Српска лига Војводина: Ревија голова у Пригревици

Пригревчани управно да направе од готовине вересију. Имали су игру и сигурно вођство све до 78. минута, а онда су на крају стрепили за коначан исход.
Noskovic postize gol za Bratstvo/V. Jankovic

Братство - ЧСК 4:3 (3:1)

ПРИГРЕВИЦА: Стадион “Горан Несванулица-Клипи”, гледалаца око 300, судија: С. Кеyа (Нови Сад). Стрелци: Носковић у 10. Вуковић у 36. (из пенала) Савановић у 43. Швељо у 57. за Братство, а Балановић у 3. Дуњић у 78. и Шљиванчанин у 90. минуту за ЧСК. Жути картони: Вејновић, Бурсаћ, Станковић (Братство), а Мршић, Балиновић, Танасић, Рацић, Шљиванчанин (ЧСК).

БРАТСТВО: Ићитовић 6, Леђанац 6, Савановић 7 (Стаменковић), Вејновић 7, Носковић 8 (Никић), Вуковић 8, Нешковић 6 (Србијанац 7), Бурсаћ 7, Сремчевић 6, Швељо 8, Станковић 7.

ЧСК: Студен 6, Иветић 6 (Дуњић 7), Мршић 6 (Јованић), Балиновић 7, Јевтић 6, Танасић 6, Рацић 5, Јовић 7, Станић 6 (Лешков 7), Шљиванчанин 7, Милутиновић 6.

Гости су повели у 3. минуту, Балиновић је идеано главом заватио лопту коју је центрирао Јовић и сместио иза леђа немоћног Ићитовића. Радост гостију трајала је кратко, јер је Носкови већ у 10. минуту добро реаговао и главом савладао Студена, а тој акцији претходио је леп центаршута капитена Вуковића. У 36. минуту домаћин је повео голом Вуковића из пенал, јер је Студен оборио Швеља. Пре одласка на одмор Савановић је крунисао добру игру домаћина и у 43. минуту повисио на 3:1. У другом полувремену домаћи су били много бољи и своју игру су увећали са још једним погодком стрелца Огњена Швеља, међутим круљчни моменат се догодио у 75. минуту. Пригревчани су имали стопостотну прилику јер су из контре изашли сами испред голмана Студена и уместо сигурног погодтка Станковић је шутирао поред гола. Казна је уследила само три минута касније, када је Дуњић прецизним ударцем погодио доњи десни угао Ићитовићевог гола. Конфузију у одбрани домаћина у последњем минуту користи Шљиванчанин који поставља коначних 4:3.

Ј. Бањац

Црвена звезда - Вршац 0:2 (0:1)

НОВИ САД: Игралиште Црвене звезде, гледалаца 150, судија: Белић (Зрењанин). Стрелци: Жерађанин у 43. и Ивановић у 69. минуту. Жути картон: Петрић (Вршац).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Главичанин 6, Стајић 6, Исаиловић 6 (Игњић 6), Рајковић 6, Лазовић 7, Рађен 7, Бубњевић 6, Милић 7, Стоицев 6 (Томић 6), Зечевић 7, Илијин 6 (Маријановић).

ВРШАЦ: Чулчић 7, Б. Благојевић 7, Петрић 8, С. Благојевић 7, Жерађанин 8 (Станков), Ивановић 7, Левићанин 7 (Благојевић 7), Божић 7, Мандић 7 (Белић), Лазевски 8, Балан 7.

Екипа из Вршца заслужено је однела бодове из Новог Сада. Вршчани предвођени искусним капитеном Лазевским и незаустављивим Жељком Жерађанином од првог минута наметнули су темпо, створили три лепе прилике, али је голман Главичанин био на висини задатка. У 33. минуту умало да их стигне казна, Зечевић је идеално у простор упослио Илијина, а овај са десетак метара неометан шаље лопту крај гола. Два минута пре истека првог дела Жељко Жерађанин је прецизним ударцем погодио стативу од које се лопта одбила у мрежу.

Повећали су гости вођство, побегао је по десној Жерађанин, а центаршут је испратио Дејан Ивановић и мрежа се домаћина по други пут затресла.

М. Поповић

Хајдук - Младост 2:0 (0:0)

КУЛА: Стадион „Милан Средановић“, гледалаца 200. Судија: Репчек (Врбас). Стрелци: Ивковић у 67. и 70. минуту. Жути картони: Бабић, Којчић, Јухик и Крстановић (Хајдук), а Докић (Младост).

ХАЈДУК: Браћ 7, Унгар 6 ( од 46. Крстановић 7), Бабић 7, Томовић 6 ( од 46. Миликић 7), Бабовић 6 ( од 60.Ивковић 8), Давидов 8, Јухик 7, Веселиновић 7, Мијић 6, Којчић 7 и Рајковача 7.

МЛАДОСТ: Рајић 6, Томић 6, Паповић 6 ( од 83. Граховац -), Кочиш 7, Тодоровић 7, Ивановић 7 ( од 73. Докић -), Вујовић 6 ( од 81. Васић -), Гојковић 6, Марић 6, Стојшић 6 и Стоисављевић 6.

Фудбалери Хајдука су остварили прву првенствену победу у Српској лиги група Војводина. Савадали су Младост  сасвим заслужено, јер су све време контролисали игру, имали посед, стварали прилике и коначно постигли два гола.

Ђ. Бојанић

Бачка - Србобран 2:0 (1:0)

СУБОТИЦА: Стадион “крај Сомборске капије”, гледалаца 400, судија: Мрђа (Панчево). Стрелци: Тумбас у 24. и Орчић у 77. минуту. Жути картони: Манојловић (Бачка), а Зорић (Србобран).

БАЧКА: Габрић 7,5, Киш 7,5, Масалушић 7,5, Орчић 8,5, Тумбас 8, Лазић 8, Крмар 8 (Симић), Матијевић 7,5, Манојловић 7,5 (Нађ), Бјелобрк 8, Медић 8 (Котараш).

СРБОБРАН: Кронић 7, Штефек 6,5, Славуљица 7 (Стојаковић), Пронек 6,5, Милетић 7, Зорић 6,5, Вукић 7,5, Ковачевић 7, Пековић 7, Поповић 7,5, Булатовић 7.

Фудбалери Бачке после пораза у Вршцу брзо су се опоравили вратили првој победи пред својим навијачима.

Гости су прво запретили у 18. минуту игре када је Милетић извео слободан ударац, лопта је дошла  до центарфора Стевана Вукића, а он главом тукао у десни угао Габрића који је крајњим напором успео да отклони опасност. Најзад погодак у 24. минуту.  Дејан Тумбас је шутирао, а голман Кронић је кратко одбио лопту, на коју је опњет натрчао Тумбас и погодио мрежу.

Бачка је наставила  са добром игром и у другом полувремену, Крмар је имао шансу, али је био непрецизан.  У 77. минуту Бачка је постигла и други гол. Крмар је послао дубинску лопту до Манојловића, он је центрирао са десне стране до најбољег играча  меча Срђана Орчића који из трке постигао леп погодак.

С. Стојиљковић

Цемент - Раднички (НП) 3:0 (1:0)

БЕОЧИН: Стадион Цемента, гледалаца око 250, судија: Мудринић (Бачка Паланка). Стрелци:  Зличић у 45. Соковић у 68. и Тепић у 84. минуту. Жути картони: Стојаковић (Цемент), а Спајић, Качар (Раднички НП).

ЦЕМЕНТ: Ђурикин 7, Пековић 7, Стојаковић 7, Зоговић 8, Бајић 8, Зличић 7 (Хађинац), Станчетић 7 (Поповић 7), Павловић 7, Соковић 9, Тепић 9, Вемић 7 (Кавчић 7).

РАДНИЧКИ (НП): Ђурић 6 (Вукмановић 6), Спајић 6, Николчић 6, Неоричић 6 (Митровић 6), Кнежевић 7, Чепрња 7, Мићановић 6, Шавија 7, Свиланковић 6, Цветковић 6, Шукунда 6 (Качар).

Скоро није виђена тако добра фудбалска представа крај Цементаре. Од првог минута Беочинцису знали шта желе и колико могу, па резултат није долазио у питање. Кренули су агресивно, међутим одбрана гостију је одолевала до 45. минута, када серију лепих голова отваорио Милош Зличић евроголом. У другом делу цементаши су наставили  са доминацијом што говори и крајњи резултат.

Прво је мрежу гостију погодио Немања Соковић, такође ефектним голом. Гости су само за кратко успоставили равнотежу, међутим, тачку на одличну фудбалску представу ставио је Богдан Тепић неколико минута пре краја утакмице.

Б. Старчевић

Омладинац - Кабел 4:2 (2:0)

НОВИ БАНОВЦИ: Стадион Омладинца, гледалаца 350, судија Рељић (Врбас).Стрелци: Лежаић у 11, Ранђић у 13, Секулић у 56.и Хаска у 88.за Омладинац, Богданић у 62.и Владић у 65 минмуту за Кабел.Жути картони: Секулић, Спасић, Гајић  (Омладинац), Богданић (Кабел).Црвени картон: Илић (Кабел).

ОМЛАДИНАЦ: Јагодић 8, Сарачевић 8, Гајић 8 (Иветић 8), Живковић 7 (Хаска 8), Еминовић 8 (Радовић), Бићанин 8, Секулић 8, Лежаић 8, Спасић 8, Радојчић 8, Ранђић 8.

КАБЕЛ: Пилиповић 7, Тополић 7, Триву новић 7, Илић 7, Зелимир 7, Караћ 7, Миљанић – (Богданић 7), Кнежевић 7,Панчетић 7, Петровић 7 (Сакић), Владић 7 (Клаић).

У Новим Бановцима, диван амбијент. Преко 300 гледалаца, добра утакмица, уз спортско навијање и одлично суђење.Гости су покушали да направе изненађење, а домаћини прилику да остваре, и убедљивију победу, водили су са 3:0, а онда су за тренутак стали, а Новосађани за три минута постигли два гола. У првом полувремену Лежаић се могао уписати још једном у листу стрелаца, али је промашио, са лоптом празан гол.

У наставку, зицер шансе за домаће прокоцкали су Секулић и Ранђић, који, је промашио празну мрежу гостију са четири метра. На крају, ипак, заслужена победа домаћина, били су много бољи ривал.

И. Митровић - Б. Рокнић

Раднички (СМ) - Динамо 0:3 (0:2)

СРЕМСКА МИТРОВИЦА: Стадион Радничког, гледалаца 250, судија Димитријевић (Нови сад).Стрелци: Арбутина у 27. и 36.и Дашић у 58. минуту. Жути картон: Кркобабић (Динамо).

РАДНИЧКИ: Веселиновић 6, Томац 6, Савићевић 7, Триван 7, Стоисављевић 7, Митровић 6 (Јовичић7), Павишић 7, Мирковић 7, Воларевић 6 (илић 7), Вуковић 7, Бошковић 6 (Ракић 6).

ДИНАМО: Чановић 7, Иличић 7, Дашић 8, Кркобабић 7 (Рашић 7), Трајковић 7, Петровић 7 (Јеремић 7), Арбутина 8, Средојевић 7, Јованчић 7 (Ђокић), Арнаутовић 7, Стојановић 7.

Гости су играли на кантре.И, оног тренутка, када је одбрана домаћина није на време интревенисала, два пута Арбутина, и рутински савладао доста доброг голмана домаћих Веселиновића. Посебно је био леп његов други гол. Дочекао је лопту на другој стативи сам, после повратне лопте, и са само два метра просто је угурао лопту у мрежу.

И, у наставку, иста слика. Гости и даље играју на контре. И плод такве игре је и трећи гол гостију. Капитен гостију Дашић, узео је лопту на 35 метара од гола домаћина. Кренуо је у слалом, преварио, неколико домаћих одбрамбених играча, ушао, у казнени простор и прецизним шутем матирао голмана Веселиновића.