Сремска лига: Шиђани контрама до бодова

Љуково - Раднички (Ш) 1:2 (1:2)
fudbal

ЉУКОВО: Игралиште Љукова, судија Блажон (Рума).Стрелци: Играчев у 39. за Љуково, а Грумић у 4. и Шуша у 14. минуту за Раднички.Жути картон: Матић (Љуково).

ЉУКОВО: Опачић 5 (Ивановски), Грковић 6, (Костић), Чучковић 6, Узелац 6, Панић 7, Дубајић 6, Играчев 7, Булат 6, Вишњић 7 (М. Милановић), Матић 6 (Стевић), Мачак 6 (З. Милановић).

РАДНИЧКИ: Николић 7, Утвић 7, Вуковић 6, Аперлић 6, Дрча 7, Стојшић 7, Шуша 7, Војновић 7 (Добријевић), Сарић 6 (Павловић), Грумић 7 (Влаисављевић), Субић 7.

Љуковчани се нису ни загрејали поштено, а гости из Шида водили су са 2:0. Иначе, ривали су одиграли занимљиву утакмицу. Шиђани су голове постгли после контри, а успешно су се и бранили.

Н. Тркуља

Рудар - Сремац (Д) 0:3 (0:2)

ВРДНИК: Игралиште  Рудара, судија Ранковић (Јарак).Стрелци: Станковић у 7, Провиђало у 17. и Ђорић у 71. минуту.Жути картони: Нинковић (Рудар), Ђорић (Сремац).

РУДАР: Пардовицки 6, Митић 6, Нинковић 6, Милан Лужајић 6, Мајкић 6, Глигорић 6, Гравара 6, Радосављевић 6, Рутић 6, Стевановић 6 (Драгутиновић 6), Богданов 6 (Бевц).

СРЕМАЦ: Матић 7, Р. Ашћерић 7, Кљајић 7, Митровић 7, Лазић 7 (Томић 7), Лучић 7, Балабан 7 (З. Ашћерић 7), Вучковић 7, Провиђало 7, Станковић 7, Ђорић 7.

Гости из Добринаца лако су дошли до победе.

М. Конго

Борац (М) - Напредак (П) 2:2 (1:1)

МАРТИНЦИ: Игралиште Борца, судија Петровић (Шид).Стрелци: Пријић у 19. и Мијатровић у 90. за Борац, а Тодоровић у 30. и 70. минуту за Напредак. Жути картони: Шарчевић, Стајчић, Бијелић, Мијатовић (Борац), Кочијашевић, Мркајић (Напредак).

БОРАЦ: Јандрић 7, Мијатровић 8, Стајчић 7, Зорановић 7, Марицки 7, Бијелић 7 (Радаковић), Адамовић 7 (Вукотић 8), Кљајић 8, Пријић 8, Шарчевић 8, Марјановић 8 (Лазић).

НАПРЕДАК: Николић 7, Радуловић 7, Ружичић 7, Пољак 7 (Ћалић), Миросављевић 7, Кочијашвић 7, Сремац 8, Мркајић 7, Тодоровић 8 (Марјановић), Вукин 8, Н. Јовановић 7.

Одиграна је борбена утакмица. После акције Бијелића, Пријић, је избио сам испред голмана Николића и погодио мрежу. Тодоровић је изједначио после контре. И када су сви помислили да сва три бода путују у Попинце, Вукотић је пронашао Мијатовића у казненом простору гостију, а  овај је неометан са око осам метара савладао Николића.

З. Крстић

Борац (К) - ЛСК 3:2 (1:0)

КЛЕНАК: Игралиште Борца, судија Тодоровић (Инђија).Стрелци: Пјевац у 3. и 74. и Вукосављевић у 64. (из пенала) за Борац, а Требовац у 60. и Тодоровић у 90. минуту за ЛСК. Жути картони: Фриц, Васиљевић, Аћимовић, Вукосављевић (Борац), Драгишић, Рибић, Вуколић, Љ. Босанчић, Шћурк (ЛСК).

БОРАЦ: Стјепановић 7, Аћимовић 7, Фриц 7, Мићић 7, Радишић 8, Вукосављевић 7, В. Матић 7 (Васиљевић), 7, Пјевац 9,  Петковић 7, Мирковић 8 (Жунић), Д. Матић 7.

ЛСК: Пуриућ 6, Дринић 6, Шћурк 6, Савић 6 (Гршић 6), Љ. Босанчић 6, Тодоровић 6 (М. Босанчић 6),  Требовац 6, Вуколић 6, Дронић 6, Драгишић 7, Рибић 6.

Кленчани су се поштено испромашивали, али у својим редовима имали расположеног Марка Пјевца, који је својим головима обезбедио победу.

З. Перић

Хајдук (Б) - Партизан 1:1 (0:0)

БЕШКА: Игралиште Хајдука, судија Кавгић (Рума).Стрелци: Рибар у 63. за Хајдук,  а Владимир Петровић у 47. минуту за Партизан. Жути картони: Петровић, Цураковић, Ковачевић (Хајдук), Вељко Петровић, Ђуровић (Партизан).

ХАЈДУК: Калајyић 6, Георгијев 6, Лаврек 6 (Вуковић), Петровић 7, Цураковић 6, Трбовић 7 (Чича 6), Рибар 7 (Милосављевић), Ковачевић 6, Пањак 6 (Стјепановић), Прица 6, Караћ 6 (Крстић).

ПАРТИЗАН: Ђорђић 6, Трипић 6, Ђуровић 6, Вулетић 6, Вељо Петровић 6, Јовичић 6, Владимир Петровић 7, Малиновић 7 (Матијевић), Гачић 6, Млађеновић 6 (Пајић), Јовановић 7.

Домаћини су се поштено испромашивали.

М. Батало

Словен - Железничар 4:0 (1:0)

ВРДНИК: Игралиште Рудара, судија Деспотовић (Огар).Стрелци: Маслић у 19.и 75, Стоисављевић у 63. и Цветковић у 88. минуту (из пенала).Жути картон: Адамовић, Стоисављевић (Словен), Крунић, Бранковић, Димитриојевић (Железничар).

СЛОВЕН: Веселиновић 7, Топић 7, Самарyић 7, Калајyић 7, Јовановић, 8, Батало 7, Кордолуп 7, Пузић 7 (Цветковић 8), Адамовић 7 (Кондић), Маслић 8 (Иванковић), Стоисављевић 7 (Добић).

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Петковић 8 (Благојевић 7), Ракар 6, Мрђа 6, Лекић 8, Плећаш 7, Бранковић 7 (Мандић 6), Крунић 7, Ж. Митровић 7, Ковачевић 6, Тркуља 7 (Иваниш), Димитријевић 6.

Иако су изгубили железничари, су одиграли, доста добро, против фаворизованих Румљана. Гости су само прво полувреме изгледали баш као прави тим.У наставку домаћини су лако стигли до убедљиве победе.

М. Ивошевић

ПСК Путинци - БСК 2:10 (1:4)

ПУТИНЦИ: Игралиште крај Кудељаре, судија Тодоровић (Салаш Ноћајски).СтрелцИ: Јовановић у 44. и 90. за ПСК Путинце, Скорупан у 9, 27, 28, 63, 77. и 81, Радовановић у 34, Ж. Ћирић у 58. и Ранков у 58. и 62. минуту за БСК. Жути картон: Лукић (БСК).

ПСК ПУТИНЦИ: Боројевић, Ћук, Ранђеловић, Галијаш, Јовановић, Пријовић, Дерета, Бјељац, Кнежевић, Цветковић.

БСК: Сакан, Мрвичин, Кекић, Радовановић, Д. Племић, Драгојевић (Митровић), Скорупан, ЦвИјетић, Лукић, Ранков,  Ж. Ћирић (Б. Ћирић).

Да су гостујући стрелци били мало озбиљнији и прецизнији, коначан резултат би био још убедљивији.Иначе, домаћин је наступио са само десет играча.

Ч. ЈовичићМ. Илић

Хајдук (В) - Слога (В) 1:0 (0:0)

ВИШЊИЋЕВО: Игралиште  Хајдука, судија Бошковић (Салаш Ноћајски).Стрелц: Радовановић у 65. минуту.Жути картони: В. Гавриловић, Петаковић (Хајдук), Вукмановић, Достанић (Слога).

ХАЈДУК: Митровић 8, Радовановић 8 (Кузмановски 7), Ковачевић 8, Бакајлић 8, Мијановић 8, Петаковић 8, Јурошевић 8, С. Гавриловић 7 (Грујичић 8), Петровић 8, Кљајић 8 (В. Гавриловић 8), Томшич 8.

СЛОГА: Ерцег 7, Лазичић 7 (Матић7), Јовановић 7, Вукмановић 7, Јерковић 7, Н. Марковић 7, Достанић 7 (Штековић 7), Петровић 7, Јоргић 7 (Малиновић), Станић 7 (Мијатовић), Д. Марковић 7.

Један изванбредан центаршут Јурошевића искористио је Радовановић. Само је подментуо главу и лопта се закопрцала у мрежи иза леђа голмана Ерцега.

С. Томашевић

Митрос - Доњи Срем 2:1 (2:0)

СРЕМСКА МИТРОВИЦА: Игралиште Митроса, судија Чекичевић (Моровић).Стрелци: Бабић у 26. и Милошевић у 37. за Митрос, а Пејчиновић у 88. минуту (из пенала) за Доњи Срем.Жути картони: Трубић, Цвијановић, Панић на клупи (Митрос), Јуришић, Николић, Кривбокућа (Доњи Срем).

МИТРОС: Мршић 8, Смиљанић 6 (Ђурић), Трубић 8, Милошевић 8, Грбић 8, Боровац 7, Сантовац 8, Цвијановић 8 (Мађаровски), Јанковић 8, Чоњагић 8 (Маглић), Бабић 8.

ДОЊИ СРЕМ: Јелача 7, Манце 7, Јуришић 6, Николић 7, Мркела 6, Перишић 7 (Н. Митровић 7), Вукмановић 7 (Конестабо 7), А. Љубојевић 8 (Кривокућа), Радивојевић 7 (Вељовић), Чучковић 7 (В. Трифуновић), Пејчиновић 7.

У првом полувремену месари бољи.Повели су прелепим голом Бабића.После корнера дочекао је лопту на првој стативи, севнула је десница и лопта је била у гостујућој мрежи. Милошевић је удвостручио вођство. Грбић је шутирао, голман гостију је одбио лопту, а Милошевић је само покупио лопту и вратио у мрежу.У финишу меча Смиљанић неопрезно стартовао у свом казненом простору, а Пејчиновић је најстрожу казну претворио у гол.

Р. Петковић

СРЕМСКА МИТРОВИЦА: Митрос - Доњи Срем 2:1, ПУТИНЦИ: ПСК Путинци - БСК 2:10, МАРТИНЦИ: Борац -  Напредак (П) 2:2, ВИШЊИЋЕВО: Хајдук - Слога (В) 1:0, ЉУКОВО: Љуково - Раднички (Ш) 1:2, БЕШКА: Хајдук -Партизан 1:1, КЛЕНАК: Борац - ЛСК 3:2, РУМА: Словен - Железничар 4:0, ВРДНИК: Рудар - Сремац (Д) 0:3.

1. Раднич. (Ш)   31     22     6      3                77:20      72

2. Доњи Срем    31     21     4      6                70:27      67

3. Словен  31     19     7      5                       67:21       64

4. Напред. (П)   31     20     4      7               61:33       64

5. Железн.        31     16     5      10                      69:47       53

6. Љуково 31     13     9      9                       56:34       48

7. Партизан       31     14     4      13              57:41       46

8. Борац (М)      31     13     5      13              46:41       44