Српска лига - Војводина: Бечејци на секунд од победе

Српсколигаш са Тисе ни у другом покушају ове полусезоне да стигне до победоносног хет – трика није успео.
fudbal

Бечеј – Бачка 1:1 (1:0)

БЕЧЕЈ: Градски стадион крај Тисе, гледалаца: 250. Судија: Калафат (Нови Сад). Стрелци: Ердељан у 41. за Бечеј, а Рајковача у 92 минуту  за Бачку. Жути картони: С. Илић, Остојић (Бечеј), а Манојловић, Масалушић (Бачка). Црвени картони: шеф стручног штаба Бачке Павићевић у 63. минуту и Страхиња Илић у 81. минуту.

БЕЧЕЈ: Марковић 7, Воргучин 7, Миљевић 7, Јањуш 7, Остојић 7, С. Илић 6, Куртиши 7 (од 75. Дабижљевић -), Кобиљски 7, Зличић 7 (од 90. Адамек -), Ердељан 8, П. Илић 7,5 (од 83. Б. Јелић -).

БАЧКА: Студен 7, Мезеи 6, Бједов 7, Масалушић 7, Глишовић 6 (од 67. Лазић 6,5) , Анђић 7, Манојловић 7, Вујошевић 6,5, Милић 6,5 (од 57. Рајковача 7), Носковић 7, Лучић 6,5 (од 67. Бјеловић -).

Секунде су делиле Бечејце од „минималца“. У надокнади времена попустила је концентрација и гости су из не много обећавајуће акције, захваљујући статичности домаће одбране, преко „резервисте“ Давора Рајковаче постигли гол за коначних 1:1. Разумљива је била туга у домаћим редовима и радост међу Суботичанима. Јер, пре ове полушансе, имали су истинску прилику само у 18. минуту, али је Глишовићев шут са петерца, после центаршута Лучића са леве стране, голман домаћих Марковић ефектно одбранио.

Према виђеном на терену крај Тисе, правда би била задовољена да је домаћин славио. Поред већег поседа лопте, имали су неколико прилика, али су, на њихову жалост, само једну материјализовали. На средини терена погрешио је Мезеи у 41. минуту, Зличић му је узео лопту и прошао по десној страни до корнер линије, потом центрирао, а Илија Ердељан је прихватио у срцу казненог простора гостију, окренуо се и погодио даљи десни угао немоћног голмана Суботичана, који је остао у стилу свог презимена Студен.

У наставку, изузев описаног гола гостију у надокнади, готово и да није било изгледњих прилика. Али, није било незанимљиво. Играло се, углавном на средини терена, веома борбено, на моменте се прелазила граница дозвољеног, па су појединци јавно опоменути.

В. Јанков

Козара - Раднички (С) 2:1 (1:0)

БАНАТСКО ВЕЛИКО СЕЛО: Стадион Козаре, гледалаца 250, судија: Ђумић (Бачка Топола), стрелци: Зељковић у 16. и Т. Бјелановић у 74. за Козару, а Кнежевић у 80. минуту за Раднички. Жути картони: Зељковић (Козара), Матијевић, Стојковић (Раднички). Црвени картон: Ђекић (Козара).

КОЗАРА: М. Ђаковић 8, Станаћев 7, Ивановић 7 (Д. Бјелановић), Т. Бјелановић 8, Ђаковић 7, Зељковић 8, Мисић 7, А. Петровић 7 (Бунић 7), Божић 7, Лисица 7 (Чекић 7), Војводић 7.

РАДНИЧКИ: Лебовић 8, Кукољ 7 (Мацановић 7), Матић 7 (Манчић), Дамјановић 7, Славуљица 7, Матијевић 6, Кнежевић 7, Стојаковић 7, Бошковић 7, Цветковић 6, Бачанин 7 (Вукас).

Фудбалери домаће Козарепрекинули непријатан серијал од три узастопна пораза. Била је ово друга победа Великоселаца. Након почетне иницијативе нападача оба тима прво су се у 16. минуту радовали домаћи играчи и њихови навијачи. У казненом простору гостију лопта је два-три одбијена, дошла је до Стевана Зељковића који је атрактивним ударцем маказицама лопту послао испод пречке гостујућег голмана Лебовића.

У наставку игре било је безброј прилика за оба актера овог меча, али су ударци завршавали преко пречке или поред стативе. Дејан Ивановић погодио пречку уместо мреже, а то исто није из идеалне ситуације учинио и стрелац до тада јединог поготка Стеван Зељковић. Да искаже своје умеће имао и домаћи голман Милан Ђаковић својим атрактивним интервенцијама.

У 74. минуту домаћин је постигао други погодак. Зељковић је извео пети корнер, одлично је на петерцу скочио капитен Теодор Бјелановић и лопту главом сместио у небрањени део мреже голмана гостију. Други гол домаћина био је повод да Сомборци крену још жешће са циљем да постигну погодак. То им је успело у 80. минуту када је Давид Кнежевић јаким шутем погодио мрежу голмана домаћина.

У продужетку игре створена је гужва испред клупе домаћина и гостију, а из ове гужве црвени картон зарадио је домаћи играч Чекић. И у самом финишу права драма. Гости су шутирали али се истакао  голман Ђаковић.

М. Секулић

Први мај - Омладинац 0:1 (0:0)

РУМА: Игралиште Првог маја, гледалаца 350, судија  Димитријевић (Нови Сад).Стрелац: Мојсиловић у 66. минуту. Жути картони: Радишић (Први мај),  Раденковић, Ранђић, Хаска (Омладинац).

ПРВИ МАЈ: Шегавац 7, Пејић 7, Бајић 7, Тепавчевић 7 (Поповић), Соковић 7 (Арсић), Милојевић 7, Н. Крстић 7 (Чупељић), Радишић 7, Стоисављевић 7, Гавриловић 7, Зец 7.

ОМЛАДИНАЦ: Јагодић 8, Иветић 7, Раденковић 7, Филиповић 7 (Хаска), Гарић 7, Лабовић 7, Савић 7, Стевановић 7, Лежаић 7, Живковић 7 (Мојсиловић 7), Ранђић 7.

У првом полувремену ривали су одиграли доста добру и борбену утакмицу. Две шансе су пропустили домаћини.Пејић у 6.минуту и у 28. када је Пејић изврсно центрирао а Милојевић, још боље шутирао, али и голман гостију Јагодић био на висни задатка. И голман домаћих Шегавац се истакао.Одбранио је прецизан и јак шут Стевановића с 25 метара.

У другом полувремену, гости су повели заслужено.Домаћини су правили неуспешну офсајд замку, али је Мојсиловић све то избегао.Избио је сам испред голмана Шегавца.Упутио је јак шут.Шегавац је одбранио, али је на кратко само одбио лопту, а Мојсиловић је у другом покушају, био успешнији.Само је ћушно лопту у празан део мреже. После тога првомајци су покушали макар да изједначе, али чврста одбрана гостију на челу са одличним Јагодићем, није дозволила било какав преокрет.Тако гости освојише сва три бода, после, организованије, искусније игре.

Ј. Ђорђевић

Динамо – Раднички (СМ) 3:0 (2:0)

ПАНЧЕВО: Градски стадион, гледалаца: 250. Судија: Мудринић (Бачка Паланка). Стрелци: Нинковић у 27, Шарчевић у 40, Стојановски у 84  минуту. Жути картони:Чордашић (Динамо),Глишић (Раднички). Црвени картон: Нинковић у 73 минути (Динамо).

ДИНАМО: Анyић 7, Бобар 7, Дашић 7,5, Недучић 7,5, Стојанов 7, Милојевић 7 (Терзић 7), Ахчин 7, Шарчевић 7,5 (Белић 7), Нинковић 7,  Стојановски 8, Чордашић 7.

РАДНИЧКИ:Трнић 7, Шућак 6,5 (Ћирић 6,5), Петровић 7, Ковачевић 7, Белић 6,5, Пејовић 6,5, Перовић 6,5 (Лацковић 6,5), Јанковић 7, Николић 7, Ивановић 6,5 (Вујовић 6,5), Глишић 7.

Од првог минута фудбалери „брзог воза“ пружили су још једну добру игру и победу против гостију из Сремске Митровице. Пулени тренера Жарка Тодоровића диктирали су игру и прву прилику су имали у шестом минуту. После доброг продора Стојановског, Шарчевић је са седам метара шутирао у голмана Трнића.

Неколико минута касније после корнера Стојановског, Стојанов је у скоку главом са неколико метара погодио голмана гостију. Потром је уследила брза и лепа акција  домаћег тима када је Стојановски из прве проиграо Нинковића који је утрчао по десној страни и шутирао по земљи кроз ноге голмана Трнића за вођство свог тима.

Гости су први пут припретили на истеку пола сата игре када је Перовић извео слободан ударац, а Анyић парадом спречио изједначење. Десетак минута касније центаршут Стојановског, Недучић са пет метара шутира поред стативе.  Пет минута пре одласка на одмор најлепши моменат на утакмици Дашић је прошао по левиој страни и пронашао Шарчевића који је лопту примио на груди и волејом затресао мрежу Трнића.

После одмора домаћи фудбалери имали су прву прилику Шарчевић је са неких двадесет метара шутирао поред саме стативе гостију.

А трећи погодак је постигнут после додавања Белића када је  брзоноги Стојановски изашао испред голмана Трнића и рутински га савладао.

Б. Стојковски

Братство - Борац 3:0 (1:0)

ПРИГРЕВИЦА: Стадион „Горан Несванулица Клипи”, гледалаца 100, судија: С. Рнић-Савић, стрелци: Зорић у 33. Зечевић у 67. и 72. минуту. Жути картони: Танасић, Миличковић, Козомора, Макар (Братство), Средојевић, Арсовић (Борац).

БРАТСТВО: Боројевић, Матовић 7, Вејиновић 7,5, Танасић 6, С. Вуковић 7 (Пешевић), Зечевић 8, Миличковић 7, Н. Вуковић 7, Козомора 6,5 (Макар 7,5), Швељо 7,5, Зорић 7,5 (Ковачевић 7).

БОРАЦ: Бабић 6, Крстовић 5 (Ступић 5,5), Средојевић 5,5, Павловић 5,5, М. Јовановић 5,5 (Лечић), Арсић 6, Симић 5,5 (М. Шушњар 6), Јовановић 5, Цигија 6,5, А. Шушњар 6, Дуњић 5,5.

Домаћи фудбалери повели су у 33. минуту голом Зорића. У другом делу у центру пажње био је нападач домаћих Марко Зечевић, који је постигао два гола за коначних 3:0.