Сремска лига: Радић матирао Грковића

​​​​​​​ПСК Путинци - Полет 1:0 (0:0)
lopta_u_mrezi_1

ПУТИНЦИ: Игралиште крај Кудељаре, гледалаца 120, судија Бањанин (Моровић).Стрелац: Радић у 77. минуту. Жути картони: Стоисављевић, Алимпић (ПСК Путинци), Ружичић, Милић, Пејовић (Полет).

ПСК ПУТИНЦИ: Милошевић 9, Квочка 6, Кубуровић 7, Јованов 8, Стоисављевић 7, Алимпић 7 (Зекановић), Савковић 6, Видаковић 6, Радић 7 (Дерета), Адамовић 7, Бајић 7 (Катић).

ПОЛЕТ: Грковић 9, Милић 7, Пољак 7, Пејовић 7, Кнежевиућ 8, Ружичић 7, Иваниш 8, Пештерац 7, Јовић 8 (Комазец), Тодоровић 9, Кесић 7.

Лепа фудбалска представа. Домаћини су игрли добро у току целог меча, а, само су у прих десет минута промашили четири зицера. Једноставно, лопта није хтела у мрежу гостију или је одлични голман Грковић храбро интервенисао. И, у другом полувремену, иста слика, као на почетку меча. Домаћини су имали лепе  шансе, а голман Грковић је опет био несавладив. Али, и голман домаћих Милошевић је бико на висини задатка у неколико наврата.Одбранио је неколко страшних удараца гостујућих играча. И онда, у 77.одлучујући моменат у пебеди домаћина.Бојан Радић је извео слободан ударац с 30 метара. Лопта је прво погодила стативу, па голмана Грковића у леђа, па тек после тога ушла у мрежу.

Ч. Јовичић

Слобода - Јадран 2:0 (1:0)

ДОЊИ ТОВАРНИК: Игралиште Слободе,  гледалаца 150, судија Љубинковић (Рума). Стрелац: Кнежевић у 8. и 56. минуту. Жути картони: Јеж, Драгојевић, Митровић (Слобода), Малетић, Ј. Којчиновић, Милаковић, Чавић, Рајић (Јадран).Црвени картони: С. Ковачевић играч на клупи и тренер Томислав Црљен (Јадран).

СЛОБОДА: Радосављевић 7, Рагастовац 7, Арсеновић 6, Митровић 7, Ђуричић 7, В. Нинић 8, Кордолуп 7, Кнежевић 8, Ашћерић 7 (П. Мајсторовић 7), Кресојевић 7 (Јеж), Драгојевић 8 (Радошевић).

ЈАДРАН: Чавић 7, Малетић 7, Булатовић 7, Тутек 7, Ј. Којчиновић 7, Милаковић 8 (Кнежевић), Рајић 7,  Пекић 7, Марковић 7, Бранковић 7, Радић 7.

Иако је било хладно време ривали су ипак одиграли лепу и борбену утакмицу. Био је то прави дерби кола. Гледаоци су могли да виде два изванредна гола Кнежевића. Први после једне дуге акције пред голом гостију. На крају је Кнежевић избио сам испред голмана Чавића. Други гол Кнежевић је постигао после контре, па идеално центриране лопте. Опет је био сам испред голмана Чавића, и опет голман гостију није могао ништа да учини.

С. Сарић

Граничар (А) - Купиново 3:1 (2:0)

АДАШЕВЦИ: Игралиште Граничара, гледалаца 60, судија Р. Петровић (Сремска Митровица). Стрелци: Бојанић, Будимичић (аутогол) и Андришка за Граничар, Лукач за Купиново.

ГРАНИЧАР: Драган Нединић 7, Дејан Нединић 7, Кончар 7, Скакавац 7, Симић 7, Кнежевић 7 (М. Миљановић 7), Кулачанин 7 (Суботић 7), Бојанић 7, Нешковић 7 (Старчевић 7), Андришка 7, Шуша 7.

КУПИНОВО: Вукашиновић 8, Ђуричић 7, Гавриловић 6, Марјановић 6, Будимчић 7, Балог 6, Милутиновић 6, Николић 6, Бошковић 6, Васић 6, Лукач 7.

Играо се добар фудбал уз доста шанси за Адашевчане. Само су искористили три и то из одличних и брзих акција у којима су учестали скоро сви домаћи играчи. Гости су скоро били неми посматрачи игре домаћина која је данас била много боља него у неким предходим колима.   М. Гићанов

Партизан - Железничар 2:1 (1:0)

ВИТОЈЕВЦИ: Игралиште  Партизана, гледалаца 100, судија Грбатинић (Адашевци). Стрелци: В. Петровић у 45. и Матијевић у 65. за Партизан, а Марјановић у 50. минуту за Железничар. Жути картон: Млађеновић, М. Радовић (Партизан), Јуришић, Кекић (Железничар).

ПАРТИЗАН: Стајчић 7, Трипић 7 (Матијевић 8), Јовановић 7, Павловић 7, Алексић 7 (М. Радовић), Пајић 7 (Мирковић), В. Петровић 8, Г. Радовић 7, Ђуровић 7, Вуколић 7, Млађеновић 7.

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Милиновић 6, Кекић 6, Катарић 6, Кривокућа 6, Марјановић 7 (Тркуља), Јуришић 5, Лукић 7, Милосављевић 6, Ракар 7, Мрђа 6, Дубајић 6 (Јањуз).

Био је то био занимљив и допадљив меч у коме су гости у првом полувремену изненадили лошом и неборбеном игром, против фаворизованог домаћина. Мада су и гости за многе важили да су фаворити, у овом мечу. У наставку Инђијци су само успели поравнати резултат. Потом су домаћини постигли гол, преко резервисте Матијевића, што је и одлучило, победника. Матијевић је својим голом само, потврдио заслужену победу домаћина. Гостима је ово био први пораз у првенствуи најслабија партија.

С. Сарановац

Словен - Будућност 0:8 (0:4)

РУМА: Стадион Словена, гледалаца 100, судија Чекичевић (Моровић). Стрелци:.Симовљевић у 12, 36, 43. и 80, Кљајић у 40, Ђукић у 54. и 78. и Јанковић у 89. минуту. Жути картони: Кљајић (Словен), Сретеновић (Будућност).

СЛОВЕН: Дер 6, Батањски 5, Кљајић 5, Калајџић 5, Лукић 5 (Крстић), Топић 5, Поповић 5, Ракић 5, Станић 5 (Кондић), Ђукнић 5, Кајтази 5 (Пузић).

БУДУЋНОСТ: Јокић -, Шарац 8, Грујић 8, Михаиловић 8, Јефтић 8, Ђукић 9, Јанковић 8, Симовљевић 10 (Сретеновић 7), Петровић 8, Кљајић 8 (Игрић 7), Зељковић 8 (Митровић 7).

Врло добра утакмица у којој је плава машинерија из Салаша Ноћајског уписала изненађујућу убедљиву победу пету заредом у првенству. Гости су стално нападали, а Румљани су издржавали нападе све до 12. минута када је Симовљевић постигао свој први гол. И да су гости били мало прецизнији могли су славити двоцифреним резултатом. Уствари стрелци гостију више су промашили идеалних зицер шанси него што су постигли голова.

Н. Адамовић

Љуково - Борац (К) 3:1 (0:1)

ЉУКОВО: Игралиште Љукова, гледалаца 30, судија Ћирковић (Стари Бановци). Стрелци: Трипковић у 57. и 86. и Крстић у 72. за Љуково, а Нинковић у 11. минуту за Борац. Жути картони: Љубинковичћ, Крстић (Љуково), Поповић, Сремчевић (Борац).

ЉУКОВО: Милошевић, Ковачевић, Стевић (Тркуља), Трипковић, Шестовић, Љубинковић, Стојановић, Марковић, Караћ, Бјелац, Милановић (Крстић).

БОРАЦ: П. Илић, Поповић, М. Матић, Вукосављевић, В. Матић, Сремчевић, Д. Илић, Пјевац, Вујаклија, Бегуш, Нинковић.

Хладно време није омело играче обе екипе да прикажу леп и допадљив фудбал. На крају малобројни гледаци су задовољно напустили статион Љукова. Посебно домаћи навијачи, јер су њихови пулени у другом полувремену преокренули резултат после боље и ефикасније игре. Мада су и гости могли резултатски боље проћи.

Н. Тркуља

Доњи Петровци - Рудар 1:1 (1:1)

ДОЊИ ПЕТРОВЦИ: Игралиште Доњих Петроваца, гледалаца 100, судија Митровић (Рума).Стрелци: Кркобабић у 14. за Доње Петровце, а Петровић у 31. минуту за Рудар. Жути картони: Ољача, Недимовић, Шаша (Доњи Петровци), Новаковић (Рудар).

ДОЊИ ПЕТРОВЦИ: Башић 8, Путица 8, Деврња 7, Диклић 7, Вукајловић 8, Ољача 8, Чворков 8, Кркобабић 9 (Недимовић 7), Дамјановић 8 (Црнокрак 7), Шаша 8, Бузаш 8.

РУДАР: Пардовицки 8, Новаковић 7 (Дејић 7), Д. Крстић 7 (Б. Крстић), Пудар 8, Јовановић 8, Сантрач 7,  Максимовић 8, Вишњовски 8, Марковић 7, Петровић 8, Достанић 8.

Кркобабић је довео домаћине у вођство после идеалног додавања Дамјановића. Дочекао је лопту сам на првој стативи и гурнуо је ногом поред немоћног голмана Пардовицког. Гости су изједначили после изванредне акције. Одбијену лопту од одбране домаћина сачекао је Петровић и такође је само гурнуо је поред сада голмана домаћих Башића. Иначе, играо се добар фудбал, уз добро суђење.

Д. Лејић

МАРТИНЦИ: Борац - Напредак (П) 2:0, ЉУКОВО: Љуково - Борац (К) 3:1, РУМА: Словен - Будућност 0:8, ДОЊИ ТОВАРНИК: Слобода - Јадран 2:0, ПУТИНЦИ: ПСК Путинци - Полет 1:0, АДАШЕВЦИ: Граничар - Купиново 3:1, ДОЊИ ПЕТРОВЦИ: Доњи Петровци - Рудар 1:1, ВИТОЈЕВЦИ: Партизан - Железничар 2:1.

1. Слобода              14     11     1      2      28:11        34

2. ПСК Путин.          14    10     2      2      25:15        32

3. Партизан             14     10     1      3      45:12        31

4. Железнич.           14     9      4      1      31:6  31

5. Јадран                 14     10     1      3      28:14        31

6. Будућност            14     8      1      5      41:17        25

7. Д. Петр.                14     7      1      6      25:29        22

8. Рудар                   14     5      5      4      22:16        20