Сремска лига: Силовит старт Румљана

Словен - Сремац (Д) 4:0 (2:0)
radnicki irig

РУМА: Стадион Словена, гледалаца 150, судија Кавгић (Рума). Стрелци: Маслић у 20. и 58,  Чворков у 42. и Динчић у 81. минуту. Жути картон: Провиђало (Сремац).

СЛОВЕН: Јокић, Маловић, Јовановић, Пузић, Маслић, Иванковић (Вукмановић), Стоисављевић (Динчић), Батало (Марин), Ступар, Чворков (Добић), Кордолуп (Цветковић).

СРЕМАЦ: Матић, Јовановић, Митровић, Младеновић, Стошић, Вукајловић, Р. Ашћерић, Латковић, Провиђало, Остојић, Лазаревић (З. Ашћерић).

Убедљиву победу, која је могла бити и двоструко већа, Румљанима је донео Маслић најрасположени играч на терену. Прво је погодио пречку, а потом, је поштено преварио неколико противничких играча, а у завршној акцији шутирао је с 16 метара и лопта је завршила у самим рашљама.

У финишу првог полувремена, Маслић је поново био на сцени.Поштено је промешао одбрану гостију, затим несебично послао лопту Чворкову, који је обишао и голмана Матића и погодио мрежу.

У наставку Маслић је поново био стрелац.И опет шутирао с 16 метара. И опет је лопта завршила у самим рашљама.После изванредног центаршута Динчић је постигао леп гол главом и тако поставио коначан резултат.

Б. Кнежевић

Слога (В) - Хајдук (Б) 1:1 (0:0)

ВОГАЊ: Игралиште Слоге, гледалаца 100, судија Тодић (Врдник). Стрелци: Достанић у 80. за Слогу, а Караћ у 47. минуту за Хајдук. Жути картони: Н. Марковић (Слога), Караћ (Хајдук).

СЛОГА: Ерцег, Путица, Станковић, Јовановић, Симњановски, Јерковић (Н. Марковић), Достанић (Тепшић), Илић (Трубић), Станић, Јоргић, Д. Марковић.

ХАЈДУК:  Калајџић, Чича, Лаврек, Милосављевић, Цураковић, Ковачевић (Поповић), Рибар (Трбовић), Караћ, Митровић (Радаковић), Прица (Диобријевић), Суботин (Петровић).

Гости допутовали само са намером да освоје макар бод. Играли су појачану одбрану, а у нападу играли на контре. А, умало да остваре и победу, јер су водили све до 80. минута. Онда је на сцену ступио брзоноги Достанић и прецизним шутем са око дванаест метара поравнао резултат.

Г. Васић

Партизан - Подриње 1:1 (1:0)

ВИТОЈЕВЦИ: Игралиште Партизана, гледалаца 100, судија Ипач (Марадик). Стрелци: Мијаиловић у 40. секунди (аутогол) за Партизан, Стевановић у 46. минуту за Подриње. Жути картони: М. Радовић, Пајић (Партизан), Радовановић (Подриње).

ПАРТИЗАН: Стајчић 7, Мирковић 7, Марковић 7, Павловић 7, Богичевић 7, Јовичић 7, Пајић 7, Малиновић 7, М. Радовић 7, Владимир Петровић 7, П. Млађеновић 7 (С. Млађеновић).

ПОДРИЊЕ: Релић 7, Теодоровић 7, Радовановић 7, Ђурђевић 7, Лацковић 7, Стевић 7 (Ераковић), Мијаиловић 7, Антић 7 (Стевановић 7), Арсеновић 7, Туцаковић 7, Ивић 7 (Симић).

Домаћини су повели већ у 40 секунди игре.Био је то ауто гол. Мијајловић је покушао лопту да избије ван игралишта, али је неспретно лопту шутнуо у сопствену мрежу. Иначе, у првом полувремену играо се доста занимљив фудбал. Гости су покушавали да изјеначе резултат, а домаћини да удвосруче вођство.

Одмах у наставку игре, гости су успели, ипак, да постригну гол, и после тога, играли су доста добро, али нису успели да учине нешто више. Домаћа одбрана одиграла је организовано и није дозволила никакво изненађење.

В. Новаковић

Борац (М) - Љуково 3:1 (1:1)

МАРТИНЦИ: Игралиште Борца, гледалаца 200, судија Мушицки (Рума). Стрелци: Бијелић у 10, 70. и 80. за Борац, Панић у 20. за Љуково.

БОРАЦ: Јандић 7, Радуловић 8, Стајчић 8, Божић 8, Марицки 8 (М. Вулетић), Бијелић 9 (Т. Вулетић), Бојанић 8.5, Лукић 8, Шумарски 8,5 (Панић), Шарчевић 8, Давидовић 8.

ЉУКОВО: Опачић 6, Бурсаћ 6, Стевић 6, Панић 7, Тодоровић 6, Андреата 6, Булат 6, Матић 6 (Играчев), Мажињанин 6 (Царевић), Катић 6 (Радић), Милановић 6.

Ривали, су одиграли добру утакмицу. А, домаћини је био бољи за класу. Ипак, највише је показао Даниел Бијелић стрелац сва три гола за домаћине, био је нерешива енигма за гостујућу одбрану.

П. Матић

Фрушкогорац - Борац (К) 3:3 (0:2)

МАНЂЕЛОС: Игралиште Фрушкогорца, гледалаца 150, судија Митровић (Рума). Стрелци: М. Трнић у 47. (из пенала), Душан Грабић у 72. и Масларић у 79. за Фрушкогорац, а Пјевац у 3. и 45. и Д. Самарџић у 46. минуту (из пенала) за Борац. Жути картони: Вукојевић (Фрушкогорац), Петковић, Пјевац (Борац).

ФРУШКОГОРАЦ: Ракић 6, Жижић 5, Ђукић 6 (Вукојевић), М. Трнић 7, И. Ђорић 6, Душан Грабић 7, Н. Трнић 7, Симић 6 (Ђуричић), Масларић 7, Панић 6 (Бојанић), Ж. Ђорић 6.

БОРАЦ: Стјепановић 7, Петковић 7, Б. Самарџић 7, Стојковић 7, Радишић 7, В. Матић 7, Савић 7, Д. Матић 7, Д. Самарџић 7, Мирковић 7 (М. Самарџић), Пјевац 7.

Кленчани су, одиграли одлично прво полувреме. Пјевац се уписао у листу стрелаца после две контре. Гости су повели и са 3:0, одмах у наставку утакмице.Пенал су скривили И. Ђорић и Вукојевић.Тек тада, су се домаћини пробудили и кренули жестоко ка голу гостију. И плод такве игре је прво смањене резултата са пенала.А, онда, Душан Грабић и Масларић с 16 метара снажним и прецизним ударцима погодили мрежу и изједначили резултат.

В. Цвијетић

Раднички (И) - Јадран 1:4 (1:1)

ИРИГ: Игралиште Радничког, гледалаца 100, судија Грбатинић (Адашевци). Стрелци: Шевић у 27. за Раднички, а Николић у 32. (аутогол), Карна у 55, Ј. Којчиновић у 59. и Тубић у 80. минуту за Јадран. Жути картон: Вуколић (Јадран).

РАДНИЧКИ: Н. Савић, Стојчић, Николић, С. Стоилковић, М. Стоилковић, Д. Митровић, В. Поповић, Пузић (Митрић), Шевић, М. Поповић (Н. Митровић), Марковић.

ЈАДРАН: Травица, Грковић, Пејић, Георгијев, Шестовић, Ј. Којчиновић, Карна, Тубић, Марковић,  Спаловић, Вуколић.

Гостии су одиграли онолико колико им је било потребно за убедљиву победу. Ирижани су парирали гостима само док су имали снаге и кондиције.

М. Јовичић

Железничар - Сремац (В) 7:0 (3:0)

ИНЂИЈА: Игралиште у Инђији, судија Тодоровић (Слаш Ноћајски). Стрелци: Каурин у 7. и 12, Ђуричић у 23, Вучковић у 47. и 72, Митровић у 55. и Љубинковић у 83. минуту. Жути картон: Михајловић (Железничар), Рудан, С. Ранков (Сремац).

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Благојевић (Петаковић), Боснић 8,5 (Ракар), Нинић 8,5 (Плећаш), Пећанац 8,5, Бранковић 9, Вучковић 8,5 (Љубинковић 8.5), Ж. Митровић 8,5 (Михајловић), Ђуричић 8,5, Каурин 8,5, Блануша 8,5, Дубајић 8,5.

СРЕМАЦ: Петровић 6, С. Ранков 6, Бераковић 6, Машић 6, Кујунџић 6 (Богуновић), Б. Ранков 6 (Средојевић), Коларов 6, Павковић 6 (Ранитовић), Јововић  6 (Јовановић 6), Глигоријевић 6 (Инђић).

Инђијци, у славили убедљиво.Одиграли, су одлично у пољу, и ефикасно пред голом гостију. Да су домаћи стрелци били мало прецизнији гост би био побеђен и двоцифреним резултатом.А, гости нису изгледали баш као прави тим. Као да никада нису играли фудбал.

И. Ђумић

Напредак (П) - Сремац (Деч) 2:0 (1:0)

ПОПИНЦИ: Игралиште Напретка, судија Чекичевић (Моровић). Стрелац: Тодоровић у 6. и 49. минуту (из пенала). Жути картони: Зорановић, Пршић, Радовановић, Кочијашевић, Миросављевић, Вукин (Напредак), Марко Марчета, Милан Марчета, В. Петровић, Радивојевић (Сремац).

НАПРЕДАК: Николић 8, Зорановић 8, Миросављевић 8, Пршић 8 (Радовановић), Сремац 8 (Ћалић), Грбић 7, Тодоровић 9,5, Кочијашевић 8, Јакшић 8, Вукин 8, Н. Јовановић 8.

СРЕМАЦ: Саџак 7, В. Петровић 7, Стојковић 7, Недељковић 7, Марко Марчета 7 (Јуришић 7), Мијатовић 7, Милојевић 7 (Радивојевић), Радошевић 7 (Стојчевић), Јанковић 7 (Милић), Милан Марчета 7.

Већ, у првом полувремену Попинчани су могли водити са неколико голова разлике, али је само Немања Тодоровић погодио гостујућу мрежу после снажног шута са око 20 метара. Иначе, Тодоровић је био нерешива енигма за гостујућу одбрану. Био је стрелац и са пенала. А, његов саиграч Грбић се могао данас прославити са неколико голова, уз то промашио је и пенал.

Б. Петровић

Резултати:

РУМА: Словен-Сремац (Д) 4:0, МАРТИНЦИ: Борац-Љуково 3:1, ВИТОЈЕВЦИ: Партизан-Подриње 1:1, МАНЂЕЛОС: Фрушкогорац-Борац (К) 3:3, ИРИГ: Раднички-Јадран 1:4, ВОГАЊ: Слога-Хајдук (Б) 1:1, ПОПИНЦИ: Напредак-Сремац (Деч) 2:0, ИНЂИЈА: Железничар-Сремац (В) 7:0.