СРЕМСКА ЛИГА Пећинчани промашили два пенала

Доњи Срем - Рудар 0:0
lopta

Играо се занимљив и узбудљив фудбал. Поред пропуштених и неискоришћених шанси, Далибор Марковић и Саша Новић нису искористили ни најстроже казне, а Ерић је зарадио црвени картон.

Тако су гости однели  бод у Врдник, ни криви ни дужни. Поштено су се борили и за то су награђени.

М. Гмизић

ПЕЋИНЦИ: Стадион Сувача, судија Поповић (Шуљам). Жути картони: Милановић, Мајкић, Милош Лужајић, Маринковић, Илкић (Рудар).Црвени картон: Ерић (Доњи Срем).

ДОЊИ СРЕМ: Јелача, С. Радосављевић, Новић, Кривокућа, Радовановић, Марковић, Ерић, Рајић (Гмизић), Радивојевић, Вукмановић, В. Љубојевић.

РУДАР: Милановић, Бевц, Нинковић, Гаврић, Бабник, Гербец, Драгутиновић, Илкић, Милош Лужајић,  Мајкић, Маринковић.

Сремац (Д) - Железничар 1:3 (1:0)

Било је доста прилика на обе стране. Уствари, домаћи су били бољи ривал у првом полувремену, када су и водили и имали још три изванредне прилике да увећају вођство.

У наставку, Добринчани нису имали баш никакве шансе да се супроставе одличом ривалу. Гости из Инђије држали су час фудбала. Играли су сјајно, уз то су постигли и три гола и имали још толико правих шанси.

П. Радовац

ДОБРИНЦИ: Игралиште Сремца, судија Мијановић (Адашевци).Стрелци: Наглић у 22. за Сремац, а Димитријевић у 49, Ракар у 55. и Ковачевић у 69. минуту за Железничар. Жути картони: Балабан (Сремац), Бртка (Железничар).

СРЕМАЦ: Цветковић 7, Путица 7, В. Кордолуп 7, Вукајловић 7, Р. Ашћерић 7 (Јеж 7), Н. Кордолуп 7, Лазић 7, Видаков 7 (Вучковић 7), Павловић 7, Балабан 7, А, Наглић 8.

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Благојевић 8, Ракар 8, Плећаш 9, Ж. Митровић 9, М. Митровић 9, Бртка 8, Зорић 8, Мандић 8, Дубајић 8 (Лончар 7), Денић 8 (Ковачевић 8), Димитријевић 8 (Тркуља 7).

Раднички (Ш) - Борац (М) 2:0 (0:0)

Домаћини су пружили одличну партију против одличних Мартичана. Али, тек у наставку поклека је одбрана гостију. Грумић је оба гола постигао из близине. Први гол је постигао пошто је стигао лопту пре бекова и гостујућег голмана, а други после повртане лопте: само је „ћушнуо“  у незаштићени део мреже.

Л. П. Л.

ШИД: Стадион Радничког, судија Шљепица (Нови Бановци).Стрелац: Грумић у 58. и 74. минуту.

РАДНИЧКИ: Николић, Аперлић, Дрча, Стојшић, Шуша, Војновић (Суботић), Добројевић (Влаисављевић), Сарић (Думитровић), Грумић, Алексић, Старовлас (Павловић).

БОРАЦ: Јандрић, Т. Вулетић, Стајчић, Зорановић, Маринцки, Вукотић (Дамњановић), М. Вулетић, Пријић,  (Кљајић), Шарчевић, Марјановић, Ђилас.

Партизан - Хајдук (В) 3:1 (2:0)

Играчи Партизана потпуно су надиграли борбене госте, који су се од првог минута бранили, али и постигли почасни гол у последњим секундама утакмице. Дамјановић је искористио опуштеност у домаћој одбрани и повратну лопту само скренуо у небрањени део мреже.

У првом полувремену домаћи су повели са 2:0. Имали су у том периоду још неколико прилика до дођу до још убедљивијег резултата.  Слободан Трипић је бриљирао како у одбрани, тако и у навали. Уз то први је и начео гостујућу мрежу. У наставку, домаћи су покушали сталним нападима да још више угрозе мрежу гостију. Али, из четири, пет шанси, само се још Млађеновић уписао у листу стрелаца.

Н. Новаковић

ВИТОЈЕВЦИ: Игралиште Партизана, судија Мушицки (Рума). Стрелци: Трипић у 19, Петровић у 43. и Млађеновић у 69. за Партизан,а  Дамјановић у 90. минуту за Хајдук.

ПАРТИЗАН: Стајчић 7, Ђуровић 7, Трипић 9, Вулетић 7,5, М. Радовић 8, Владимир Петровић 8,5, Мирковић 7, Матијевић 7,5 (Г. Радовић), Гачић 7,5, Јовановић 7 (Денић), Млађеновић 8.

ХАЈДУК: Мутин 7, Бакајлић 6, Ковачевић 6,5, Ветеха 6, Петаковић 6,5, Грујичић 7, Дамјановић 6, Тодоровић 5,5, Радовановић 6,5, Петровић 6, Њежић 6,5.

Напредак (П) - Митрос 2:1 (1:1)

У Попинцима је одиграна квалитетна утакмица. Обе екипе су играле отворено и нападачки. Тодоровић је довео домаћине у вођство после одбијене лопте. „Месари“ су поравнали резултат са пеналтика, када је Н. Јовановић  стартовао преоштро у свом казненом простору. Победоносни гол за Попинчане постигао је Вукин из шута са око 25 метара. Лопта је само фијукнула у рашље.

Б. Петровић

ПОПИНЦИ: Игралиште Напретка, судија Катић (Рума).Стрелци: Тодоровић у 13. и Вукин у 70. за Напредак, аМ алиновић у 32. минуту (из пенала) за Митрос. Жути картони: Тодоровић (Напредак), Малиновић, Грбић, Цвијановић (Митрос).

НАПРЕДАК: Николић 8, Кочијашевић 8 (Лазић), Ћалић 8, Рагастовац 8, Н. Јовановић 8 (М. Јовановић 7), Савковић 8, Митровић 8, Тодоровић 9, Вукин 9 (Гагић 7), Ружичић 8 (Ђурић 7), Пољак 9.

МИТРОС: Дудић 7, Симић 7, Опарушић 7, Симјановски 7, Сремац 7, Грбић 7,5, Малиновић 7,5 (Боровац 7), Милошевић 7, Бабић 7, Трубић 7,5, Цвијановић 7.

ЛСК - Љуково 1:1 (0:0)

Гости су се од првог минута определили за одбрану свог гола, али и брзе контре, а домаћи да нападну и да угрозе гол Опачића. У првом полувремену гости бољи за нијансу, али без праве реализације.

У  наставку Лаћарци су били бољи, али после грешке судије, када није досудио фаул за домаће, гости користе непостављену домаћу одбрани и долазе у вођство. Ипак, домаћи су смогли снаге да  поравнају резултат и остану непоражени. За то се побринуо Дејан Морак, који је фантастичним ударцем с 20 метара послао лопту у саме рашље.

А. Теодоровић

ЛАЋАРАК: Игралиште ЛСК-а, судија Кавгић (Рума). Стрелци: Морак у 76. за ЛСК, а Узелац у 60. минуту за Љуково. Жути картони: Босанчић, Савић, Шћурк, Бојић, Рибић (ЛСК), Стојанац, Љубинковић (Љуково).

ЛСК:  Теодоровић 8, Рибић 7, Н. Дронић 6, Драгишић 7, Вуколић 6 (Тодоровић), Босанчић 8, Морак 8, Савић 8, Милићевић 7, Бојић 8, Шћурк 7.

ЉУКОВО: Опачић 8, Грковић 7, Стојанац 7 (Николић), Узелац 8, Мркела 7, Чучковић 7, Милановић 7, Дубајић 7, булат 8, Љубинковић 7 (Фет), Лукач 8 (Јанковић).

Борац (К) - Хајдук (Б) 2:0 (2:0)

Била је то чврста и борбена утакмица, с мало шанси. Домаћи су  искористили две и тако славили. Најзаслужнији за победу је Марко Пјевац, који је просто растурао гостујућу одбрану.

Постигао је  веома леп гол када је претчао гостујућу одбрану на половини игралишта, утчао као брзи воз у казнени простор и онда прецизним шутем са око 14 метара приморао Ралића да капитулира.

И код другог гола Пјевац је све сам урадио, а онда је несебично вратио лопту пред гол гостију, ту се на неких десет метара нашао Д. Самарџић и као из топа пуцао, те се лопта нашла иза леђа голмана Ралића.

З. Перић

КЛЕНАК: Игралиште Борца судија Деспотовић (Огар). Стрелци: Пјевац у 22. и Д. Самарџић у 44. минуту. Жути картон: Д. Самарџић (Борац).

БОРАЦ: Илић 7, Аћимовић 7, Мирковић 7, Радишић 8 (М. Самарџић 7), Вукосављевић 7, В. Матић 7, Д. Самарџић 8 (Н. Самарџић 7), Пјевац 9, Б. Самарџић 7 (Паучек 7), Д. Матић 7 (Пештерац 7), Стојковић 7 (Васиљевић 7).

ХАЈДУК: Ралић 7, Вуковић 6, Поповић 7 (Чича), Катић 7 (Милосављевић 6), Стојановић 7, С. Ковачевић 7, Иваниш 7, Д. Ковачевић 7, Недимовић 7, Георгијев 7 (Ђорђевић), Крстић 7 (Умчевић).

Слога (В) - ПСК Путинци 5:3 (3:2)

Домаћини су заслужили и убедљивију победу. Најбољи појединац сусрета био је Јандрић, стрелац пет голова. Четири пута погодио је противничку мрежу, а једном и своју.

У  28. минуту постигао је и ретко ефектан гол из слободног ударца са око 22 метра.

Г. Васић

ВОГАЊ: Игралиште Слоге, судија Каназир (Нови Бановци).Стрелци: Јандрић у 2, 24, 28. и 55. Лошић у 62. за Слогу, а Јандрић у 31. (аутогол), Павковић у 43. и П. Малбаша у 84. минуту (из пенала) за ПСК Путинце. Жути картон: Достанић (Слога).

СЛОГА:  Ерцег, Лазић, Лазичић, Ченић, Јовановић, Јандрић (Лошић), Н. Марковић (Драгичевић), Станић (Пуповац), Петровић, Јоргић (Достанић), Д. Марковић.

ПСК ПУТИНЦИ:  Милошевић, Рокнић, Зељуг, Павковић, Недић, П. Малбаша, Видаковић, Пешут, Дукић, Кандић, Стјепановић.

БСК - Словен 2:1 (1:0)

Домаћини су остварили очекивану и заслужену победу, против фаворизованог Словена из Руме. Домаћини су постигли  сва три гола на утакмици. Д. Лакетић је хтео лопту да избије у поље, али је са два метра убацио у своју мрежу.  Виђен је и изванредан гол Скорупана. Он је из слободног ударца с 30 метара преко жог зида  и изненађеног голмана Веселиновића посао лопту у мрежу.

М. Илић

БЕШЕНОВО: Игралиште  БСК-а, судија Меничанин (Врдник). Стрелци: Скорупан у 20. и Зељковић у 85. за БСК, Д. Лакетић у 61. минуту (аутогол) за Словен. Жути картони: Скорупан, Ж. Ћирић (БСК), Маслић, Чворков (Словен).Црвени картон; М. Лакетић (БСК).

БСК: Сакан 8, Т. Племић 9, Д. Лакетић 8, Бакић 8 (М. Лакетић 7), Драгојевић 8, Скорупан 9, Цвјетић 9 (Зељковић 8), Д. Лукић 8 (У. Племић), Митровић 7 (Тодић), Ж. Ћирић 8, Б. Ћирић 8.

СЛОВЕН: Веселиновић 7, Стевановић 7, Јовић 7, Самарџић 7, Топић 7, Адамовић 7, Маслић 7, Иванковић 7, Стоисављевић 7 (Чворков), Кондић 7, Сремчевић 7 (Бранковић).

ПЕЋИНЦИ: Доњи Срем- Рудар 0:0, БЕШЕНОВО: БСК - Словен 2:1, ПОПИНЦИ: Напредак - Митрос 2:1, ВОГАЊ: Слога - ПСК Путинци 5:3, ШИД: Раднички - Борац (М) 2:0, ВИТОЈЕВЦИ: Партизан - Хајдук (В) 3:1, ЛАЋАРАК: ЛСК - Љуково 1:1, КЛЕНАК: Борац - Хајдук (Б) 2:0, ДОБРИНЦИ: Сремац -Железничар 1:3.

1. Раднич. (Ш)   16     12     3      1      45:10                39

2. Напред. (П)    16     12     3      1      33:16                39

3. Словен          16     9      3      4      30:13                30

4. Доњи Срем     16     9      3      4      31:15                30

5. Борац (К)       16     8      4      4      25:22                28

6. Железнич.     16     8      3      5      35:24                27

7. Партизан       16     8      3      5      23:21                27

8. Слога (В)       16     7      5      4      31:19                26