Сремска лига: Румљани све ближи врху

Словен - Митрос 1:0 (1:0)
sloven ruma

РУМА: Стадион Словена, судија Деспотовић (Огар).Стрелац: Калајџић у 5. минуту. Жути картони: Батало (Словен), Мршић, Јанковић (Митрос).

СЛОВЕН: Веселиновић 7, Калајџић 8, Самарџић 7, Јовановић 7, (Вуковић), Пузић 7, Адамовић 7, Маслић 8, Иванковић 7, Стоисављевић 7 (Добић 7), Батало 8, Кордолуп 7 (Чворков).

МИТРОС: Мршић 9, Ђилас 6, Смиљанић 6, Панић 6, Симњановски 6, Милошевић 8, Грбић 6, Боровац 6 (Ковачевић 6), Сантовац 6 (Цвијановић), трубић 6 (Врањешевић), Јанковић 6 (Маслић 6).

Румљани су одиграли одличну утакмицу и прокоцкали су многобројне шансе. Погодили су домаћи стрелци и стативу и пречку. Ипак, постигли су победоносни гол још у 5. минуту. Центрирану лопту Калајџић је дочекао на другој стативи и лако је угурао у гостујућу мрежу.

Гости су имали јединиу прилику још у 3. минуту игре.

М. Ивошевић

Сремац (Д) - Партизан 1:0 (1:0)

ДОБРИНЦИ: Игралиште Сремца, судија Грбатинић (Адашевци). Стрелац: Лазић у 24. минуту.

СРЕМАЦ:  Матић, Видаков, Митровић, Лазић, Јовановић, Балабан, Остојић, Ђорић (Ашћерић), Станковић, Честић, Томић.

ПАРТИЗАН: Стајчић (Ђорђић), Ђуровић, Трипић, Мирковић, Вулетић, Вељко Петровић, Јовичић (Владимир Петровић), Малиновић, Млађеновић, М. Радовић, Јовановић.

Домаћини су искористили једну повољну шансу. Лазић је искористио смушеност у гостујућој одбрани и из близине пласирао лопту у празан део мреже. До краја утакмице смењивали су се напади ривала, али чврсте одбране нису дозволиле неко веће изненађење.

Д. Радовац

Доњи Срем - Хајдук (В) 2:1 (1:0)

ПЕЋИНЦИ: Стадион Сувача, судија Блажон (Рума).Стрелци: Пејчиновић у 56.(из пенала) и Н. Митровић у 76. за Доњи Срем, а Јурошевић у 13. минуту за Хајдук. Жути картони: Јуришић, Вукмановић, Н. Митровић (Доњи Срем), Кузмановски (Хајдук).

ДОЊИ СРЕМ: Јелача, Манце, Николић, Перишић, Јуришић, Радивојевић, В. Љубојевић ( Вукмановић), Мисини (Н. Митровић), Конестабо, Чучковић, Пејчиновић.

ХАЈДУК: Митровић, Стојаковић, Ковачевић, Бакајлић, Кузмановски, Грујичић, Јурошевић, Гавриловић, Петровић, Кљајић, Радовановић.

Одиграна је борбена и занимљива утакмица. Играо се тврд фудбал. Гости су заслужили и бољи резултат. У другом полувремену домаћин је био нешто  бољи, што је било довољно за тријумф.

М. Гмизић

Напредак (П) - Хајдук (Б) 1:0 (0:0)

ПОПИНЦИ: Игралиште  Напретка, судија Тошић (Стара Пазова). Стрелац: Сремац у 48. минуту. Жути картони: Мркајић, Тодоровић, Сремац (Напредак), Цураковић (Хајдук).

НАПРЕДАК: Николић 8, Радуловић 8, Кочијашевић 8, Пољак 8, Миросављевић 8, Савковић 8, Сремац 8 (Ћалић 8), Мркајић 8, Тодоровић 8 (Живић 8), Ружичић 8 (Ђурић 8), Н. Јовановић 8 (Марјановић 8).

ХАЈДУК: Калајџић 7, Георгијев 7, Ловрек 7, Петровић 7, Чича 7, Цураковић 7 (Милосављевић 7), Трбовић 7 (Катић 7), Рибар 7 (Крстић 7), Пањак 7 (Бајић 7), Прица 7 (Вуковић 7), Караћ 7.

Попинчани су играли одлично, али се мора признати да су гости били одлични. Сремац је искористио тренутак непажње гостујуће одбране када су му дозволили да изненада шутира. Био је то изванредан шут с 20 метара и голман Каљајџић је био немоћан.

Б. Петровић

ЛСК - Раднички (Ш) 0:5 (0:3)

ЛАЋАРАК: Игралиште ЛСК-а, судија Граовац (Рума).Стрелци: Аперлић у 12, Добројевић у 16, Шуша у 38, Дрча у 52. и Субић у 78. минуту.

ЛСК: Пурић, Дринић, Шћурк, Гршић, Тодоровић, Требовац, Радишић, Вуколић, Дронић, Драгишић, Рибић.

РАДНИЧКИ: Николић, Утвић, Вуковић, Аперлић, Дрча, Стојшић (Павловић), Шуша (Војновић), Добријевић, Сарић (Наранџић), Грумић (Влаисављевић), Субић (Баштић).

Шиђани су без много мука постигли пет голова, а домаћини никад слабији. Увек су били макар борбени, а сада је и то изостало.

Д. К.

Слога (В) - Борац (К) 3:1 (2:1)

ВОГАЊ: Игралиште Слоге, судија Белић (Ириг).Стрелци: Д. Марковић у 26. и Станић у 45. и 82. за Слогу, а Матић у 24. минуту (аутогол) за Борац.

СЛОГА: Ерцег, Матић, Лазичић (Малиновић), Вукмановић (Јовановић), Јерковић, Н. Марковић (Достанић), Станић, Пуповац, Милановић (Бојић), Д. Марковић (Тодић), Штековић.

БОРАЦ: Стјепановић, Драгољевић, Марковић (Илић), М. Самарџић, Д. Матић, В. Матић, Н. Самарџић, Савић, Пјевац, Петковић, Мирковић.

Неспретном интевенцијом Матић је довео госте у вођство. Желео је да избије лопту, ли је само скренуо у своју мрежу, После изванредне акције Јерковића, Д. Марковић, примио лопту испред голмана Стјепановића, и послао у небрањени део мртеже.

Други и трећи гол за домаће постигао је Станић после одбијених лопти. Иначе, Војчани су играли одличан нападачки фудбал, па су гости били надиграни и на крају су добро и прошли.

Г. Васић

Железничар - Борац (М) 2:0 (0:0)

БЕШКА: Игралиште  Хајдука, судија Кавгић (Рума).Стрелци: Димитријевић у 57. и Плећаш у 81. минуту. Жути картони: Крунић, Ковачевић, Рашић (Железничар), Шарчевић (Борац).

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Петковић 7 (Благојевић 7), Ракар 6,5, Лекић 7,5, Плећаш 7,5, Бранковић 7, Крунић 7, Ковачевић 7, Тркуља 7 (Рашић 6,5), Вујасиновић 7,5, Димитријевић 7 (Соколовић 6,5).

БОРАЦ: Јандрић 7, Давогић 7, Мијатовић 7, Зорановић 7, Марицки 6,5, Бијелић 6,5, Ненадовић 6,5, Кљајић 7 (Адамовић), Пријић 6,5, Шарчевић 6,5 (Радаковић), Марјановић 7 (Лазић 6,5).

Железничари су повели преко сналажљивог Димитријевића. После центаршута голман гостију Јандрић је успео само да одбије лопту,на коју је натрчао Димитријевић и лако је пласирао у небрањени део мреже.

У финишу утакмице домаћини су имали неколико добрих прилика, али само је Плећаш једну искористио. Избио је сам испред голмана гостију и рутински га матирао.

И. Ђумић

БСК - Љуково 2:1 (2:0)

БЕШЕНОВО: Игралиште  БСК-а, судија Катић (Рума).Стрелци: Зељковић у 3. (из пенала) и Скорупан у 7. за БСК, а Панић у 75. минуту за Љуково. Жути картон: Чучковић (Љуково).

БСК: Сакан 8, Т. Племић 7, Мрвичин 7, Радовановић 7, Д. Племић 9, Драгојевић 7 (У. Племић), Скорупан 8, Бакић 7, Зељковић 8, Ж. Ћирић 7 (Д. Лакетић 7), Наглић 7.

ЉУКОВО:  Опачић 9, Грковић 7, Чучковић 7, Узелац 7, Панић 7, Дубајић 7, Играчев 7, Вишњић 7, Булат 7, Царевић 7, М. Милановић 7.

Пропустили су играчи БСК-а, после брзог вођства у првом полувремену да постигну још неколико голова. Имали су за то изузетне прилике. Али, на голу гостију био је расположени голман Опачић, који је јединини кривац што домаћин није славио убедљивије.

Зељковић је постигао погодак са пенала. Предходно је Скорупан заустављен непрописним стартом. А, Скорупан је савладао Опачића из шута с 15 метара. Панић је смањио резултат после соло продора.

М. Илић

ПЕЋИНЦИ: Доњи Срем - Хајдук (В) 2:1, БЕШЕНОВО: БСК - Љуково 2:1, ПОПИНЦИ: Напредак - Хајдук (Б) 1:0, ВОГАЊ: Слога - Борац (К) 3:1, ЛАЋАРАК: ЛСК - Раднички (Ш) 0:5, БЕШКА: Железничар - Борац (М) 2:0, ВРДНИК: Рудар - ПСК Путинци 3:0 (гости допутовали са шест играча), РУМА: Словен - Митрос 1:0, ДОБРИНЦИ: Сремац - Партизан 1:0. 1

1. Раднички (Ш) 28     19     6      3      70:18        63

2. Напредак (П) 28     20     3      5      58:27        63

3. Доњи Срем     28     19     4      5      57:25        61

4. Словен  28     16     7      5      56:20        55

5. Железничар   28     14     5      9      54:41        47

6. Љуково 28     11     9      8      49:30        42

7. Партизан       28     13     3      12     51:38        42

8. Борац (М)      28     13     3      12     43:37        42