СРПСКА ЛИГА - ВОЈВОДИНА Матијашевић матирао Куљане

Фудбалери Тисе из Кањуже савладали су Хајдук из Куле са 3:1 (2:0).
1

У 6.минуту одбрана гостију је матирана добром акцијом у којој је Матијашевић прецизно проиграо Марка Боршоша, а овај са петерцао погодио циљ. Предност је удвостручена у 28 минуту, опет је већи део посла одрадио Матијашевић, а прецизан је  био Александар Ћовин.

После одмора гости су силовито кренули према голу Тисе, у 47.минуту шут Жиже је Тасић одбранио, али је у наредном налету је капитулирао када је шутирао Фуртула, покушао је да спаси Саша Киш и заједно са лоптом завршио је мрежи. За 3:1 после прекида у 54.минуту Матијашевић је матирао одбрану Куљана.

Судија је у 87.минуту досудио пенал за госте, али је одлични голман Тисе Душан Тасић одбранио ударац са беле тачке који је извео Фуртула.

Текст и фото: М. Митровић

КАЊИЖА: Стадион Потисја. Судија: Н. Мрђа (Панчево). Стрелци : Боршош у 6, Ћовин у 28. и Матијашевић у 54. за Тису, а Фуртула у 48.минуту за Хајдук 1912. Жути картони: Боршош, Матијашевић, Црквењаков, Нађ, Ћовин, Киш (Тиса) и Фуртула (Хајдук 1912).

ТИСА: Тасић 8, А. Ивановић 7,5, Золнајић 7, Киш 7, Божић 7, Ћовин 7,5 (Шицар -), Авдаловић 7 (Црквењаков 7), Томишић 7, Боршош 7 (Ђоровићћ 7), Матијашевић 8,5(Кукољ -), Нађ 7 (Пејовић -).

ХАЈДУК 1912: Дринчић 6,5, Манојловић 6,5, Арежина 7, Вуковић 6,5, Масалушић 7, Матијевић 7,5, Фуртула 7,5, Слијепчевић 7 (Шћепановић 6,5), Марић 7 (Божовић 6,5), Жужа 7, Костић 7.

Раднички (С) - Козара 7:1 (3:0)

Сомборци су приказали вероватно најбољу игру у последњих неколико сезона. Серију голова је отвори Швељо у 16. минуту када је један од одбрамбених играча гостију игроа руком. Сигуран са беле тачке био је Швељо, који је у 42. минуту повисио резултат на 2:0. Најбољи појединац сусрета Мехмет Авдић је био нерешива енигма за гостујући тим, он је у 43. минуту повисио на 3:0, а у 48.   је прешао комлетну одбрану Козаре и упослио Кнежевића који је са шест метара посла лопту у празну мрежу.

Гости су ублажили предност домаћина у 61. минуту поготком Ћирића са беле тачке. У 75. минуту Антонић је повео лопту скоро 50 метара, у казненом простору су га обарили, па је Авдић био сигуран са беле тачке и повисио на 5:1. Пред крај утакмице, на идеалан центаршут Авдића, реаговао је Рајковића који је послао лопту у мрежу, да би у последњем минуту сусрета Антунићп поставио коначних 7:1.

Ј. Бањац

СОМБОР: Градски стадион, судија: Ф. Тодић (Рума), стрелци: Швељо у 16. (из пенала) и 42. Авдић у 43. и 75. (из пенала), Кнежевић у 48. Рајковача у 84. и Антунић у 89. за Раднички, а Ћирић у 61. минуту (из пенала) за Козару. Жути  Вуковић (Раднички), Руњевац, Мастило, Нешић (Козара)

РАДНИЧКИ: Пехиљ, Швељо 8 (Димитрић), Вуковић 7,5, Славуљица 7,5 (Н. Лазић), Кнежевић 8, Поповић 7,5 (М. Лазић), Авдић 9, Бачић 7,5 (Рајковача 8), Радовановић 7,5 (Свитић 7,5), Антунић 8.

КОЗАРА: Ђаковић 6, И. Лисица 6 (Божић), Руњевац 6,5, Бунић 6 (М. Лисица), Мастило 6,5, Ђаковић 6,5, Ћирић 6,5 (Мирчета), Нешић 6, Вокић 6 (Бјелановић 6), Станаћев 6, Чуданов 6.

Младост - Бачка 4:2 (2:1)

Новосађани су тријумфовали против солидне екипе из Суботице која је, поготово у првом полувремену, пружила жесток отпор када је стигла  и до изједначења.

Повели су домаћи из филигранске акције Марка Ренића и Огњена Красића, да би се Красић ослободио чувара и прецизним ударцем савладао немоћног Пилиповића.  Суботичани су изједначили преко  Ровчанина који је са двадесетак метара био прецизан До новог вођства домаћи су пропустили две прилике, да би минут пре истека првог полувремена након продора Станића Поповић погодио мрежу.

У наставку Асани је повећао вођство домаћина, да би нешто касније  Немања Бошковић  приметио да се голман гостију налази неколико метара од гола, упутио је лоб ударац и погодио на право место. У 80. минуту Манојловић је прецизним ударцем  ублажио пораз екипе новог тренера Суботичана Петра Курћубића.

М. Поповић

НОВИ САД: Стадион Младости, судија: Зељковић (Црвенка), стрелци: Красић у 20, Поповић у 44, Асани у 55. и Бошковић у 70. за Младост, а Ровчанин у 30. и Манојловић у 80. минуту за Бачку. Жути картон: Красић (Младост).

МЛАДОСТ: Дражић 7, Томчић 7, Бабић 7 (Јаблан 7), Степанчев 7 (Каурић 7), Асани 7, Гојковић 7,5 (Бошковић 7,5), Ренић 8, Смиљанић 7, Поповић 7,5 (Илић 7), Красић 8, Станић 7.

БАЧКА: Пилиповић 7, Шафрањ 6,5, Ђуровић 7, Бједов 7 (Манојловић 7, Симић 6,5, Мезеи 7, Матијевић 6,5 (Маленчић), Ровчић 7 (Богојевић 6,5), Лазић 6,5 (Павловић 6,5), Шљиванчанин 7 (Ненадовић 6,5), Бурсаћ 6,5.

Слобода - 1. мај 0:2 (0:0)

Румљани су кући однели три  бода из Нових Козараца. Гостима је пут до победе на неки начин било олакшано, јер су домаћи од 40. минута имали играча мање, пошто је искључен Врбачки. Спорни моменат се десио на неколико метара од средине игралишта када су у дуелу били Врбачки и један нападач гостију. На опште изненађење судија је показао директан црвени картон Врбачком.

У наставку игре шеф стручног штаба Сремаца увео је три свежа играча што се показало исправним. Десет минута пре краја радовали су се гости, а стрелац је био резервиста Живковић. У надокнади времена Алексић је из слободог ударца постави коначан резултат.

М. Секулић

НОВИ КОЗАРЦИ: Стадион „Илија Пантелић”, судија: Арсић (Нови Сад), стрелци: Живковић у 80. и Алексић у 90+1. минуту. Жути картони: Ћулибрк, Поповић (Слобода), Стојановић, Живковић (1. мај). Црвени картон: Врбачки (Слобода).

СЛОБОДА: Живков 7, Зечевић 7, Симић 7 (Мисић 7), Ћулибрк 7 (Ћосић), Цвијановић 7, Галић 7, Спахић 7, Попов 7, Савић 7 (Јовандић), Поповић 7, Врбачки.

1. МАЈ: Петровић 7, Нинковић 7 (Гавриловић 7), Милин 7, Вукадиновић 7 (Милојевић 7), Алексић 8, Спасић 7 (Јовић), Машић 7 (Живковић 7), Радишић 7, Вучетић 7 (Зец), Сремчевић 7, Стојановић 7.

Борац - Слога 3:2 (1:1)

На почеку утакмице гости су били бољи, погодили су и стативу, да би у 38. минут Младеновић донео вођство домаћину. И када се очекивао крај полувремена гости су изједначили.

У наставку утакмице домаћин је за  четири минута постигао два гола, чиме је победник и одлучен. У 62. минуту Петровић је добио црвени картон, што су гости искористили и у  77. минуту смањили резултат на 2:3.

М. Н. Петровић

САКУЛЕ: Стадион „Свети Никола”, судија: Д. Менићанин (Врдник), стрелци: Младеновић у 38, Павловић у 53. и Секулић у 57. за Борац, а Станковић у 45. и Макар у 77. минуту за Слогу. Жути картони: Галић, Брковић (Борац), Пурић, Ребић, Коњовић (Слога). Црвени картон: Петровић (Борац).

БОРАЦ: Брковић 7, Мићић 7 (Мијатовић 7), Петровић 7, Павловић 8 (Зафиров), Секулић 7, Ђурић 7 (Павлов 7), Младеновић 7 (Николић 7), Радовић 7, Галић 7 (Гавриловић 7), Савић 7, Марковић 7.

СЛОГА: Шепић 7, Ребић 7, Симић 6 (Вукас 6), Вуковић 7, Стојаковић 7, Коњовић 6, Макар 7, Пурић 7, Цветковић 6 (Новаковић), Бојић 6, Станковић 7.

ОФК Бечеј 1918 – Стари град 3:2 (2:2)

Тиски брод се захваљујући везаним победама извукао се из муља, али је још увек далеко од безбедне зоне. Отворили су Бечејци добро утакмицу и већ у другом минуту погодили пречку. А онда је уследио хладан туш, Бајић је погрешио, Стојановић се докопао лопте и проследио је у мрежу за 0:1.

До изједначења дошло је у 28. минуту када је Илић оборио у казненом простору, судија Петровић је досудио најстрожу казну, а сигуран је био  Илија Тутњевић. У 34. минуту је било 2:1 за домаћина а стрелац је био Кобиљски.Уследила је нова грешка домаћина и изјдначење.

У наставку је виђен само један погодак. Тутњевић је маестрално послужио Страхињу Илића, који је искористио прилику за коначних 3:2.

В. Јанков

БЕЧЕЈ: Градски стадион. Судија: Дејан Петровић (Вршац). Стрелци: 0:1 Стојановић у 15, 1:1 Тутњевић у 28 (11. м), 2:1 Кобиљски у 34, 2:2 Тодоровић у 37, 3:2 Илић у 59. минуту. Жути картони: Тутњевић (ОФК Бечеј 1918), Танасић, Јухик, Тодоровић, Јевић (Стари Град).

ОФК БЕЧЕЈ 1918: Пушкић 7, Бајић 6 (од 46. Ловре 6,5), Воргучин 7, Татић 6,5, Остојић 7, Тутњевић 7,5, Куртиши 7,  Илић 7, Крајиновић 7,5 (од 89. Павловић -), Кобиљски 8 (од 77. Митровић -), Хасичић 6 (од 46. Тишма 6,5).

СТАРИ ГРАД: Бузаџија 7, Б. Глувић 6, Тодоровић 7, Јевић 6, Илић 6, Јухик 6 (од 60. М. Глувић 6), Танасић 6, Влајић 6,5, Текић 6(од 46. Батиница 6), Стојановић  6,5 (од 46. Крајиновић 6), Крстић 6.

Слобода - 1. мај         0:2

Борац - Слога    3:2

Динамо - Дунав 3:1

Тиса - Хајдук     3:1

Младост - Бачка         4:2 Феникс - Вршац    0:2

Раднички (З) - Омладинац   2:0