Српска лига - Војводина: Лидер могао и убедљивије

Младост - Козара 3:1 (1:1)
с

НОВИ САД: Стадион Младости, судија:Тодић (Рума), стрелци: Ренић у 21, Поповић у 75. и Радовић у 88. за Младост, а Мисић у 19. минуту за Козару. Жути картони: Ћирић, Бјелановић, Лисица (Козара).

МЛАДОСТ: Дражић 7, Јовановић 8, Швоња 7, Асани 6,5 (Каурин), Гојковић 7,5, Ренић 7,5, Јелић 8, Поповић 7 (Јованић), Спасић 7 (Радовић 7,5), Дивац 7 (Илић)? Станић 7 (Вукаљевић 7).

КОЗАРА: Ђаковић 8, Терзин 7, Виновић 6,5 (М. Бунић), Б. Бунић 7 (Латиновић), Ћирић 6, Војводић 7, Мисић 7, Бјелановић 6,5, Лисица 6,5, Савин 6,5 (Ратко 6,5), Бабић 7.

Прописно су се испромашивали играчи Младости у сусрету са екипом из Банатског Великог Села, шта више морали су да јуре резултат јер је у 19. минуту Козара дошла до вођства. Погрешила је ужа одбрана домаћих, Војводић је добро центрирао а Мисић је био на правом месту и лопту послао у мрежу домаћина. Упорност домаћих исплатила се у 21. минуту, Марко Ренић је извео слободан ударац , лопта је преварила Ђаковића и завршила у мрежи. “Кривац” што домаћи још у првом полувремену нису дошли до преокрета био је одлични голман Милан Ђаковић, који је у неколико наврата сјајно интервенисао. У наставку је Асани промашио иделану шансу, а у 57. минуту топовски шут Станића са гол линије избио је Бјелановић. Утркивали су се домаћи до 75. минута у промашајима, а онда је најбољи појединац Младости  Никола Јовановић упутио оштар центаршут, а капитен Поповић лопту је захватио главом и савлада Ђаковића. Два минуту пре краја утакмице  Спасић је погодио за коначних – 3:1. Лидер  је очекивано освојио бодове, а по броју шанси победа је требала да буде убедљивија.

М. Поповић

Слога - Бачка 0:0

ЧОНОПЉА: Стадион Слоге, судија Мрђа (Панчево). Жути картони: Манчић, Сапознеченко, Видовић, Милошевић (Слога), Ровчи, Глишовић (Бачка).

СЛОГА: Јовановић 7,5, Видовић 7, Милошевић 7, Перуничић 7 (Лукас 6), Ђоровић 7, Вемић 7,5, Коњовић 7, Коларић 6 (Гргић 6), Пругић 7, Манчић 6 (Сапозниченко).

БАЧКА: Стајковић 7, 5, Дујић 7, Бједов 7, Мезеи 7,5, Костић 7, Жижа 7 (Ђуровић), Ровчи 6,5, Глишовић 7, Ћулибрк 6,5, Кежман 7, Крмар 7.

Фудбалери Слоге и Бачке одиграли су борбену утакмицу у којој се више водило рачуна о одбрани свог гола , него о атацима на противнички. У првом полувремену било је неколико прилака са обе стране, али мреже су мировале, што због неспретности нападача, што због добрих одбрана оба голмана.

Ништа се битније није променило ни у настваку утакмице, играло се опрезно, а како је време одмицало све више се играло између два шеснаестерца. У финишу утакмице домаћин је имао две полупрлике, није их искористио, па је меч завршен ремијем, што је и најреалније. С. Ст.

Тиса - Војводина 5:0 (0:0)

КАЊИЖА: Стадион Потисја. Судија: М. Субашић (Ветерник). Стрелци: Јоветић у 46, Пилиповић у 65, Орчић у 70, Рењи у 81. и Золнајић у 84.минуту (из једанаестерца).

ТИСА: Тасић 7, А. Ивановић 7(Киш -), Золнајић 7, Божић 6, 5 (Шинковић 6, 5) , Томишић 7, Орчић 7,5(Матијевић - ), Боршош 7,5 (Рењи 7), Јоветић 7,5, Пилиповић 7,5, Иванов 6,5 (Дамјановић 6,5), Лукић7.

ВОЈВОДИНА 1928: Магда 6,5, Јешић 6, Бало 6, Јефтић 6 (Стојичић -), Калајyија 6, Попов 7, Малбашки 7, Мишић 6, Хованец 6, Миклић 6,5, Yајски 7.

Екипа Тисе је као домаћин најзад осетила сласт победе у Кањижи, савладала је  фењераша из Перлеза, који је пружио солидан отпор у првом делу,  али је потопљени после одмора.

Први су запретили гости, у прилици се у 5.минуту нашао Стефан Попов али је сигурно интервенисао голман Душан Тасић. Три покушаја у 24.минуту имали су Марко Божић, Марк Боршош и Милош Пилиповић, међутим, Мартин Магда је сачувао мрежу. У наредном минуту шут Страхиње Лукића испод пречкеизбио је у корнер.

Тек што је почело друго полувреме мрежу гостију погодио је Александар Јоветић. Предост је у 65.минуту удвостручи Милош Пилиповић,а пет минута касније прецизан је био Срђан Орчић. Одличним пројектилом под пречку погодио је  и Ален Рењи, а коначан резултат са беле тачке поставио је Александар Золнајић.

М. Митровић

ФениксРаднички (С) 1:1 (1:1)

ПЕЋИНЦИ: Стадион Сувача, судија: Арсић (Нови Сад), стрелци: Димитрић у 44. за Феникс, Деспотовић у 27. за Раднички, жути картони: Галић (Феникс), Гороњић (Раднички), црвени картон: Галић (Феникс) у 65. минуту.

ФЕНИКС: Крстовић 7, Благојевић 7, Пејић 7,5, Симуновић 7, Булат 8, Галић 6,5, Милаковић 7,5, Јеловић 7, Илић 7 (од 86. Зечевић - ), Димитрић 7,5, Зејић 6,5 (од 46. Цвјетиновић 6,5).

РАДНИЧКИ (С): Пехиљ 7, Унковић 7, Дучић 7, Швељо 6,5, Славуљица 7, Стојаковић 6 (од 82. Пјошта - ), Деспотовић 7,5, Молнар 6 (од 46. Лазић 6), Гороњић 7, Антунић 6,5, Милисављевић 6,5.

Најмлађи голмани у лиги Филип Пехиљ (20) и три месеца млађи Лука Крстовић нису имали пуно посла на утакмици између Феникса и сомборског Радничког Домаћини су кроз већи посед лопте тражили пукотину у бедему ривала, али Сомборци су се први радовали, после прекида Славуљице и ударца главом добро постављеног Марка Деспотовића. То је био сигнал да екипа тренера Вујасина убаци у већу брзину, па је и одговор брзо стигао. Корнер је извео Милан Благојевић, док је на другој стативи одлично реаговао офанзивац Александар Димитрић и ударцем главом погодио мрежу бившег клуба.

У наставку било је мање узбуђења, уз пар безуспешних покушаја из слободних удараца. Најбољу шансу пропустио је Георгије Илић у 54. минуту, када је топовским шутем загрејао дланове голмана гостију.  Дејан Галић, у кратком интервалу, добио је два жута картона, па су Сомборци од 65. минута стекли бројчану надмоћ. Евидентно истрошени после победе над лидером, недостајало им је идеје пред одбрамбеном линијом, којом је беспрекорно дириговао Марко Булат, не дозволивши да се примети искључење саиграча.

М. Менићанин

Бечеј 1918 – Први мај  2:1 (1:0)

БЕЧЕЈ: Градски стадион. Судија:  Богићевић (Зрењанин). Стрелци:Илић у 28, Кобиљски у 47 за Бечеј, а Томац у 72. минуту за Први мај.Жути картони: Воргучин, Томић ( Бечеј 1918), Машић, Чолић, Вукановић и Зец (Први мај).

ОФК БЕЧЕЈ 1918: Милованов 7, Милин 7, Воргучин 7, Тутњевић 7, Прерадов 7, Томић 7,5, Мастило 7, Илић 7,5 (од 56. Митровић 6,5), Нијемчевић 6,5 (од 46. Крајиновић 6,5), Томчић 7, Кобиљски 7,5 (од 78. Тишма -)

ПРВИ МАЈ: Рамадани 6, Чолић 6 (од 65. Томац 7), Сремчевић 6, Осман 6, Симеуновић 6 (од 46. Мирчетић 6,5), Вучетић 6,5 (од 65. Вукановић 6,5), Милојевић 7, Алексић 6,5 (од 46. Зец 7), Машић 5,5 (од 31. Спасић 6,5), Ђокић 7, Радман 6.

Бечејци су везали трећу утакмицу без пораза, освојили су три бода у окршају са Румљаним са три гола и скочили три места на табели, што им је најбољи пласман од почетка првенства. Међутим, победа је остварена изузетно тешко. Истина, нису Румљани били претерано опасни по гол, али су у пољу били чврсти и нису дали домаћину да се размахне.

Читаво прво полувреме је било надмудривање између два казнена простора, а домаћин је најлепшом акцијом на утакмици стигао до вођства. Томић је упослио Кобиљског, овај протутњао крај Чолића и центрирао, а Страхиња Илић је утрчао испред голмана Рамаданија и спровео лопту у мрежу.

Наставак је почео по сценарију домаћина. Већ у првом нападу лопта је стигла до Илића у казненом простору гостију, сви су очекивали да ће он у соло продору кренути ка голу, али је одлучио да центрира до Кобиљског који је главом закуцао лопту у мрежу за 2:0.

Уместо да притисну ривала још више, као пар дана раније Зрењанинце, домаћин је препустио стредину терена гостима. Епилог тога је гол у њиховој мрежи. У 72. минуту, након ударца из угла, Томац је главом послао лопту у мрежу. Само два минута касније Радман се нашао у изгледној прилици, али је шутирао крај гола.  Бележимо још прилику Бечејаца у 87. минуту, али је Томић шутирао  преко гола.