СРПСКА ЛИГА ВОЈВОДИНА Сигурни Куљани

Хајдук – Бечеј 2:0 (1:0)
fudbal lopta pix

КУЛА: Стадион „Милан Средановић“, гледалаца 200. Судија: Марко Попов ( Зрењанин). Стрелци: Божовић у 45. и Абрамушић у 90+3 за Хајдук 1912. Жути картони: Велковски, Плавшић и Јовић ( Хајдук 1912), а Дервиши и Томић ( Бечеј 1918).

ХАЈДУК 1912: Симоновић 7, Велковски 7, Плавшић 7, Брборић 7, Јовић 7, Абрамушић 8, Новаковић 7, Матијевић 7, Кочиш 7 ( од 88. Живић -), Матијашевић 7 и Божовић 7.

БЕЧЕЈ 1918: Дринчић 7, Ћук 6, Дабижљевић 7, Тутњевић 7, Дервиши 7, Јанковић 6, Нонин 6, Yарић 6 ( од 46. Божичић 6), Тедић 6, Томић 7 и Томчић 7.

„Хајдуци“ на стадиону крај Великог бачког канала потопише „гусаре са Тисе“. Заслужено, јер су своје две прилике искористили, Бечејци своје нису и то их је коштало пораза.

Прву прилику за гол имали су Бечејци у 19. минуту када је Томчић идеално упослио Тедића, који са 5-6 метара шутира преко пречке. Казна је стигла у последњем минуту првог дела када је Велковски пробио по боку, упутио приземан центаршут, Матијашевић оставља лопту младом Новаковићу који са петнаестак метара шутира, бива изблокиран, до лопте долази Божовић и искоса са 17 метара сјајним ударцем погађа даљи угао немоћног Дринчића за 1:0. Тим резултатом се отишло на одмор.

У другом полувремену Бечејци су покушали да стигну до поравнања, најближи томе су били у 76. минуту када је Томић са око 20 метара сјајно шутирао, а голман Хајдука Симоновић одличном интервенцијом из доњег левог угла избио лопту у корнер. Тачка на сусрет стављена је у трећем минуту надокнаде.

Досуђен је слободан ударац за госте, сви фудбалери Бечеја су кренули пред гол Хајдука, па и голман Дринчић, но из центаршута упућену лопту Јовић је избио на бок до Велковског, овај упошљава Матијашевића који је са своје половине понео лопту дошао готово до гол аут линије, идеално одиграо повратну лопту Абрамушићу коме није било тешко да је са 6-7 метара пошаље у мрежу за коначних 2:0 за Хајдук.