Српска лига – Група Војводина: Пуна једра Вршчана

Тиса – Вршац 0:2 (0:1)
Tisa Vrsac

КАЊИЖА: Стадион Потисја, судија: Арсић (Нови Сад). Стрелци: Илић у 38. и Сарајлин у 56. минуту. Жути картони: Ђоровић, Томишић (Тиса), а Лазевски и В. Благојевић (Вршац).

ТИСА: Тасић 6,5, А. Ивановић 6,5, Золнајић 6,5, Киш 6 (Боршош 6), Божић 6 (Ђоровић 6,5), Томишић 7, Н. Ивановић 6,5, Кукољ 6 (Црквењаков 6,5), Орчић 6 (Ћовин 6), Матијашевић 6, Нађ 7 (Пејовић -).

ВРШАЦ: Јевенчић 7, Б. Благојевић 7, Пуповић 7 (Чејић -), Бељин 7, Качаревић 7,5, Грек 7 (Матковић -), Сарајлин 8 (Станков -), Спасић 7 (Османовић -), Илић 7,5, Вујић 7, Лазевски 7 (В. Благојевић 7).

Испитивање снага потрајало је практично до финиша првог дела утакмице, када су гости из Вршца запловили пуним једрима ка победи и дошли у вођство. На левој страни Војкан Сарајлин се ослободио чувара и прецизно проиграо Филипа Илића који с 15 метара правим пројектилом погађа стативу, а лопта се одбила у супротни угао и завршила у мрежи Душана Тасића.

После одмора тренер Тисе Томислав Сивић освежио је редове своје екипе с три замене, па су домаћини појачали темпо. Међутим, у 56. минуту грешку одбране Тисе искористио је Војкан Сарајлин, нашао се сам пред голманом Тасићем и погодио мету за коначни резултат.

М. Митровић

БорацХајдук 3:2 (2:2)

САКУЛЕ: Стадион “Свети Никола”, судија: Пјевац (Нови Сад). Стрелци: Николић у 34. и 78. и Галић у 39. (из пенала) за Борац, а Костић у 7. и Петровић у 32. минуту (аутогол) за Хајдук. Жути картони: Галић (Борац), а Дринчић (Хајдук).

БОРАЦ: Брковић 7, Мичић 7 (Мијатовић 7), Петровић 7, Павловић 8, Ракић 7, Николић 9 (Нинковић), Ђурић 7, Младеновић 8, Радовић 7 (Гавриловић 7), Галић 7 (Савић), Марковић 8.

ХАЈДУК: Дринчић 7, Арежина 7, Вуковић 7, Маслушић 7 (Божовић), Лончар 7, Матијевић 7, Фуртула 7, Слијепчевић 7, Богичевић 7 (Јовић), Михајловић 7, Костић 8.

У раној фази сусрета, већ у првој акцији гостију, Лука Костић је добро испратио акцију, утрчао на другу стативу и сместио лопту у мрежу. У 32. минуту гости повећавају вођство. Костић је шутирао, лопта се одбила од Брковића, погодила Петровића и завршила у мрежи за 0:2. Само два минута касније, Младеновић је упутио ударац, Дринчић је одбио лопту, а одбитак је Марко Николић искористио и погодио мрежу. Недуго потом, у 39. минуту, после лепе акције Борца, Николић је избио пред голмана Дринчића, који га је срушио, а с беле тачке Галић је погодио за изједначење и резултат полувремена.

Коначних 3:2 је у 78. минуту поставио корпулентни Марко Николић, који је одлично скочио и главом лопту послао под пречку, за тријумф Сакуљана.