијановић, Симјановски, Симић (Митрос).

ДОЊИ СРЕМ: М. Митровић (Јелача), С. Радосављевић, Кривокућа, Цураковић, Живановић, Перишић, Марковић, Вукмановић (Радовановић), Рајић, Јуришић (В. Љубојевић), Радивојевић.

МИТРОС: Мршић, Симић, Опарушић, Симјановски, Сремац, Грбић (Ковачевић), Малиновић (Боровац), Милошевић, Трубић, Цвијановић, Врањешевић.

Тек у наставку, Пећинчани су остарили очекивану победу, која је могла бити и убедљивија. Рајић је погодио гостујућу мрежу после успешне акције својих саиграча. Перишић је био стрелац након шута с 16 метара, а Марковић са пенала. Предходно је био срушен Вукмановић у казненом простору гостију.

М. Гмизић

Резултати:

ПЕЋИНЦИ: Доњи Срем - Митрос 3:1, БЕШЕНОВО: БСК - ПСК Путинци 2:2, ПОПИНЦИ: Напредак - Борац (М) 2:1, ВОГАЊ: Слога (В) - Хајдук (В) 4:1, ШИД: Раднички - Љуково 2:0, ВИТОЈЕВЦИ: Партизан - Хајдук (Б) 3:0, ЛАЋАРАК: ЛСК -Борац (К) 2:0, ИНЂИЈА: Железничар - Словен 1:3, ДОБРИНЦИ: Сремац - Рудар 2:1.