Сремска лига: Рудари ископали бодове

Борац (К) - Рудар 3:4 (1:4)
borac, klenak

КЛЕНАК: Стадион Борца, гледалаца 100, судија Стојковић (Добринци). Стрелаци: В. Матић у 15.и 56. и Пјевац у 75. за Борац, а Марковић у 19, Достанић у 25. и 43. и Поповић у 41. минуту за Рудар. Жути картони: Аћимовић, Б. Самарџић (Борац), Дејић, Стојчић, Достанић (Рудар).

БОРАЦ: М. Илић 6, Аћимовић 6, М. Матић 6, Б. Самарџић 6, П. Илић 7, В. Матић 7, Д. Самарџић 6, Мирковић 6 (Радишић), Пјевац 7, Нинковић 6, Милутиновић 6 (Вукосављевић).

РУДАР: Савић 7, Дејић 7, Д. Крстић 7, Д. Пудар 7, Поповић 7, Јовановић 7, Новаковић 7, Стојчић 7, Марковић 7, Пожарев 7, Достанић 7 (Гравара).

Одлично су играли Врдничани. Сваку шансу у првом полувремену су претворили у гол и зато су и славили. Домаћини су пропустили низ прилика. Једноставно лопта није хтела у мрежу доста доброг голмана гостију Савића.

З. Перић

Борац (М) - ПСК Путинци 5:3 (3:0)

МАРТИНЦИ: Стадион Борца, гледалаца 100, судија Билић (Моровић). Стрелци: Вукадиновић у 24. и 57, Петровић у 32, Жегарац у 38. и Јовелић у 67. за Борац, а Вуковић у 59, С. Васиљевић у 63. и Алимпић у 72. минуту за ПСК Путинце.

БОРАЦ: Јандрић 7, Копрић 7, Жегарац 7 (Тодоровић 7), Дамјановић 7, Н. Вулетић 7 (Аврамовић 7),  Томшић 7, Петровић 7, Ковачевић 7, Вукадиновић 7, Василић 7, Т. Вулетић 7 (Јовелић).

ПСК ПУТИНЦИ: Боројевић 7, Недимовић 7, Квочка 7, Вуковић 7, Боровица 7, С. Васиљевић 7, Г. Васиљевић 7, Пешељ 7, Алимпић 7.

Гости су допутовали са само девет играча, а у првом полувремену домаћини играли озбиљно и дошли до убедљивог резултата од 3:0. У наставку су се окрењи гости успели да постигну чак три лепа гола.

З. Крстић

Словен - Доњи Петровци 1:0 (0:0)

РУМА: Стадион Словена, гледалаца 100, судија Радић (Ириг). Стрелац: Недић у 90. минуту. Жути картони: Станић, Драгичевић (Словен).

СЛОВЕН: Дер 7, Топић 7, Ђурић 7, Калајџић 7 (Драгичевић 7), Лукић 7, Видовић 7 (Путник 7), Недић 7, Ђорђевић 7 (Кљајић 7), Станић 7, Малић 7, Адамовић 7.

ДОЊИ ПЕТРОВЦИ: Башић 7, Путица 7, Сремчевић 7, Диклић 7, Ружичић 7, Богуновић 7, Ољача 7 (Најић 7), Тодоровић 7 (Јовановић 7), Чворков 7, Јањуз 7.

У самом финишу утакмице, домаћини су постигли гол преко Недића и тако после дужег времена остварили победу. Играчи из Доњих Петроваца, нису искористили неколико прилика.

Д. Л.

Љуково - Партизан 2:1 (0:1)

ЉУКОВО: Игралиште Љукова, гледалаца 100, судија Релић (Мартинци). Стрелци: Вученовић у 62. и 80. за Љуково, а Милетић у 12. минуту за Партизан.

ЉУКОВО: Лукић, Грковић, Блануша, Бошковић, Георгијев, Узелац, Арсић, Бјељац, Макарић (Вученовић),  Чучковић (Тркуља), Стојановић.

ПАРТИЗАН: Стајчић, Петковић, Трипић, Трумић (З. Јовановић), С. Јовановић, Алексић, Пајић, В. Петровић, Матијевић (М. Радовић), Д. Петровић (Ђуровић), Милетић.

У Љукову је виђена динамична и квалитена утакмица. У  свих 90 минута играо се прави фудбал. Гости су били много бољи тим у првом полувремену када су и постигли и погодак. Уз то су погодили једном и стативу и пречку.

Домаћини били бољи ривал у другом полувремену и на крају су заслужено славили. Уз то су гледаоци могли да виде и два изванредна гола резервисте Вученовића. Љуковчани су у наставку промашили бар четири, пет изванредних шанси. Голман гостију Стајчић је одлично бранио.

Н. Тркуља

Будућност - Купиново 5:2 (прекинуто у 40. минуту)

САЛАШ НОЋАЈСКИ: Игралиште Будућности, гледалаца 150, судија Петровић (Шид). Стрелци: Симовљевић у 7, 13. и 20, Рокса у 11. и Матић у 35. за Будућност, а Лукач у 21. и Н. Бошковић у 30. минуту за Купиново.

БУДУЋНОСТ: Јокић, Ђорђић, Грујић, Радосављевић, Сретеновић (Матић), Петровић, Станић, Рокса, Симовљевић, Михаиловић, Опарушић.

КУПИНОВО: Ј. Бошковић, Ђуричић, Будимчић, Јовановић, Милутиновић, Н. Бошковић, Лукач.

Гости су допутовали са само седам играча. Када се повредио Ђуричић гости су остали са шест игрча, па је судија Петровић применио фудбалска правила и одмах је прекинуо утакмицу.

М. Симић

Јадран - Полет 7:0 (5:0)

ГОЛУБИНЦИ: Стадион Јадрана, гледалаца 400, судија Колџић (Никинци). Стрелци: Пекић у 8, Марковић у 10. и 39, Рајић у 33. и 79, Милаковић у 38. и Малетић у 70. минуту. Жути картон: Иваниш (Полет).

ЈАДРАН: Чавић 8, Малетић 8, Булатовић 8, Бранковић 8, М. Наглић 8, Шестовић 8, Бајић 8 (Ковачевић), Милаковић 8 (Раденков), Рајић 8, Пекић 9, Марковић 8 (Радић).

ПОЛЕТ: Грковић 6, Милић 6, Пољак 6, Пејовић 6, Кнежевић 6, Бркић 6, Иваниш 6 (Срјемац 6), Старац 6, Јовић 6, Инђић 6, Делибос 6 (Ковачевић 6).

Домаћини очекивано дошли до убедљиве победе. Та победа је могла бити и још убедљивија. Једноставно гости су играли испод својих могућности. Дејан Пекић је посигао водећи гол за Јадран. Лобовао је голмана гостију Грковића из прецизног шута с 16 метара.

И. Маленчић

Напредак (П) - Железничар 3:0 (2:0)

ПОПИНЦИ: Игралиште Напретка, гледалаца 350, судија Блажон (Рума). Стрелци: Пазарски у 21, Ивковић у 28. и Јанковић у 75. минуту. Жути картони: Ивковић, Јанковић, Василић (Напредак), Марјановић, Кекић, Драганић (Железничар).

НАПРЕДАК: Николић 8, С. М. Јовановић 8, Ђилас 8, Кљајић 8 (Ивковић 9), Сремац 9, Савић 8, Јанковић 8 (Скопљак 9), Василић 8, Врачев 9 (Димитријевић 8), Пазарски 9, Миленко Јовановић 8.

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Милиновић 8, Кекић 6, Ракар 6, Катарић 6 (Марјановић 6), Костић 6 (Драганић 6), Кривокућа 6, Јакшић 6, Јуришић 9, Лукић 6 (Андреата 6), Павловић 7, Мрђа 7.

Попинчани су надиграли у свему „фаворизоване Инђијце“. Чак су били толико бољи ривал да су могли да славе рецимо са осам, девет голова разлике. Голман гостију Милиновић је одбранио неколико тешких лопти. Изванредан гол постигао је  Пазарски из шута с 20 метара. Ивковић и Јанковић су били стрелци после заиста, лепих и течних акција.

С. Трбојевић

МАРТИНЦИ: Борац - ПСК Путинци 5:3, ДОЊИ ТОВАРНИК: Слобода -Граничар (А) 3:0 (гости нису дошли), РУМА: Словен - Доњи Петровци 1:0, ЉУКОВО: Љуково - Партизан 2:1, ПОПИНЦИ: Напредак - Железничар 3:0, КЛЕНАК: Борац - Рудар 3:4, САЛАШ НОЋАЈСКИ: Будућност - Купиново 5:2 (прекинуто у 40. минуту), ГОЛУБИНЦИ: Јадран - Полет 7:0.

1. Слобода         22     17     2      3      46:15        53

2. Железничар   22     15     5      2      46:10        50

3. Јадран           22     16     2      4      54:22        50

4. Партизан       22     14     4      4      61:19        46

5. Будућност      22     12     3      7      63:30        39

6. ПСК Путинци  22     11     2      9      36:39        35

7. Љуково           22     9      5      8      37:36        32

8.  Рудар             22     8      7      7      34:29        31