Сремска лига: Митровчани искуснији и срећнији

Борац (М) - Подриње 0:2 (0:1)
podrinje

МАРТИНЦИ: Стадион Борца, гледалаца 450, судија С. Петровић (Сремска Митровица).Стрелци: Мијајловић у 40. (из пенала) и Пантић у 57.  минуту. Жути картони: Грбић, Жилић, Дамјановић, Алексић, Шумарски (Борац), Томић, Мијајловић (Подриње).

БОРАЦ: Јандрић 7, Шумарски 7, Марјановић 7, Пушкаш 8, Дамјановић 7, Жилић 7, Грбић 7 (Њежић 6), Вукадиновић 7 (Бјелић 6), Крајновић 6, Алексић 7 (Симјановски), Варга 7.

ПОДРИЊЕ: Релић 7, Теодоровић 8, А. Радовановић 7, Пршић 7, Рого 7, Ђурђевић 6 (Ивић),  Живковић 7 (Петковић), Пантић 7 (Радосављевић 7), Арсеновић 6, Томић 6, Мијаиловић 7.

У општинском дербију победио је искуснији и срећнији тим Подриња. А, можда, је одлучио, и 40.минут, када је главни судија Петровић, свирао престрого пенал за госте, односне ненамерно играње руком.Иначе, до тог тренутака, домаћин је био бољи.Тај гол постигнут из пенала, гостима је дао крила и у наставку су играли боље, а гол Пантића, је само донео гостима срећни завршетак.

З. Ерић

ПСК Путинци - Железничар 1:1 (0:0)

ПУТИНЦИ: Стадион крај Кудељаре, гледалаца 150, судија Шљепица (Нови Бановци).Стрелци: Андреата у 66. за ПСК Путинце, а Ракар у 47.  минуту за Железничар. Жути картони: Митровић (ПСК Путинци), Димитријевић, Марковић (Железничар).

ПСК ПУТИНЦИ: Милошевић 7, Играч 6, Стоисављевић 7, Зекановић 6, Јованов 6 (Савковић), Мудрић 7, Бркић 6, Јовановић 6 (С. Алимпић), Љубоја 6, Андреата 7 (Гњатовић), Митровић 7.

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Печиљ 7, Димитријевић 7, Булатовић 7, Катарић 7, Марјановић 7, Миладиновић 7, Кривокућа 7, Марковић 7, Грковић 7, Крунић 7, Ракар 7.   Домаћини нису искористили у првим минутама неколико лепих прилика, а после тога углавном се играло равноправно. Одмах у наставку, Инђијци су искористили своју прву шансу. Ракар је лако преварио голмана Милоше-

вића. Потом су Путинчани кренули агресивније и плод такве игре је изједначење.И то из праве и течне акције.Андреата је само завршио ту акцију голом.

Ч. Јовчић

Слобода - Хртковци 2:0 (0:0)

ДОЊИ ТОВАРНИК: Стадион Слободе, гледалаца 100, судија Р. Петровић (Сремска Митровица).Стрелци: Нинић у 60. и Мркајић у 70. минуту. Жути картони: Ашћерић, Радојчић (Слобода).

СЛОБОДА: Радосављевић -, Нинић 8 (Радојчић), Ашћерић 7, Весић 7, Трбовић 8, Наић 7, Мркајић 8, Мајсторовић 7, Новић 8, (Кркобабић), Миличевић 7, Перишић 7.

ХРТКОВЦИ: Чича 7 (Лазић), Мандић 6, Обровац 6, Станојевић 6, П. Глумчевић 6, Манојловић 6 (Николић 7), М. Симовљевић 6, С. Симовљевић 6, Савић 6, Отржан 6, Митровићч 6 (Н. Глумчевић).

Фудбалер Слободе, иако су били, велики фаворити, у овом, мечу, нису лако дошли до победе. А, гости,  смогли су снаге да чак одиграју први део без голова. Ипак, у наставку, чим су домаћини кренули нешто агресивнијије и борбеније одбрана гостију је поклекла после две изузетне и течне акције. Прво је Нинић погодио мрежу. .Ухватио је набачену лопту, и онако, из прве је, шутирао, тако, прецизно, да је голман Чича био немоћан да било шта уради.Други гол постигао је Мркајић. Домаћи нападачи, су прво измењали, неколико изванредних пасова, а онда су лопту Мркајићу добацили као на тацни.Све је то било изблизине, и Чича је опет био немоћан.

С. Сарић

Јадран - Партизан 0:0

ГОЛУБИНЦИ: Стадион Јадрана, гледалаца 70, судија Селаковић (Лаћарак). Жути картони: Гршић, Малетић, Бојић (Јадран).

ЈАДРАН: Чавић 6, Малетић 7, Савић 7, Стевић 6, Ћирић 7, Јовановић 7, Милинковић 6, Којчиновић 7, С. Ковачевић 7, Гршић 6, Бојић - (Симоновић 6.

ПАРТИЗАН: Будаковић 7, Мијић 6 (Ж. Радовић), Трипић 6, Г. Петровић 7, Драгојевић 7, Сантрач 7, Алексић 6 (Гемери), В. Петровић 7, Г. Петровић 6 (Марковић), Пајић 6, М. Радовић 7.

Иако, су, домаћини,  одмах на почетку били бољи ривал, гости се нису предавали. Више су се трудили, желели да победе. Ипак, утакмица је завршена непопуларним резултатом - без голова. У 45.  минуту домаћи су промашили пенал. Ковачевић је лопту, са беле тачке, шутирао преко пречке.

Т. Црљен - З. Ерић

Рудар - Љуково 1:0 (1:0)

ЈАЗАК: Стадион Цар Уроша, гледалаца 150, судија Јокић (Никинци).Стрелац: Виновић у 44. минуту (из пенала).  Жути картони: Виновић, Стричевић, Илкић (Рудар), Миладиновић, Шуша, Симић, Милановић, Шестовић (Љуково).Црвени картон. Раденков (Љуково).

РУДАР: Савић-, Виновић 8, Крстић 7, Стојановић 7, Дејић 8, Тришић 8, Каурин 7, Стричевић 8, Бачић 7 (Илкић 7), Вишњовски 7 (Манојловић), Тодић 7.

ЉУКОВО: Мијатовић 5, Шуша 5 (Видовић 5), Милановић 5, Симић 5, Новаковић 5, Раденков 5, Пешељ 5, Живковић 6 (Каназир), Миладиновић 6, Видаковић 5, Шестовић 5.

Домаћини, су били бољи ривал у току целе утакмице, и штета је што су постигли, гол, само из пенала.Стричевић је улетео у казнени простор гостију, као метак, а Раденков, га је просто покосио, на недвозвољени начин, па је зарадио и црвени картон.Са беле тачке сигуран је извођач био Виновић. Врдничани су имали шансе и из игре, али су стрелци су затајили. Треба напоменути и то, да се игралиште Цар Уроша у Јаску, много осладило Врдничанима.Осврарили су већ трећу победу.

И. Сретић

Напредак (П) - Борац (К) 3:1 (1:1)

ПОПИНЦИ: Игралиште Напретка, гледалаца 100, судија Меничанин (Врдник). Стрелци: Јовановић у 45. и Бркић у 73. и 84. за Напредак, а Чавић у 11. минуту за Борац. Жути картони: Митровић, Кнежевић, Ђерић, Милош Јовановић, Рагастовац, Скопљак (Напредак), Мирковић, Чавић, Пјевац (Борац).

НАПРЕДАК: Митровић 6, Рагастовац 7, Швељо 7, Кекић 7, Шарец 6, Бркић 7 (Миленко Јовановић), Бежановић 7 (Макарић  7), Василић 7 (Пувалић 7),  Милош Јовановић 7, Скопљак 7, Ђерић 7.

БОРАЦ: Станишић 7, Сремчевић 7, Б. Самарџић 6, Ђ. Самарyић 6, Д. Самарџић 7, Мирковић 7 (В. Матић 7), Пјевац 7 (Живковић), Вујаклија 6, Петровић 6, Нинковић 7, Чавић 7.

Занимљива утакмица, са пуно, темпа, лепих акција, и наравно са доста пропуштених шанси, у корист гостију из Кленка, који су излазили чак пет пута испред голмана Митровића, и нису га успели матирати више од једном.в Али и Попинчани су имали своје. И, на крају, резултат од 3:1 није најреалнији исход.

С. Трбојевић

Први мај - Граничар (А) 3:0 (3:0)

РУМА: Стадион Првог маја, гледалаца 150, судија Тодоровић (Инђија). Стрелци: Милојевић у 21.и 34. и Јеж у 39. минуту. Жути картони: Добић (Први мај), Недић, Андришка (Граничар).

ПРВИ МАЈ: Шегавац -, Милић 8, Митровић 7, Новаковић 7 (Спасојевић 7), Кордолуп 7 (Лазић), Милојевић 8, Јеж 7, Радишић 7, Лукић 7, Чупељић 8, Добић 7 (Цветковић).

ГРАНИЧАР: Томашевић 7, Андришка 7, Скакавац 7, Бакајлић 7, Грујичић 7, Вурдеља 7, Мијатовић 7 (Шолаја), Недић, Перовић 7, Ветеха 8 (Нешковић), Ђурђевић 7.

Већ на почетку, утакмице, домаћини су преузели иницијативу. Диктирали тепмо, и играли на сигурну победу. Тако је и било. Три постигнута гола, још у првом полувремену, била су довољна за победу домаћина.Прво је Милојевић затресао мрежу Томашевића, из шута са око пенала. А, други гол Милојевић је постигао, поново из шута са 13 метара. Лопту је закачио  ногом голман Томашевић, и је ипак завршила у самим рашљама. А, Јеж, је искористио једну дубинску лопту, прошао, кроз штопре гостију, а онда је заибишао и голмана Томашевића.

Ј. Ђорђевић

Будућност - Словен 2:1 (1:0)

САЛАШ НОЋАЈСКИ: Стадион  Будућности, гледалаца 200, судија Бањанин (Моровић). Стрелци: Г. Симеуновић у 24. и 53. за Будућност, Марковић у 71.  минуту за Словен. Жути картони: Г. Симеуновић, Чупић, Јанковић (Будућност), Батањски, Дер, Петковић, Остојић (Словен).

БУДУЋНОСТ: Чупић 9, Петровић 6, Добо 8, В. Симеуновић 8, Грујић 7, Д. Миловановић – (Ч. Миловановић 7), Бошковић 7 (Тодоровић), Јанковић 7, Михајловић 7, Г. Симеуновић 9, Галетић 7 (Владисављевић).

СЛОВЕН: Дер 7, Јовановић 6, Вулић 7, Лазић 7, Станић 7, Цвјетичанин – (Марковић 7), Батањски 7, Ракић 7 (Петковић), Достанић 8, Остојић 7, Војчанин 7.

Домаћини остварили победу против младе и полетне екипе из Руме. Иако, је за победу, домаћина, заслужен головима Г. Симеуновић, оба постигао главом, овом успеху, домаћина, помогао је голман домаћих који је сигурним одбранама спречио изненађење.Гости из Руме имали су чак четири повољне прилике за промену резултата у њихову корист.

М. Симић

МАРТИНЦИ: Борац - Подриње 0:2, САЛАШ НОЋАЈСКИ: Будућност -Словен 2:1, ГОЛУБИНЦИ: Јадран - Партизан 0:0, ВРДНИК: Рудар - Љуково 1:0, ПУТИНЦИ: ПСК Путинци - Железничар 1:1, ДОЊИ ТОВАРНИК: Слобода -Хртковци 2:0, РУМА: Први мај - Граничар (А) 3:0, ПОПИНЦИ: Напредак - Борац (К) 3:1.

1. Подриње            8      7      0      1      13:5  21

2. Слобода             8      6      1      1      12:2  19

3. Железничар       8      5      2      1      19:4  17

4. Први мај             8      5      2      1      19:6  17

5. Граничар (А)      8      5      1      2      16:10        16

6. Борац (К)           8      4      1      3      13:10        13

7. Рудар                 8      4      0      4      10:13        12

8. Борац (М)          8      3      2      3      13:13        11