Српска Лига Војводина: Ђуричин четврти пут по два гола

Момцима са Тисе прија и банатска клима. После победе три сремске екипе, били су успешнији и у окршају с панчевачким „железничарима“. Опет се ефикасношћу истакао Огњен Ђуричин, који је у свакој од досадашњих утакмица нове сезоне постигао по два гола.

Окршај у Панчеву је био на нивоу ранга такмичења. У првом полувремену се играло борбено, с много трчања, али су мреже мировале. Домаћин је у последњем минуту пре одласка на одмор имао прилику, али се на гол чекало до 61. минута. Тада је прорадио тандем Ковачевић – Ђуричин и после дуплог паса у казненом простору домаћина овај други је довео Бечејце у вођство од 1:0. То као да је био додатни стимуланс изабраницима тренера Јовице Лакића, који су за нијансу играли боље. Створили су и неколико прилика, али Алексић, Ковачевић и Ђуричин нису били довољно прибрани у одсудним тренуцима. У надокнади времена млади Бабић прошао је по десној страни и онда приземном лоптом проиграо Ђуричина на осам метара од гола, што лукави стрелац није пропустио и поставио је коначних 0:2.

На крају ваља констатовати да су обе екипе пружиле запажену партију, али овога пута младост Панчеваца није била довољна у односу на квалитет Бечејаца.

В. Јанков

ЖелезничарОФК Бечеј  0:2   (0:0)

ПАНЧЕВО: Игралиште Железничара, гледалаца: 300, судија: Бикић (Зрењнанин). Стрелац: Ђуричин у 61. и 90+2. Жути картони: Ковачевић и Ђорђевић (Железничар), Јанковић и Рахић (ОФК Бечеј).

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Јефтић, Ђорђевић, Агић (од 46. Шобот, а од 67. Томашевић), Текијашки, Спасковски, Савков (Станојковић), Стајчић, Ковачевић, Целин, Симоновић, Трипковић.

ОФК БЕЧЕЈ: Живков, Воргучин, Јанковић (од 46. Михалец), Томчић, Станојев, Краговић, Рахић (од 79. Васин), Мирков, Ковачевић, Ђуричин, Алексић (од 87.Бабић).