СРЕМСКА ЛИГА Румљани бољи у дербију

Словен - Железничар 2:1 (1:0)
fudbal

РУМА: Стадион Словена, гледалаца 150, судија Радић (Ириг). Стрелци: Видовић у 37.  и 62.  за Словен, Каурин у 82.   минуту (из пенала) за Железничар. Жути картони: Јокић, Јовановић, Стоисављевић, Вукмановић, Видовић, Пузић, Добић  (Словен), Нинић, Лукач (Железничар). Црвени картон: Боснић (Железничар).

СЛОВЕН: Јокић 7, Маловић 7 (Дамјановић 7), Вукмановић 7 (Цветковић 7), Пузић 7 (Добић 7), Вукелић 7, Иванковић 7, Стоисављевић 7, Ступар 8, Кордолуп 7, Видовић 9, Јовановић 8.

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Благојевић 7, Боснић -, Нинић 7, Пећанац 7, Бранковић 7, Вучковић 7, Ђуричић 7 (Митровић 7), Каурин 7, Димитријевић 7 (Соколовић), Дубајић 7 (Блануша), Лукач 7 (Ракар).

Ривали су одиграли онако како се то очекивало - одлично.  Био је то прави дерби.  Прво је искључен Боснић, па су гости остали са играчем  мање.  А, домаћини су повели после одбијене лопте.  Видовић је ухватио лопту на 16 метара и страховитим шутем послао је под пречку.

У наставку, на сцени је поново био млађани Видовић.  Јовановић је извео слободан ударац. Лопта је завршила на стативи. Видовић је одбитак поново покупио и послао лопту и небрањени део мреже.  У финшу утакмице гости су смањили резултат са пенала.

Б.  Кнежевић

Фрушкогорац - Раднички (И) 2:0 (1:0)

МАНЂЕЛОС: Стадион Фрушкогорца, гледалаца 150, судија Ранковић (Јарак). Стрелци: Ж.  Ђорић у 22.  и Ристић у 87.  минуту.  Жути картон:  Николић (Раднички).

ФРУШКОГОРАЦ: Ракић 7, Вукојевић 7, Симић 7, Ивановић 7, И.  Ђорић 7 (Душан Грабић 7), Ж.  Ђорић 7, Панић 7 (Н.  Кусић 7), Ристић 7 (Бојанић 7), Масларић 8 (Стојић), Жижић 7, Ђуричић 7.

РАДНИЧКИ: Н.  Савић 6, Кљајић 6, Николић 6 (Василић 6), Н.  Митровић 6, Поповић 6, Марковић 7, Шевић 7, Д.  Митровић 6, Радосављевић 6, Дучић 6, Стојчић 6.

Манђелошани су заслужили по игри и шансама још убедљиву победу.  Мада су и гости, играли у неким периодима добар фудбал, али не и ефикасан. Ђорић је постигао гол после волеј ударца с 18 метара, а Ристић је искористио смушеност у гостујућој одбрани и изблизине послао лопту у небрањени део мреже.

В.  Цвијетић

Подриње - Сремац (Деч) 1:3 (0:0)

МАЧВАНСКА МИТРОВИЦА: Стадион Подриња, гледалаца 150, судија Грбатинић (Адашевци). Стрелци: Ивић у 54.  за Подриње, а Недељковић у 48, П.  Мјсторовић у 70.  и Живановић у 90.  минуту за Сремац.  Жути картон: Мијаиловић (Подриње), Недељковић, Стојчевић, Јуришић, Кресојевић (Сремац).

ПОДРИЊЕ: Релић 6, Теодоровић 6, Радовановић 6, Павловић 6, Ђурђевић 6 (Савић 6), Тодоровић 6, Стевић 6, Мијаиловић 6, Туцаковић 6, Ивић 7, Ераковић 6.

СРЕМАЦ: Шљукић 7, Стојковић 7, Недељковић 8, П.  Мјсторовић 8, Кресојевић 7, Радошевић 7, Радојчић 7, Јуришић 7 (Живановић 8), Стојчевић 7 (Симић 7), Марчета 7 (Радивојевић 7), Јанковић 7 (Свилар 7).

Гости допутовали са само једном намером да приме што мање голова. На крају заслужено су аславили.  И поред тога што су домаћини били бољи ривал у првом полувремену гости су се добро бранили.  Истицао се голман Шљукић добрим одбранама. У наставку после вођства гостију од 2:1, кренули су у нападе, али Дечани су се добро одбранили, чак су постигли и трећи гол и потврдили своју победу.

Л.  Крсмановић

Борац (М) - Напредак (П) 2:3 (2:3)

МАРТИНЦИ: Игралиште Борца, гледалаца 300, судија Блажон (Рума). Стрелци: Бијелић у 17.  и 24.  за Борац,  Грбић у 12.  и Јакшић у 19.  и 44.  минуту за Напредак. Жути картони: Божић, Марицки, Шарчевић, Паунић (Борац), Радовановић (Напредак).

БОРАЦ: Овшек 7, Радуловић 6, Стајчић 6,5, Божић 7, Марицки 7, Бијелић 7, Бојанић 6,5 (Лукић), М.  Вулетић 6,5 (Паунић), Дамјановић 7, Шарчевић 7, Давидовић 6,5 (Лазић).

НАПРЕДАК: Николић 7, Радовановић 7, Зорановић 7, 5, Миросављевић 7, Јакшић 9, Грбић 7, Сремац 8, Кочијашевић 7, Вукин 7 (Живић) Пољак 7 (Ивковић), Јовановић 7 (Милијаш).

Попинчани су били бољи ривал таман за један гол.  Мартичани су у наставку покушавали на све начине да макар дођу до бода. Било је шанси за то, али је изостала реализација.

П.  Матић

Партизан - Слога (В) 3:1 (2:1)

ВИТОЈЕВЦИ: Игралиште Партизана, гледалаца 150, судија Скакавац (Рума).  Стрелци: Пајић у 30, 42.  и 75.  за Партизан, а Илић у 22.  минуту за Слогу.

ПАРТИЗАН: Стајчић 7, Конц 7, Мирковић 7, Павловић 7, Јовичић 7, Петровић 7, М.  Малиновић 7, Г.  Радовић 8, Пајић 9, П.  Млађеновић 7, Ј.  Малиновић 7.

СЛОГА: Ерцег 7, Путица 7, Станковић 7, Јовановић 7, Јерковић 7, Достанић 7, Илић 7, Станић 7, Јоргић 7,  Д.  Марковић 7, Д.  Лазић 7.  Ривали су одиграли веома добру утакмицу. Домаћини су ипак, били бољи, и то су доказали. Имали су у својим редовима раположеног Пајића, који је из више шанси, само три пута матирао одличног голмана гостију Ерцега.

В.  Новаковић

Љуково - Сремац (В) 2:2 (2:0)

ЉУКОВО: Игралиште Љукова, гледалаца 200, судија Дујић (Сремскја Митровица).  Стрелци: Панић у 20.  и Булат у 43.  за Љуково, Павковић у 55.  и Глигоријевић у 70.  минуту за Сремац. Жути картони: Булат (Љуково), Павковић (Сремац).

ЉУКОВО: Опачић 7, Поповић 7, Стојанац 7, Играч 7,5, Панић 7, Тодоровић 7, Андреата 7, Булат 7, Играчев 7, Узелац 7, Мазињанин 7.

СРЕМАЦ: Бошковић 7, Цвијановић 7, Инђић 7, Делић 7, Рудан 7, Грујин 7, Јовановић 7, Павковић 7, Глигоријевић 7, Машић 7, Бераковић 7.

Иако су Љуквчани били бољи ривал у току целе утакмице, гости су у наставку казнили све домаће промашаје изједначили резултат, и на крају заслужено однели бод.

Н.  Тркуља

Сремац (Добринци) - Јадран 0:2 (0:1)

ДОБРИНЦИ: Игралиште Сремца, гледалаца 150, судија Тодоровић (Салаш Ноћајски). Стрелци: Драгојевић и Спаловић.

СРЕМАЦ: Милановић 7, Грујић 7, Митровић 7, Стошић 6, Вукајловић 7, Петровић 7, Тадић 7, Дујић 7 (Шолак), Видаков 7, Латковић 7 (Ераковић), Лазаревић 7 (Р.  Ашћерић).

ЈАДРАН: Травица 7, Грковић 7, Пејић 7, Георгијев 7 (Наглић), Шестовић 7, Ј.  Којчиновић 7,  Комненовић 6, Драгојевић 7, Вуколић 7, Булатовић 7, Спаловић 6 (Кривокућа).

Гости из Голубинаца су славили.  Били су бољи ривал.

Д.  Радовац

Борац (К) - Хајдук (Б) 1:2 (1:1)

КЛЕНАК: Игралиште Борца, гледалаца 150, судија Шљепица (Нови Бановци). Стрелци: Радишић у 10.  (из пенала) за Борац, Цураковић у 45.  (из пенала) и Рибар у 58.  минуту за Хајдук. Жути картони: (Борац), (Хајдук).

БОРАЦ: Стјепановић 9, Б.  Самарyић 7, М.  Самарyић 7, П.  Илић 7, Радишић 7, В.  Матић 7, Д.  Самарyић 7,  Мирковић 7, Пјевац 7 (Јовић), Савић 7 (Д.  Матић 7), Стојковић 7.

ХАЈДУК: Калајyић 8, Чича 8, Лаврек 8, Милосављевић 8, Цураковић 8, Рибар 8, Бајић 8, Ковачевић 8, Добријевић 8, Митровић 8, Суботин 8.

Да на голу домаћих није стајао Жељко Стјепановић, гостујући стрелци би засигурно постигли бар још четири гола.  Први гол гости су поастигли са беле тачке, а Рибар је с 16 метара погодио мрежу. Радишић је такође, за домаће, био стралац из најстроже казне.