Српска лига – Војводина: Кабел све ближи вишем рангу

Кабел - ЧСК Пивара 4:0 (1:0)
Kabel CSK/D. Ivanic

НОВИ САД: Игралиште Кабела, гледалаца 250, судија: Џомбић (Стара Пазова), стелци: Владић у 2, Петровић у 57. (из пенала), Јефтић у 60. (аутогол) и Г. Илић у 85. минуту. Жути картони: Пејић, Клајић (Кабел), Вујошевић, Балиновић (ЧСК Пивара).

КАБЕЛ: Пилиповић 7, Пејић 7 (Остојић 7), Вучковић 7,5, Миљевић 7,5, Пантелић 7,5, Г. Илић 8, Караћ 8, Кнежевић 7, Клајић 8 (С. Илић 7), Петровић 7,5, Владић 8 (Богданић 7).

ЧСК ПИВАРА: Танкосић 7, Вујошевић 6,5, Зирић 6, Вукасовић 7, Балиновић 6, Мршић 6,5 (Јефтић 6), Танасић 6, Јовић 6 (Миланв 6), Шљиванчанин 8, Тривуновић 7, Ивковић 6,5 (Тасић 6).

Убедљивом победом фудбалери новосадског Кабела направили су велики корак ка вишем рангу 4:0 (1:0).

Већ у 2. минуту, на асистенцију Клајића, Владић се нашао сам испред гола и прецизним ударцем погодио мрежу. До полувремена у шансама су били Владић, Георгије Илић и Клајић, али је голман Танкосић спречио да се лопта по други пут нађе у мрежи.

У наставку је Кабел играо још боље и офанзивније, па је  после слободног ударца Караћа лопта погодила у руку Шљиванчанина и судија Џомбић показао је на белу тачку. Сигуран са пеналтика био је Петровић. Три минута касније поново је Клајић у намери да асистира Георгију Илићу упутио оштар центаршут, лопта је погодила Јефтића, преварила Танкосића и завршила у мрежи. Близу почасног гола били су гости, центарфор  Павле Шљиванчанин заобишао је и голмана Пилиповића, упутио оштар ударац, а лопта се од пречке одбила на гол линију и изашла у поље. Пет минута пре краја најбољу игру Кабела  овога пролећа, након соло продора, прецизним ударцем улепшао је Георгије Илић.

М. Поповић

Бачка - Хајдук 1:1 (0:1)

СУБОТИЦА: Стадион крај Сомборске капије, гледалаца 250, судија: Д. Зорић (Клек), стрелци: Милић у 88. за Бачку,а  Видаковић у 33. минуту за Хајдук. Жути картони: Клишовић, Орчић, Лукић (Бачка), Гргић, Зличић, Јованић, Којчић (Хајдук).

БАЧКА: Докић 7,5, Јовић 7,5, Бедов 7,5 (Ђуровић 7), Јокић 7,5, Орчић 7 (Лукић 7), Симић 7, Бјеловић 8, Спремо 7 (Добренск ), Глишовић 7,5, Милић 8,5, Рајковача 7,5.

ХАЈДУК: Брач 7, Бабић 8, Туњевић 7, Зличић 7,5 (Миличковић), Гргић 7 (Крстановић), Видаковић 7,5, Давидов 8, Стојцев 65 (Јованић 6,5), Мијић 7,5, Јелић 6,5, Којчић 7.

Играо се чврст фудбал крај Сомборске капије и у таквој игри било је прилика на обе стране. Гости су дошли у вођство у 33. минуту, Тутњевић је извео корнер а високи Видаковића је лопту главом послао у мрежу.До краја полувремена домаћин је покушавао да изједначи, међутим у томе није успео. У наставку Бачка је јурила изједначење, било је прилика, да би тек у 88. минуту Милић из близине савладао голмана Брача. У самом финишу Рајковаћа је могао домаћину да донесе сва три бода, али је из повољне прилике слабо шутирао.

С. Ст.

Цемент - Вршац 0:0

БЕОЧИН: Стадион Цемента, гледалаца 150, судија: Зељковић (Црвенка). Жути картони: Згоњанин, Пековић (Цемент), Стојановић (Вршац).

ЦЕМЕНТ: Ђурикин 8, Пековић 7, Леђанац 7, Скоко 8, Вујичић 7 (Станчетић 6), Павловић 7, Вујошевић 6 (Ракић 6), Балетић 7, Бајић 6 (Маријанвић 6), Поповић 6, Згоњанин 6.

ВРШАЦ: Ђуричић 7, Б. Благојевић 7, Којић 7, Велимиров 7, Стојановић 7, В. Благојевић 7, Глувачевић 6 (Белић, Балан), Станков 7, Лазевски 7, Марковић 7, Тошић 7.

Фудбалери Вршца преставили су се Беочинској публици као чврста и хомогена екипа. Прво полувреме је припало домаћину, али су стрелци затајили.

У другом полувремену гости су имали три лепе прилике да постигну гол, али се истако голман Цемента Ђурикин храбрим интервенцијама. Реално гледајући  резултат је реалан.

Б. Ст.

Дунав - Раднички (СМ) 0:1 (0:0)

СТАРИ БАНОВЦИ: Стадион Дунава, гледалаца 300, судија Панчић (Каравуково). Стрелац: Перовић у 48. минуту. Жути картони: Миличевић, Јакшић, Рауковић (Дунав), Чупић (Раднички).

ДУНАВ: Вукмировић 7, Античћ 7, Миличевић 7, Јаворац 7, Миросављевић 7, Комазец (Јакшић), С. Лазић 7 (Б. Лазић), Мирчетић 7, (Рауковић), Рудан 7, Гуџић 7, Матић 7.

РАДНИЧКИ (СМ): Чупић 7, Томац 7, Кочијашевић 7, Петровић 7, Триван 7, Павишић 7, Јовановић 7 (Лацковић), Јовичић 7 (Серафимовић), Перовић 7, Херцег 8, Глишић 8 (Јефтић).

У првом полувремену домаћин је пропустио неколико прилика да постигне гол, док је гост вребао из контранапада.

Само што је почело друго полувреме Раднички је постигао гол преко Перовића.До краја утакмице домаћини су покушавали да  изједначе, али чврста одбрана Митровчана је издражал све нападе, што им је донело три бода

А. По.

Црвена звезда - Братство 2:1 (1:0)

НОВИ САД: Игралиште Црвене звезде, гледалаца 150, судија: Делић (Зрењанин), стрелци: Костић у 24. и Милић у 55. за Црвену звезду, Перовић у 53. минуту за Братство. Жути картони: Костић (Црвена звезда), Перовић, Ивановић, Вукић, Носковић (Братство).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Главичанин 7,. Пронек 7, Хајризи 7, Костић 7,5, Милорадовић 8, Митровић 7,5, Станковић 7, Бељански 7, Матић 7 (Ивановић), Милић 8 (Михајловић), Илијин 7 (Јовишић 7,5).

БРАТСТВО: Кронић 5, Ивановић 6, Ресановић 6, Носковић 7, Макар 6, Перовић 7, Станчевић 6 (Станар 6), Сремчевић 7, Вукић 6,5, Станковић 7, Зорић 6,5.

Фудбалери Црвене звезде су против чврсте екипе из Пригревице остварили вредну победу у борби за опстанак. Након прекида, кога је извео Никола Милић, Костић је надвисио одбрану гостију и ударцем главом савладао Кронића. Могли су домаћи преко Станковића и Илијина да увећају предност, али су они били непрецизни.

У наставку домаћина је стигла казна за промашаје. Након прекида најбоље се у шеснаестерцу Звезде снашао Перовић и резултат поравнао. Радост гостију трајала је кратко, јер је капитен домаћина Никола Милић по ко зна који пут показао да је мајстор за извођење слободних удараца, савладао је голмана Кронића, који је само испратио лет лопте у мрежу, за велику радост саиграча и навијача.

М. По.

Омладинац - Динамо 0:1 (0:1)

НОВИ БАНОВЦИ: Стадион Омладинца, гледалаца 150, судија Кеyа (Нови Сад). Стрелац: Теофанов у 36. (из пенала).Жути картони:  Мојсиловић, Хаска, Бићанин, Шашић (Омладинац), Вуковић, Кркобабић, Марковић, Теофанов, Дашић, Симовић, Терзић (Динамо).

ОМЛАДИНАЦ: Јагодић 7, Шашић 6, Рогановић 6,  Мојсиловић 7, Хаска 7 (Видовић), Стевановић 6, Дабић 7, Гајић 6, Бићанин 7 (Божиновић), Лежајић 7, Ранђић 7.

ДИНАМО: Томић 8, Марковић 7, Дашић 8, Терзић 7, Недучић 7 (Симовић), Вуковић 7, Јабвор 7 (Јаковљевић), Петровић 7 (Рашић), Јуриша 7, Кркобабић 7, Теофанов 7.

Гости из Панчева су срећно дошли до бодова, Стевановић је непрописно зауставио Дашића у свом казненом простору, судија је досудио пенал, а сигуран реализатор  је био Теофанов.

У наставку домаћини су играли бољи фудбал гости су се умешно бранили, а истакао се голман Томић најбољи актер утакмице.