Сремска лига: Шиђани на врху табеле

​​​​​​​Борац (М) - Раднички (Ш) 0:3 (0:1)
Ekipa Borca iz Martinaca

МАРТИНЦИ: Игралиште Борца, гледалаца 150, судија Љубинковић (Рума). Стрелци: Дерајић у 42, Дрча у 63. и Перовић у 67. (из пенала). Жути картони: Т.  Вулетић, Ковачевић (Борац), Аперлић, Шуша (Раднички).

БОРАЦ: Јовановић 6, Т.  Вулетић 6, Тодоровић 6, Зорановић 6, Томшић 6, Лазић 6 (Џакић 6), Ковачевић 6, М.  Вулетић 6 (Бјиелић 6), Марицки 6, Бакајлић 6, Шарчевић 6 (Варга 6).

РАДНИЧКИ: Алексић 7, Аперлић 7, Дрча 7 (Васић 7), Стојшић 7, Шуша 7, Дерајић 7, Теофиловић 7, Мирчетић 7, Матић 7 (Сарић 7), Перовић 7, Старовлах 7.

Била је то чврста, отворена, али борбена и жива утакмица, у којој су Мартинчани били ближе вођству. У 33. минуту судија Љубинковић је показао на белу тачку. Т. Вулетић је био оборен надомак гостујуће мреже. Оборио га је Аперлић. Али, Зорановић је траљаво тукао и промашио гол.  Након дестак минута игре гости су извели брзу контру и казнили домаћине за промашени пенал.

У другом полувремену у домаћем тиму појављује се искусни Џакић. Домаћини покушавају, на све начине да макар изјеначе резултат. После безуспешних домаћих напада, који нису уродили плодом, на сцену ступио је изврсни Дрча. Изванредно је шутирао с 25 метара и то је  било већ 2:0 за госте. Онда је Љубинковић поново показао на белу тачку. Овај пут су домаћини играли руком. Перовић је, за разлику од Зорановића, био сигуран извођач најстроже казне.

З.  Крстић

Хајдук (В) - Будућност 0:1 (0:1)

ВИШЊИЋЕВО: Игралиште Хајдука, гледалаца 100, судија  Митровић (Рума). Стрелац: Симовљевић у 24.  минуту.  Жути картони: Ђорђевић, Радовановић (Хајдук), Станић (Будућност).

ХАЈДУК: Митровић 9, Ђорђевић 6 (Стојаковић 6), Грбатинић 7 (Личанин 6), Ветеха 6, Јурошевић 6, Марковић 6, Њежић 6, Станковић 7 (Дамјановић 6), Грујичић 7, Марјановић 6, Радовановић 6.

БУДУЋНОСТ: Јокић 7, Јесретић 7, Радосављевић 6, Јошић 7, Јанковић 7, Симовљевић 8 (Старчевић 7), Петровић 8, Симеуновић 7, Михаиловић 6, Станић 6 (Ђорђић 6), Добо 7.

У Вишњићеву је одиграна права првенствена утакмица, неизвесна до самог краја. Најбољи појединац сусрета био је домаћи голман Митровић. Само захваљујући њему гости су славили са само једним голом разлике. Симовљевић је постигао победоносни гол после додавања Симеуновића. Домаћини су своју најбољу прилику прокоцкали са пеналтика. Голман Јокић одбранио је шут Грујичићу са беле тачке.

С.  Томашевић

ПСК Путинци - Доњи Петровци 1:0 (0:0)

ПУТИНЦИ: Игралиште крај Кудељаре, гледалаца 200, судија Неговановић (Сремска Митровица). Стрелац: Бераковић у 76.  минуту.  Жути картони: Јуришић, Крњајић, Ж. Алимпић, Бераковић (ПСК Путинци), Ружичић, Драганић, Васиљевић (Доњи Петровци). Црвени картони: Кекић, Ољача (ПСК Путинци), Травица (Доњи Петровци).

ПСК ПУТИНЦИ: Милошевић 9, Јовановић 8, Инђић 8, Кекић 8, Ћук 7, Стјепановић 8, Вуковић 7,  Бераковић 8 (Крњајић), Видаковић  7 (Ољача), Јуришић 8, Дукић 7 (Ж.  Алимпић 8).

ДОЊИ ПЕТРОВЦИ: Станисављевић 8, Путица 8, Диклић 8, Ружичић 8, Пољак 8, Тодоровић 8, Драганић 8 (Лејић 7), Вукајловић 8, Васиљевић 8, Опарушић 8 (Николић 7), Травица 8.

Била је то добра првенствена утакмица. Гости су били бољи у току  првог полувремена. Уз то је голман домаћих Милошевић имао две одличне интервенције, и тако је спасао своју мрежу и сачувао реми.

У другом полувремену друга песма. Улазак Жарка Алимпића унео је живост у домаћу екипу,  и после неколико неуспешних акција домаћини су  ипак успели да матирају голмана Станисављевића. Бераковић је само успешно завршио акцију својих саиграча.

Црвене картоне Кекић и Травица су добили после два жута картона, а Ољача је добио директан црвени картон после псовки.

Ч.  Јовичић

Борац (К) - Железничар 3:2 (1:0)

КЛЕНАК: Игралиште Борца, гледалаца 100, судија Шљепица (Нови Бановци). Стрелци: В. Матић у 44, Вукашиновић у 66. и Д.  Самарџић у 85. за Борац, а Костић у 50. и Дубајић у 83. минуту за Железничар.  Жути картони: Мирковић, В. Матић, Стојковић (Борац), Костић, Дубајић (Железничар). Црвени картон: Павловић (Инђија).

БОРАЦ: М. Илић 7, Аћимовић 7 (Д.  Илић 7), Стојковић 8 (Пантић 7), Радишић 7, Вукосављевић 7, В. Матић 7, Д. Самарџић 8, Мирковћ 7, Пјевац 7, Вукашиновић 8, Нинковић 7.

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Милановић 8, Ракар 7, Катарић 7, Убовић 7, Кривокујћа 7, Пејовић 7, Костић 7, Дубајић 7,  Пашић 7, Павловић 6, Димитријевић 7.

Ривали су играли одлично. Кленчани могу да се много радују јер су победили заиста јако квалитетну екипу из Инђије. Имали су домаћини код 0:0 неколико лепих шанси. Две је одлично одбранио голман гостију Милиновић, а по једном домаћи стрелци су лоптом погодили у пречку и стативу. И у наставку је голман гостију блистао. Опет је неколкико пута одбранио зицер шансе домаћих стрелаца.

З.  Перић

ЛСК - Љуково 0:1 (0:1)

ЛАЋАРАК: Игралиште ЛСК-а, гледалаца 150, судија Ален Софтић (Бачинци). Стрелац: Дубајић у 32. минуту. Жути картони: Босанчић, Ђурић (ЛСК), Стевић (Љуково).

ЛСК: Овшек 7, Н.  Драгишић 7 (Ђурић), Половина 7 (Бараћ), Савић 7, Лађевац 7, Босанчић 7, Милићевић 7, Дронић 7, Рибић 7 (Морак), Малиновић 7, Шћурк 7.

ЉУКОВО: Благојевић 7, Грковић 7, Дубајић 7, Стевић 7, Макарић 7, Вишњић 7, Булат 7 (Царевић), Мачак 7, Узелац 7, Лукач 7 (Мрђа), Николић 7.

У доста лепом и занимљивом мечу Љуковчани су славили само голом разлике. Стрелац Дубајић после акције својих саиграча. Дочекао је лопту и са осам метара матирао одличног Овшека. После вођства гостију, домаћини су промашили још неколико лепих шанси.

У другом полувремену скоро равноправна борба, али и даље су Љуковчани били опаснији.

М.  Плавшић

Хајдук (Б) - Доњи Срем 0:0

БЕШКА: Стадион Хајдука, гледалаца 120, судија Грбатинић (Адашевци). Жути картони: Мутић (Хајдук), Весић (Доњи Срем).

ХАЈДУК: Опарница 7, Бркић 7, Поповић 7, Милић 7, Милосављевић 7 (Лагунџић), Бјељац 7, Караћ 7, Мутић 7 (Терзић), Н.  Ковачевић 7, Крстић 7, С.  Ковачевић 7 (Бојановић).

ДОЊИ СРЕМ: Јелача 7, Радосављевић 6, Д. Радосављевић 7, Перишић 7, Љубојевић 6, Весић 7, Пузић 7, Максимовић 6 (Н.  Митровић 6), Новић 7, Радовановић 6, Марковић 6 (Н. Савић).

Фаворизовани Пећинчани су бољи ривал од домаћина у првом полувремену, али нису успели да искорсте неке своје шансе. У наставку утакмице, Бешчани су, преузели игру у своје руке, али и домаћи стрелци нису неколико пута успели да матирају гостујућу одбрану. Тако је коначан резултат утакмице најреалнији, уз одлично суђење Грбатинића.

М.  Батало

Напредак (П) - Митрос 2:2 (0:2)

ПОПИНЦИ: Игралиште Напретка, гледалаца 100, судија Ипач (Марадик). Стрелци: Савковић у 68. и П. Мајсторовић у 73. за Напредак, Боровац у 34. и Грбић у 36. минуту за Митрос. Жути картони: Трубић, Грбић (Митрос).

НАПРЕДАК: Грковић 8, С. М. Јовановић 7, Ђилас 7, Кљајић 7 (Пувалић), М. Мајсторовић 7, Савковић 8, Сремац 7, Евђенић 6, Јанковић 8, Ђалић 7 (Тица 7), Врачев 7 (П. Мајсторовић ).

МИТРОС: Дудић 7, С.  Николић 7, Симић 7, Панић 7 (Вукотић), Трубић 8, Боровац 7, Малиновић 7,  Милошевић 7 (Н. Николић), С.  Симјановски 7, Бабић 8, Грбић 8 (Цвијановић 7).

Домаћини су наступили много ослабљени, играли су без шест стандардних првотимаца, а месари су то одмах искористили и већ у 36.  минуту водили са 2:0. Ипак, у наставку, када су гости већ били  „освојили“ сва три бода, домаћини су  искористили слабу и опуштену одбрану гостију, и онако у брзини, за само пет минута изједначили резултат.

До краја утакмице, обе екипе као да су се бојале да ће славити, па су одбране играле чврстро и шанси за голова није било више.

Љ.  Вујичић - Љ.  Опачић

Рудар - Партизан 1:3 (1:0)

ВРДНИК: Стадион Рудара, гледалаца 100, судија Стојковић (Добринци). Стрелци: Вишњовски у 8. за Рудар, а Н. Вулетић у 50, Милетић у 67. и В. Петровић у 87. минуту за Партизан. Жути картони: Стојчић (Рудар), Млађеновић (Партизан).

РУДАР: Савић, Дејић (Лужајић), Манојловић (Нинковић), Вишњовски, Сантрач, Јовановић, Новаковић, Стојчић, Марковић, Пожарев (Поповић), Достанић.

ПАРТИЗАН: Стајчић, Ђуровић, Петковић, Трипић, Трумић, Н.  Вулетић, Јовановић, В. Петровић, Матијевић, М. Радовић (Милетић), Млађеновић (Денић).

Утакмица, као са два лица. У првом полувремену Врдничани много бољи, водили су, пропустили још две изванредне шансе да макар удвоструче вођство, уз велику грешку судије Стојковића, који није досудио чист пенал за домаће, када је надомак гола гостију оборен Вишњовски. Али, судија је само дао знак да се акција настави, што је одмах код домаћина створилио велико незадовољство.

У другом полувремену поново грешка Стојковића. Играње лопте руком гостију у свом казненом простору није кажњено најстрожом казном. Тако су домаћини, мало изнервирани, скоро да су потпуно стали у својој игри, и онда су тако изнервиране домаћине гости уз помоћ таквог начина суђења, казнили са два гола разлике.

И. Сретић

МАРТИНЦИ: Борац - Раднички (Ш) 0:3, ЛАЋАРАК: ЛСК - Љуково 0:1, ВРДНИК: Рудар - Партизан 1:3, БЕШКА: Хајдук  - Доњи Срем 0:0, ПУТИНЦИ: ПСК Путинци - Доњи Петровци 1:0, ВИШЊИЋЕВО: Хајдук - Будућност 0:1, КЛЕНАК: Борац - Железничар 3:2, ПОПИНЦИ: Напредак - Митрос 2:2.

1. Раднички (Ш)          13     8      2      3      21:10        26

2. Доњи Срем             13     7      4      2      22:8  25

3. Будућност               13     6      6      1      27:16        24

4. Љуково                   13     7      2      4      28:24        23

5. Партизан                13     7      1      5      26:11        22

6. Д. Петровци           13     5      3      5      19:15        18

7. Железничар           13     5      3      5      20:22        18

8. ПСК Путинци         13     5      3      5      12:17        18