Српска лига Војводина: Суботичани контрама до бодова

У 26. колу Српске лиге Војводина Црвена звезда поражена је на свом терену од Бачке 0:2 (0:0).
Crvena zvezda Backa Subotica/D. Ivanic

Пропустила је екипа Црвене звезде у првом полувремену после боље и квалитетније игре да дође до вођства. Најбољу прилику имао је на центаршут Мастила, Митровић. Иизашао је сам испред голмана, лобовао га је, али је пребацио мрежу. Порд тога голман гостију Иван Докић бранио је сјајно.

И у наставку након три минута најбољи у редовима домаћих Станковић иделано је упутио центаршут са леве стране, припремио је шансу Матићу, а потом је и Милић закаснио да убацио лопту у мрежу. У 61. минуту Станковић је пронашао Мастила, овај лопту захватио главом, али је лопта погодила Јокића и завршила у корнеру.

Казна за промашаје домаћих стигла је у 63. минуту. Слободан ударац искоса са леве стране извео је Андрија Милић, лопта је прелетела одбрану, преварила голмана и завршила у мрежи.

До краја утакмице севнула је контра Суботичана, Ђорђе Глишовић упослио је Луку Бјеловића, а овај затресао мрежу за коначан резултат и пораз домаћина у веома важној утакмици борби за опстанак.

М. Поповић

Црвена звезда - Бачка 0:2 (0:0)

НОВИ САД: Игралиште Црвене звезде, гледалаца 200, судија: Зорић (Клек). Стрелци: Милић у 63. и Бјеловић у 80. минуту.  Жути картони: Костић, Митровић, Мастило, Станковић, Лапчић (Црвена звезда), а Бјеловић (Бачка).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Главичанин 6, Милорадовић 6,5 (Илијин), Хајризи 6,5, Ивановић 6, Костић 7, Митровић 7, Мастило 6,5, Бељански 7, Матић 6, Милић 6,5, Станковић 7.

БАЧКА: Докић 8, Јовић 7, Јокић 7, Бјеловић 7, Тумбас 7, Лукић 7,5 (Орчић), Рајковача 7, Добреско 7, Милић 7, Масалушић 7, Глишовић 7,5.