Сремска лига: Пролећна серија Бешчана

Бешчани су повели преко сналажљивог Пањка.  Голман домаћих Благојевић и Мандић су се поигравали са лоптом у свом петерцу.
Екипа Борца из Мартинаца

Железничар - Хајдук (Б) 0:4 (0:1)

ИНЂИЈА: Стадион у Инђији, судија Грбатинић (Адашевци). Стрелци: Пањак у 11, Караћ у 47.  (из пенала) и 79.  и Рибар у 73.  минуту.  Жути картони: Благојевић, Соколовић, Бранковић, Тркуља, Лекић (Железничар), Петровић, Прица (Хајдук).

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Благојевић 6, Ракар 6 (Лекић), Бранковић 6, Крунић 6, Ж.  Митровић 6, Бођук 6 (Плећаш), Вујасиновић 6, Мандић 6, Ћојановић 6, Соколовић 6 (Тркуља), Димитријевић 6.

ХАЈДУК: Калајџић 8, Георгијев 8, Ловрек 8, Петровић 8, Чича 8, Цураковић 8 (Катић), Ковачевић 8 (Вуковић), Рибар 8, Пањак 8 (Трбовић), Караћ 8,5 (Бајић), Прица 8 (Крстић).

То играње лоптом прекинуо је Пањак и чак успео петом да угура лопту у мрежу. Одмах у наставку Пањак је избегао офсајд замку домаћих, а онда га голман Благојевић зауставио  прекшајем.  Караћ је био сигуран са једанаест метара.  У 73.  минуту, виђен је ретко леп гол. Рибар, је прецизним шутем са око 20 метара матирао Благојевића.  А, коначан резултат је поствио Караћ, својим другим голом.  Иначе, ово је била најслабија партија железничара у првенстрву, а Бешчани су наставили серију сјајних игара у пролећном делу првенства.

И.  Ђумић

ПСК Путинци - Сремац (Д) 0:8 (0:3)

ПУТИНЦИ: Игфралиште крај Кудељаре, судија Мушицки (Рума). Стрелци: Станковић у 1, Вучковић у 11.  и 68, Ђорић у 40.  и 74, Митровић у 47, Ашћерић у 77.  и Нешић у 80.   минуту. Жути картони: Дерета, Видовић, Гагић (ПСК Путинци), Ашћерић, Остојић (Сремац).

ПСК ПУТИНЦИ: Боројевић, Кнежевић, Дерета, Н.  Адамовић, Видовић, Станковић, Ћук (Галијаш), Бјељац, Гагић, Остојић (И.  Адамовић), Ранђеловић (Јовановић).

СРЕМАЦ:  Матић, Путица, Лучић, Митровић, Стајчић, Томић, Јовановић (Нешић), Вучковић, Ђорић (Честић), Станковић (Костић), Остојић (Ашћерић).

Гости нису искористили још неколико повољних шанси, и скоро целу утакмицу су опседали гол домаћина.

Д.  Радовац

Љуково - Рудар 2:1 (1:0)

ЉУКОВО: Игралиште Љукова, судија Тошићић (Стара Пазова). Стрелци: Вишњић у 28.  и Панић у 52.  за Љуково, Богданов у 70.  минуту за Рудар. Жути картони: Вишњић (Љуково), Радосављевић, Мајкић, Тривунчић, Бубњевић (Рудар).

ЉУКОВО: Опачић, Узелац, Чучковић (Костић), Стојанац, Панић (Дубајић), Булат, Играчев, Вишњић, Мачак  (З.  Миленковић), Матић (М.  Миленковић), Блануша (Јовановски).

РУДАР: Стоиљковић, Митић, Стевановић, Мајкић, Радосављевић, Нинковић, Манојловић, Бубњевић (Дејић), Богданов (Милош Лужајић), Рутић (Милан Лужајић), Тривунчић.

Одиграна је добра и занимљива утакмица.  Играо се леп фудбал.  Врднични су заслужили, по игри, и бољи резултат. Домаћи стрелци су били  непрецизни, или је голман гостију Стоиљковић у више наврата смелим интервенцијама спасавао своју мрежу.

Н.  Тркуља

Борац (К) - Доњи Срем 1:5 (1:3)

КЛЕНАК: Игралиште Борца, судија Ранисавић (Сремска Митровица). Стрелци: Д.  Самарџић у 34.  за Борац, Пејчинопвић у 9.  и 25.  (из пенала) и Љ.  Вукмановић у 42, 48.  и 60.  минуту за Доњи Срем. Жути картони: Стјепановић, Мићић (Борац), Мркела (Доњи Срем).

БОРАЦ: Стјепановић 6, Васиљевић 6, Фриц 6, Мићић 6, Радишић 6 (Д.  Матић 6), Вукосављевић 6, В.  Матић 6, Д.  Самарџић 7 (Мирковић), Пјевац 6 (Савић 6), Глумчевић 6 (Петковић 6), Б.  Самарџић 6 (Аћимовић).

ДОЊИ СРЕМ: Ристић 7, Манце 7, Јуришић 7, Николић 7, Мркела 7, Перишић 7, Љ.  Вукма-

новић 9 (Н. , Митровић 7), Радивојевић 7 (Штетић 7), Конестабо 7 (Мисини 7), А.  Љубојевић 7 (Кривокућа 7), Пејчино-

вић 7 (Вељовић 7).

Гости из Пећинаца играли су одлично.  Иначе, ово је и Кленчанима први пораз код куће у овом првенству.

З.  Перић

Борац (М) - Митрос 3:1 (1:0)

МАРТИНЦИ: Игралиште Борца, судија Бошковић (Салаш Ноћајски). Стрелци: Вукотић у 9.  и Пријић у 59.  и 83.  за Борац, Јанковић у 63.  минуту за Митрос.  Жути картони: Радаковић (Борац), Чоњагић, Панић, Бабић (Митрос). Црвени картон: Бабић (Митрос).

БОРАЦ: Јандрић 8, Стајчић 8 (Давогић 7), Марицки 7 (Мијатовић 7), Зорановић 8, Бијелић 8, Ненадовић 8 (Адамовић), Вукотић 8, Пријић 9 (Кљајић 7), Шарчевић 8, Марјановић 8 (Лазић 8), Радаковић 7.

МИТРОС: Мршић 7, јанковић 7, Смиљанић 7, Бабић 5, Трубић 7, Милошевић 7, Симњановски 7, Грбић 7 (Боровац 6), стојановић 7 (Ковачевић 6), Чоњагић 6 (Панић 6), Сантовац 6 (Цвијановић 6).

Гости су се определили за одбрану свог гола.  А домаћини су кренули агресивно, и таква игра уродила је плодом.  Голман гостију Мршићић је вадио лопту из своје мреже, већ у 9.  минуту. Стрелац водећег гола за Борац био је Вукотић.

Пријић је удвостручио вођство.  Само, неколико минута касније смушеност у домаћој одбрани искористио је Јанковић.  И то је било све што су месари урадили до краја утакмице.

У финишу утакмице Пријић је још једном погодио гостујућу мрежу.

З.  Крстић

Партизан - Напредак (П) 2:0 (0:0)

ВИТОЈЕВЦИ: Игралиште Партизана, судија Ранковић (Јарак). Стрелци: Јовичић у 47.  и Вељко Петровић у 78.  минуту.  Жути картони: Стајчић, Трипић, Мирковић, Вељко Петровић, Матијевић, Гачић (Партизан), Мркајић, Марјановић (Напредак).

ПАРТИЗАН: Стајчић 7, Ђуровић 7, Трипић 7, Мирковић 7, Вељко Петровић 8, Јовичић 8, Владимир Петровић 7, М.  Радовић 7 (Матијевић), Гачић 7 (Малиновић), Млађеновић 7 (Пајић), Јовановић 7.

НАПРЕДАК: Николић 6, Пољак 6 (Радуловић), Миросављевић 6, Савковић 6, Сремац 6 (Ћалић), Мркајић 6, Тодоровић 6, Кочијашевић 6 (Марјановић), Живић 6, Вукин 6, Ружичић 6.

Играо се допадљив фудбал.  Витојевчани су били нешто бољи и стигли до победе.  Гости су играли добро у пољу, али нису имали стрелце, који би успели да угрозе голмана Стајчића.  Јовичић  је постигао гол из шута са око 16 метара.  А, Вељко Петровић је лопту само угурао у мрежу.

Н.  Новаковић

Раднички (Ш) - Слога (В) 3:0 (2:0)

ШИД: Стадион Радничког , судија Белић (Ириг). Стрелци: Грумић у 26.  и Шуша у 32.  и 72.  минуту. Жути картон: Јерковић (Слога).

РАДНИЧКИ: Николић, Аперлић, Дрча, Павловић, Стојшић, Шуша (Војновић), Добројевић, Сарић (Старовлас), Грумић (Баштић), Алексић, Субић (Влаисављевић).

СЛОГА: Ерцег, Матић, Малиновић (Н.  Марковић), Јовановић, Вукмановић, Јерковић, Достанић, Станић (Штеховић), Петровић (Лазић), Јоргић (Бојић), Тодић (Пуповац).

Шиђани су игралиодличан нападачки фудбал.  Гости из Вогња, су надиграни, и на крају су добро и прошли. Грумић је у 26.  минуту начео гостујућу мрежу из шута с 17 метара.  И Шуша је, скоро са исте удаљености, је удостучио вођство свог тима.

После продора Сарића, по левој страни, и набачене лопте Шуша се створио код десне статвиве, и са неколико метара само ћушнуо лопту у небрањени део мреже.

П.  Л.  П.

Хајдук (В) - Словен 0:0

ВИШЊИЋЕВО: Игралиште Хајдука, судија Неговановић (Сремска Митровица). Жути картони: Радовановић, Мијановић, Петровић, Томшичић (Хајдук), Батало (Словен).

ХАЈДУК: Митровић 8, Стојаковић 7,5, Ковачевић 7,5 (Кузмановски), Бакајлић 7,5 (Хрчек 7,5), В.  Гавриловић 7,5, Мијановић 7,5, Петаковић 7,5 (Грујичић), Јурошевић 7,5, Кљајић 7,5 (Томшчић), Радовановић 7,5 (Дамјановић).

СЛОВЕН: Веселиновић 7,5, Самарџић 7,5, Јовановић 7,5 (Топић), Пузић 7,5, Адамовић 7,5, Маслић 7,5, Иванковић 7,5, Стоисављевић 7,5 (Кондић), Батало 7,5, Добић 7,5, Кордолуп 7,5.

Ривали су одиграли добру утакмицу.  Пфрилика је било мало.  . Гости су дошли да освоје бод и игром, коју су организовали и заслужили су. У 85.  минуту гости нису искориустили пенал.  Маслић је шутирао лопту високо преко пречке.

С.  Томашевић

ЛСК - БСК 2:1 (1:1)

ЛАЋАРАК: Игралиште ЛСК-а, судија Блажон (Рума). Стрелци: М.  Босанчић у 19.  (из пенала) и Требовац у 65.  за ЛСК, Скорупан у 27.  минуту за БСК. Жути картони: М.  Босанчић, Требовац, Вуколић, Рибић, Милићевић (ЛСК), Лукић (БСК). Црвени картон: Томић (БСК).

ЛСК: Пурић 7, Дринић 6, Савић 7, Тодоровић 7, М.  Босанчић 7, Милићевић 7, Требовац 8 (Хорн 7), Вуколић 7 (Радишић), Дронић 7, Драгишић 7, Рибић 7.

БСК: Сакан 6, Т.  Племић 7, Радовановић 7, У.  Племић 6, Д.  Племић 6, Скорупан 7, Лукић 6 (Цвијетић 6), Зељковић 6 (Ранков 6), Ж.  Ћирић 6 (Митровић) 7, Томић 6, Наглић 6.

Пропустили су домаћи играчи још неколико изузетних прилика. Уствари, и да је домаћин славио и убедљивије не би било незаслужено.  Повели су брзо домаћини, са пенала, пошто је Савић заустављен недозвољеним прекршајем у казнерном простору гостију. Скорупан је поравнао резултат после повратне лопте.  Био је то шут са свега пет метара.  Требовац је искористио акцију својих саиграча и само је то завршио голом за победу свог тима.

Д.  Милићевић

Резултати:

КЛЕНАК: Борац - Доњи Срем 1:5, ЛАЋАРАК: ЛСК - БСК 2:1, ВИТОЈЕВЦИ: Партизан - Напредак (П) 2:0, ШИД: Раднички - Слога (В) 3:0, ИНЂИЈА: Железничар -Хајдук (Б) 0:4, ЉУКОВО: Љуково - Рудар 2:1, ВИШЊИЋЕВО: Хајдук - Словен 0:0, МАРТИНЦИ: Борац - Митрос 3:1, ПУТИНЦИ: ПСК Путинци - Сремац (Д) 0:8.