Сремска лига: Недостајали једино голови

​​​​​​​Борац (М) - Доњи Петровци 0:0
Ekipa Borca iz Martinaca

МАРТИНЦИ: Игралиште Борца, гледалаца 150, судија Грозданић (Огар). Жути картони: Дамјановић, М. Вулетић (Борац), Васиљевић, Драганић, Диклић, Ружичић, Травица (Доњи Петровци).

БОРАЦ: Јандрић 8, Василић 8 (Аџић 8), Шарчевић 7, Дамјановић 8, Т. Вулетић 8, М. Вулетић 8, Зорановић 8, Бакајлић 7, Тодоровић 8, Лазић 8 (Џакић 7), Ковачевић 7.

ДОЊИ ПЕТРОВЦИ: Башић 9, Сремчевић 7, Диклић 7, Ружичић 7, Пољак 7, Стојановић 7, Драганић 8, Васиљевић 7, Чворков 7, Богуновић 8, Травица 7.

Лепа фудбалска престава, у којој, ипак, није било голова. У првом полувремену домаћини су створили две идеалне шансе. Али, прво М. Вулетић  није савладао одличног Башића са седам метара, а затим Тодоровић није погодио ни празну мрежу. Гости су играли затворену варијанту.

У настваку још чвршћа и офанзивнија игра Мартичана.Али, није ни то вредело.Шарчевић није искористио ни пенал.Одлични Башић је смелом интервенцијом одбранио шут.

З. Крстић

Железничар - Партизан 1:0 (1:0)

ИНЂИЈА: Стадион у Инђији, гледалаца 150, судија Грбатинић (Адашевци). Стрелац: Костић у 24. минуту. Жути картони: Кривокућа, Павловић (Железничар), Трубић, М. Радовић, Млађеновић (Партизан).

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Милиновић 8, Катарић 8, Цураковић 8, Бајић 8, Кривокућа 8 (Пејовић 8), Чучковић (Лончар 8), Павловић 8, Ракар 8, Костић 8, Дубајић 8 (Марјановић 8), Димитријевић 8.

ПАРТИЗАН: Стајчић 8, Петковић 8, Трипић 8, Трумић 8, Н. Вулетић 8, Алексић 8 (Г. Радовић 8), Милош Арнаутовић 8 (Младен Арнаутовић 8), В. Петровић 8, Матијевић 8 (Милетић 8), М. Радовић 8, Млађеновић 8.

Инђијци су заслужено славили. Али, гости који су играли комотно, као да играју код куће, да су освојили бод не би било незаслужено. Победносни погодак за Инђијце постигао је Костић.После продора Димитријевића, уследио је његов снажан шут, голман Стајчић је одбио лопту, а Костић је главом дочекао одбијену лопту и послао је у небрањени део мрежу.

И. Ђумић

Борац (К) - Доњи Срем 1:1 (0:0)

КЛЕНАК: Игралиште Борца, гледалаца 200, судија Манојловић (Сремска Митровица). Стрелци: Пјевац у 47. за Борац, а Максимовић у 68. минуту за Доњи Срем. Жути картони: Зељић, Пјевац, Аћимовић, Стојковић (Борац), Н. Митровић (Доњи Срем).

БОРАЦ: М. Илић 8, Зељић 7, Б. Самарџић 7, Вукосављевић 8 (Стојковић), Д. Самарџић 7, Мирковић 7 (Аћимовић 7), Пјевац 8, Нинковић 7, Сарић 7 (В. Матић 7), Вукашиновић 7, Стевановић 7.

ДОЊИ СРЕМ: Јелача 7, С. Радосављевић 7, Д. Радосављевић 7 (Дуњагић), Обеновић 6, Перишић 7, М. Митровић 6 (Н. Митровић) Максимовић 7, Љубојевић 7, Радивојевић 7, Новић 7 (Радовановић 6), Марковић 7.

Пећинчани освојили бод незаслужено.У већем делу утакмице били су надиграни. Код изједначујућег поготка гостију, штопер домаћина Вукосављевић је био бржи од нападача гостију Максимовића, али, када лопту није могао да игра ногама, Максимовић је руком убацио у мрежу. Домаћи навијачи, заједно са својим љубимцима, бурно су протестовали, али судија Манојловић је био неумољив, правдао се да није добро видео ситуацију и на крају је признао погодак.

З. Перић

Митрос - ПСК Путинци 3:2 (2:0)

СРЕМСКА МИТРОВИЦА: Стадион Митроса, гледалаца 150, судија Петровић (Шид). Стрелци: Симановски у 2. (из пенала) и  52. и Грбић у 44.за Митрос, Видовић у 66. и Глигоријевић у 73.за ПСК Путинце. Жути картони: Бабић, Трубић (Митрос), Јуришић (ПСК Путинци). Црвени картон: Кекић (ПСК Путинци).

МИТРОС: Дудић 7, Матаруга 7, Симић 8, Панић 7, Бабић 8 (С. Никилић 7), Врањешевић 7, Трубић 7 (Вукотић), Малиновић 7 (Н. Николић), Грбић 8, Боровац 8, С. Симјановски 8.

ПСК ПУТИНЦИ: Милошевић 7, Станковић 6 (Колунџија), Бераковић 6, Кекић 5, Дукић 6, Видовић 7, Ћук 7, Стјепанповић 6 (Крњајић), Видаковић 6, Јуришић 7, Кнежевић 6 (Глигоријевић 6).

У свих 90. минута игре домаћини су играли много боље. Већ у 2. минуту повели су са пенала. Кекић је зауставио непрописно Малиновића у свом казненом простору. Грбић је у финишу полувремена после центаршута главом послао лопту иза леђа голмана Милошевића.Слично је и Симјановски постигао гол у наставку игре. Путинчани су потом заиграли нешто чврће и плод такве игре је прво гол Видовића из шута с 20 метара, а Глигоријевић је био стрелац после контре.

Љ. Вујичић

Рудар - Напредак (П) 2:1 (0:1)

ИРИГ: Стадион Радничког, гледалаца 150, судија Бошковић (Салаш Ноћајски). Стрелци: Пожарев у 69. и Марковић у 82. минутуза Рудар, Јанковић у 3. за Напредак.Жути картони: Новаковић, Сантрач, Лужајић, Пожарев (Рудар), Станковић, Сремац, Кљајић (Напредак).Црвени картон: Савковић (Напредак).

РУДАР: Савић 8, Дејић 8, Д. Крстић 8, Пекез 8, Сантрач 8, Јовановић 8, Новаковић 8 ( Нинковић 7), Стојчић 8, Марковић 9 (Л. Грујић 7), Пожарев 9 (Поповић 8), Лужајић 8 (Достанић 7).

НАПРЕДАК: Грковић 7, С. М. Јовановић 6, Ђилас 6, Станковић 5, Кљајић 6, Савковић 5, Сремац 7, Јанковић 8, Ђалић 6, Василић 6, Врачев 6 (П. Мајсторовић 6).

Тек у наставку Врдничани су утакмицу одиграли квалитетно и плод такве игре је и два гола у мрежи Грковића. Пожарев и Марковић су своје голове постигли са неких 15 метара. По шансама домаћини су могли победити и већом разликом. Вођство за госте постигао је Јанковић најбољи појединац у гостујућој екипи.

И. Сретић

Хајдук (Б) - Хајдук (В) 3:1 (3:1)

БЕШКА: Игралиште  Хајдука, гледалаца 100, судија Блажон (Рума). Стрелци: Милосављевић у 17. и 44. и Крстић у 24.за домаћине, Марковић у 35  минуту за госте.Жути картони: Опарница, Бркић, Поповић, Бјељац (домаћи).

ХАЈДУК (Б): Опарница 7, Бркић 7 (Д. Ковачевић), Поповић 7 (Чича), Милић 7, Гајић 7, Петровић 7, Бјељац 8, Милосављевић 8, Мутић 7, Н. Ковачевић 7, Крстић 7.

ХАЈДУК (В): Митровић 6, Ђорђевић 6, Арбић 6, Стојаковић 6 (Грбатинић), Ветеха 6, Њежић 6, Станковић 6, Перић 6, Марјановић 6, Радовановић 6 (Марковић 7), Грујичић 7 (С. Гавриловић 6).

Домаћи Хајдук могао је славити и убедљивије против слабог имењака из Вишњићева. У првом полувремену Бешчани су лако повели са 2:0, а онда су у наставку потпуно стали.Марковић је смањио резултат после корнера, али у финишу полувремена Милосављевић после брзе контре био поново стрелац.

У другом полувремену није било голова, али шанси јесте. И опет су домаћи играчи више промашивали.

М. Батало

Раднички (Ш) - Љуково 4:1 (1:1)

ШИД: Стадион Радничког, гледалаца 150, судија Тошић (Стара Пазова). Стрелци: Стојшић у 33, Дерајић у 46. (из пенала и 80. и Перовић у 87. за Раднички, Тривковић у 29. минуту за Љуково.Жути картони: Шуша, Васић, Теофиловић (Раднички), Дубајић, Николић (Љуково). Црвени картон: Грковић (Љуково).

РАДНИЧКИ: Алексић 7, Аперлић 7, Дрча 7 (Биубић 7), Васић 7, Стојшић 7, Шуша 7, Дерајић 8, Теофиловић 7 (Ј. Сарић), Мирчетић 8, Матић 7, Суботић 7 (Перовић 7).

ЉУКОВО: Благојевић 7, Грковић 5, Блануша 6, Бошковић 6 (Георгијев), Вишњић 6, Арсић 7 (Макарић), Дубајић 6, Рајић 7, Тривковић 7, Мачак 7, Миленковић 6 (Николић).

Гости су само успели да одиграју прво полувреме реми. И то је било све што су могли да ураде против борбених и добро организованих домаћина. Шиђани су заслужили и убедљивију победу.

П. Л.

ЛСК - Будућност 0:0

ЛАЋАРАК: Стадион ЛСК-а, гледалаца 150, судија Ипач (Марадик). Жути картони: Лађевац, Савић, Драгишић (ЛСК), Ђорђић, Јокић (Будућност). Црвени картон: Грујић (Будућност).

ЛСК: Овшек 7, Драгишић 7, Барић 7 (Половина), Босанчић 7, Лађевац 7, Чикара 7, Дронић 7, Савић 7, Милићевић 7 Малиновић 7, Шћурк 7.

БУДУЋНОСТ: Јокић 7, Јесертић 7 (Марјановић), Грујић 6, Станивуковић 7, Радосављевић 7, Јефтић 7, Јошић 7, Симовљевић 7, Петровић 7, Станић 7 (Симеуновић), Добо 6 (Ђорђић).

Лаћарци су били у неким тренуцима и бољи ривал. Фаворизовани гости су били  пред поразом. Спасио их је голман Јокић. У 82. минуту Чикара није успео да га савлада са десетак метара.

М. Плавшић

ШИД: Раднички - Љуково 4:1, ВРДНИК: Рудар - Напредак (П) 2:1, ИНЂИЈА: Железничар - Партизан 1:0, КЛЕНАК: Борац - Доњи Срем 1:1, ЛАЋАРАК: ЛСК - Будућност 0:0, БЕШКА: Хајдук - Хајдук (В) 3:1, СРЕМСКА МИТРОВИЦА: Митрос - ПСК Путинци 3:2, МАРТИНЦИ: Борац - Доњи Петровци 0:0.

1. Раднички (Ш)     2      2      0      0      9:2    6

2. Железничар       2      2      0      0      5:1    6

3. Д. Петровци      2      1      1      0      5:0    4

4. Будућност        2      1      1      0      6:3    4

5. Доњи Срем      2      1      1      0      4:1    4

6. Партизан        2      1      0      1      4:1    3

7. Напредак (П)  2      1      0      1      4:2    3

8. Хајдук (Б)      2      1      0      1      3:4    3