Сремска лига: Румљани „петардом” чувају врх

Играчи Словена су одиграли одлично и ефикасно. Истакао се четворосруки стрелац Јандрић, а уз њега пакер Живковић.
lopta1

Словен - Напредак (П) 5:1 (2:1)

РУМА: Игралиште Словена, гледалаца 150, судија Ранковић (Јарак).Стрелци: Јандрић у 15, 38, 58. и 69. и Живковић у 64. за Словен, Ступар у 20, минуту (аутогол) за Напредак. Жути картони: Пузић, Живковић (Словен),  Весић  (Напредак).

СЛОВЕН: Опачић 7, Марин 7 (Пармаковић), Маловић 7, Ступар 7, Јовановић 8, Батало 8, Кордолуп 7, (Вуковић), Пузић 7 (Вукелић), Јандрић 9, Маслаћ 8, Живковић 8 (Вукмановић).

НАПРЕДАК: Николић 6, Радовановић 6, Весић 6, Вукосављевић 6, Пољак 6, Миросављевић 6 (Алијагић), Јакшић 6, Савковић 7 (Тошић), Тодоровић 7, Суботић 6, Вукин 7 (Минић).

Једноставно Живковић је намештао акције и шансе, а на крају је и сам био стрелац. Преварио је скоро комплетну одбрану гостију па се тек онда одлучио да и постигне гол. Гости су поравнали резултат после корнера. Ступара је ударила лопта преварила голмана Опачића и нашла се иза његових леђа. Леп гол постигао Јандрић, свој четврти, када је преварио два противничка играча, а онда шутирао с 16 метара.

М. Ивошевић

Сремац (Доб) - Фрушкогорац 1:2 (0:1)

ДОБРИНЦИ: Игралиште Сремца, гледалаца 200, судија Ћирковић (Стари Бановци).Стрелци: Вучковић у 85. за Сремац, Ђуричић у 24. и Масларић у 61. минуту за Фрушкогорац. Жути картони: Жижић, Масларић, Ђуричић, И. Ђорић (Фрушкогорац).

СРЕМАЦ: Марко Митровић 6, шолак 6, Р. Ашћерић 6, Провиђало 6, Цветковић 6 (Петровић 6), Вучковић 6, Тадић 6, Јолџић 6, Грујић 6, Остојић 6, Васиљевић 6.

ФРУШКОГОРАЦ: Милић 7, Жижић 7 (Лужајић 7), Ивановић 7, Б. Симић 7 (Остојић 7), Грабић 7, Ж. Ђорић 7, Панић 7 (Вукојевић 7), Масларић 7 (Кусић), И. Ћорић 7, Н. Трнић 7, Ђуричић 8.

Пулени тренера Владе Цијетића доиминирали су и ривал из Добринаца може бити и задовољан коначним резултатом. Гледаоци су видели само три гола, али и безброј добрих акција, успелих додавања, дриблинга, шутева.

И. Остојић

Борац (К)-Сремац (Деч) 3:0 (1:0)

КЛЕНАК: Игралиште Борца гледалаца 150, судија Тодоровић (Салаш Ноћајски).Стрелци: Д. Самарзић у 44, Стекић у 65. и Живановић у 81. минуту. Жути картони: Стефановић, Радовановић (Борац), П. Мајсторовић, Радошевић (Сремац).

БОРАЦ: М. Илић 7, Мирковић 7, Радишић 7, Стефановић 7 (Филиповић 6), Д. Самарзић 8, Пјевац 8, П. Илић 7, Стекић 7, Радовановић 7, Марковић 7 (Живановић 7), А. Стојковић 7 (М. Стојковић 7).

СРЕМАЦ: Шљукић 6, Стојковић 6, Недељковић 6, Мијатовић 7, П. Мајсторовић 6, Кресојевић 7, Радошевић 6, Јуришић 7, Матић 7, Марчета 6, Јанковић 7.

Многи су очекивали да ће играчи Сремца славити у Кленку чак убедљиво.Али, испоставило се да су домаћи стрелци били бољи. И одбрана домаћих играла је чврсто и борбено.У ствари повратак Марка Пјевца, у екипу Борца, после тешке повредестабилиџовао је одбрану.

З. Перић

Јадран - Хајдук (Б) 4:2 (1:0)

ГОЛУБИНЦИ: Игралиште Јадрана, гледалаца 150, судија Блажон (Рума).Стрелци: Цурковић у 20. (из пенала), Наглић у 50, Пејић у 60. и Кривокућа у 85. за Јадран, а Ж. Митровић у 63. и М. Митровић у 65. минуту за Хајдук. Жути картони: Ј. Којчиновић (Јадран), Ковачевић (Хајдук).

ЈАДРАН: Травица 7, Несторовић 7, Пејић 7, Георгијев 7 (Шестовић), Играч 7 (М. Наглић), Цурковић 8,  Ј. Кочијашевић 7, Кривокућа 7, А. Наглић 7, Пекић 7, Драгојевић 7.

ХАЈДУК: Савић 7, Милосављевић 7 (Чича), Ђорђевић 7, Ж. Митровић, Грубјешић 7 (Зекић), Рибар 7, М. Митровић 7, М. Гавриловић 7, Ковачевић 7, Лаврек 7, Прица 7. Била је то добра и тврда утакмица. Ривали су играли борбено и квалитетно. Повели су домаћини из пенала. Пејић је био саплетен са леђа надомак гола гостију, када је био у шанси да постигне гол. У наставку Раде Пејић је сервирао две лопте својим саиграчима, а Наглић и Кривокућа, су били непогрешиви.

И. Маленчић

Подриње - Сремац (В) 2:2 (1:1)

МАЧВАНСКА МИТРОВИЦА: Игралиште Подриња, гледалаца 200, судија Ђурић (Инђија).Стрелци: Ивић у 24. и Теодоровић у 53. за Подриње, Јовановић у 33. Рајић у 68. минуту за Сремац. Жути картони: Павловић (Подриње), Рудан, Цвијановић (Сремац).

ПОДРИЊЕ: Релић 7, Теодоровић 8, Павловић 7, Савић 7 (Ераковић), Мијаиловић 7, Вуколић 7, Стојановић 7 (Јаковљевић 7), Арсеновић 7, Симикић 7, Ивић 7, Туцаковић 7.

СРЕМАЦ: Стругаловић 7, С. Ранков 7, Стојанов 7, Рудан 7, Цвијановић 7 (Чортановачки 7),  Јовановић 7, Лошић 7 (Грујин), Павковић 7, Коларов 7 (Рајић 7), Кујунџић 7 (Б. Ранков), Врачев 7.   Гости су од првог минута играли дисциплиновано. Јесу примили први погодак, али су брзо поравнали резултат. У наставку, искусни Теодоровић после одличне акције својих саиграча, поново је довео свој тим у вођство. Али, гости се нису предали. И након неколико неуспешних покушаја, Рајић је био прецизан.

Л. Крсмановић

Љуково - Железничар 0:2 (0:0)

ЉУКОВО: Игралиште Љукова, гледалаца 150, судија Деспотовић (Огар). Стрелци: Јерковић у 66. и 83. минуту.Жути картони: Радојевић, Булатр, Минић, Катић, Баловић (Љуково), Каурин (Железничар).

ЉУКОВО: Никић 7, Новаковић 7 (Плавшић 6), Узелац 6, Ђурашевић 6 (Стевић 6), Катић 6, Тодоровић 7, Булат 7, Минић 7 (Латковић 6), Баловић 6, Лазаревић 6.

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Благојевић 8, Грковић 8 (Лукач 7), Бранковић 8, Боснић 7 (Соколовић 7), Нинић 8, Пећанац 8, Јерковић 9, Трбовић 8 (Мркела), Каурин 8 (Љубинковић 7), Димитријевић 7 (Суџум), Караћ 8.

Инђијци су заслужено славили. Били су бољи у току целе утакмице. Мада су се домаћини срчано борили, али то није било довољно ни за бод. Према шансама, које су гости  пропустили, домаћин се извукао. А творац победе гостију био је Милан Јерковић. Са два изванредна шута, један са око 16 метара, а други са десетак метара, искусни Никић је био приморан да и два пута вади лопту из своје мреже.

Н. Тркуља

Партизан - Раднички (И) 2:1 (0:0)

ВИТОЈЕВЦИ: Игралиште Партизана, гледалаца 200, судија Кавгић (Рума).Стрелци: Пајић у 58. и Гавриловић у 73. за Партизан, а Беговић у 85. минуту за Раднички. Жути картони: Г. Радовић, Пајић, Адријан, Трипић (Партизан), Станковић (Раднички).

ПАРТИЗАН: Мршић 8, Конц 8, Бабић 8, Мирковић 8, Јошић 8, О. Петровић 8 (Трипић 7), Гавриловић 7 (Марковић 7), Г. Радовић 7, Адријан 7, Трумић 7.

РАДНИЧКИ: Лалић 6, Бикић 7, Станковић 7, Глишић 7, Шевић 7, Беговић 7, Д. Митровић 7, Пузић 7, Вукотић 7 (Поповић), Татић 6, Д. Николић 6.  Играчи Партизана, покушали су да сталним нападима да дођу до вођства још у првом полувремену. Али у томе нису успели, јер су гости затворили све прилазе својој мрежи. Одлично су играли у одбрани. Борбеност је била на виском нивоу.

У другом полувремену Ирижани су били потпуно надиграни.

Д. Микић

Борац (М) - Слога (В) 2:0 (2:0)

МАРТИНЦИ: Игралиште Борца, гледалаца 200, судија Грбатинић (Адашевци).Стрелци: Дерајић у 5. и Шуша у 34. минуту. Жути картони: Шуша, Бојанић (Борац), Јоргић (Слога).

БОРАЦ: Јандрић 8, Радуловић 8 (Ђилас), Стајчић 8, Сремац 9 (Опарушић), Шуша 8, Бојанић 8, Дерајић 8,5, М. Вулетић 8, Жунић 8 (Јовелић), Шарчевић 8, Милошевић 8.

СЛОГА: Мачак 7, Глувић 7, Поповић 7, Батањски 7, Милановић 7, Симњановски 7 (Н. Марковић 7), Достанић 7, Станић 7, Јоргић 7, Д. Марковић 7, Лазић 7 (Трубић 7).

Сви су очекивали да ће гости из Вогња пружити бољу игру. Јесте да су гости покушавали да играју своју игру, али нису очекивали да ће домаћини, тако добро парирати. А домаћи су из контре постигли голове. Из правих школских акција.

П. Матић

Резултати:

ДОБРИНЦИ: Сремац - Фрушкогорац 1:2, ВИТОЈЕВЦИ: Партизан - Раднички (И) 2:1, МАРТИНЦИ: Борац - Слога (В) 2:0, РУМА: Словен -Напредак (П) 5:1, ЉУКОВО: Љуково - Железничар 0:2, МАЧВАНСКА МИТРОВИЦА: Подриње - Сремац (В) 2:2, КЛЕНАК: Борац - Сремац (Деч) 3:0, ГОЛУБИНЦИ: Јадран - Хајдук (Б) 4:2.