СРПСКА ЛИГА, ГРУПА ВОЈВОДИНА Куљани нису задржали предност

Хајдук - Бечеј 1918 4:1 (1:1)
lopta

КУЛА: Стадион „Милан Средановић“, гледалаца 150. Судија: Митровић (Рума). Стрелци: Јовановић у 8. 71.(из пенала) и 85. и Ђурђевић у 59. минуту за Хајдук, а Живков у 12. минуту за Бечеј. Жути картони: Марковић и Ђурђевић (Хајдук), Варга (Бечеј).

ХАЈДУК: Бабић 7, Цицмил 6 (од 46. Велковски 7), Нијемчевић 7, Љумовић 7, Вујовић 7 (од 83. Крнета), Влаисављевић 7, Живковић 8, Кочиш 7, Марковић 8, Јовановић 9, Ђурђевић 8.

БЕЧЕЈ: Страјнић 6, Милинковић 6, Варга 7, Ћурчић 6, Тутњевић – (од 18. Ћук 6 , од 76. Крмар), Живков 7, Кобиљски 6, Миловановић 6, Воргучин 6 (од 64. Томчић 6),  Харди 6, Томић 6 Час фудбала Јордана Јовановића био је довољан фудбалерима Хајдука да прекину серију од седам утамица без победе и да кончано убележе тријумф. Куљани су по веома тешким условима за игру савладали госте из Бечеја уверљиво (4:1) и на тај начин се опростили на најлепши могући начин од својих симпатизера до другог дела првенства.

У вођство су фудбалери Хајдука дошли у 8. минуту када је Живковић упутио кратак пас до Јовановића а искусни везиста није оклевао већ се одлучио на ударац са неких 18 метара и лопту сместио у горњи леви угао немоћног Страјнића. Радост домаћих играча није дуго трајала. Само четири минута касније гости су изједначили. Живков је искористио помало неспретну интервенцију голмана домаћих Бабића који је испустио лопту и нападачу гостију није било тешко да са десетак метара упути лопту по средини празног гола домаћих, за 1:1.

У другом полувремену апослутну доминацију фудбалери Хајдука су крунисали са три гола. У 59. минуту Живковић је са леве стране упутио висок центаршут и када се очекивало да ће Страјнић ухватити лопту она му је исклизнула из руку, што је искористио Ђурђевић и  из близине убацио  лопту у небрањени гол.

Трећи погодак домаћих је постигнут у 71. минуту након  једанаестерца пошто је Миловановић оборио Љумовића. Сигуран и прецизан био је Јовановић.

Коначан резултат, трећим поготком крунисао је своју сјајну партију е Јордан Јовановић у 85. минуту када је извенредним ударцем са око 18 метара лобовао  Страјнића за коначних 4:1 за кулске „хајдуке“.

Ђ. Бојанић

ОФК Кикинда - 1. мај 5:1 (4:0)

КИКИНДА: Градски стадион, глелдалаца 150, судија: Кампић (Нови Сад). Стрелци: Лолић у 1. 26. и 43. и Радовановић у 22. и 55. и Свирчевић у 65. минуту. Жути картон: Лолић (ОФК Кикинда).

ОФК КИКИНДА: Опарница 7,5, Лукић 6,5, Мирков 7,5, Мојсиловић 7,5 (Кецман 7), Бенке 7,5, Ивановић 7,5 (Попесков 7), Дукић 7,5, Рафаел 7,5 (Ћеман 7), Барбул 7,5 (Јарић 7), Лолић 8,5 (Молнар 7), Радовановић 8.

1. МАЈ: Јешић 6, Обрадовић 6, Радојичић 6, Гајић 6, Стојановић 6,5, Дамјановић 6, Лазић 7, Мандић 6 (Шљукић 6), Новаковић 6, Свирчевић 7, Примаковић 6.

На клизавом терену и по кишовитом времену Кикинђани су показали  квалитете, посебно у првих 45 минута игре. Већ у 1. минуту Бенке је одлично центрирао с десне стране, а Вељко Лолић рутински са друге стативе савладао Јешића. У 22. минуту одбрана гостију је погрешила и то је зналачки искористио офанзивни десни бек Кикинђана Душан Радовановић и донео радост свом тиму. Четири минута касније Вељко Лолић је поново постигао ефектан гол да би два минута пре краја првог дела игре искористио смушеност одбране гостију па се на одмор отишло са "четворком" Кикинђана.

У наставку меча досадна јесења киша чини се да је спасла Румљане од веће катастрофе, који су у Кикинду допутовали са само 13 играча.  Ипак, Радовановић је у 55. минуту још једном искористио успаваност одбране гостију и донео свој тим у вођство од 5:0. Након тога тренер Кикинђана Владимир Шпоња прави четири измене, гости колико-толико бивају равноправни, имају две -три добре прилике, али у тим тренуцима одлично је бранио Јован Опарница.

Почасни погодак за госте постигао је Свирчевић после једне добре акције гостујућег тима. У завршници обе екипе су желеле да се меч што пре заврши јер је веома тешко било играти на кишном и клизавом терену.