Српска лига Војводина: Зрењанинци шокирали Панчевце

Фудбалери „брзог воза“ у првих пола сата имали су више од игре и прилике за гол, али  је мрежа Зрењанинаца мировала.
В. Јанков/ Гужва пред голом гостију крај Тисе

ДинамоРаднички (Зр)  1:2 (0:1)

ПАНЧЕВО: Стадион: градски, гледалаца: 250. Судија: Џомбић (Стара Пазова). Стрелци: Дашић у 71. за Динамо, а Чигоја у 40. и Бјелица у 78. минуту за Раднички. Жути картони: Ахчин, Шарчевић (Динамо 1945),  Авдић, Дучић (Раднички).

ДИНАМО: Анџић 7,5, Каранфиловски 7, Дашић 7,5, Каришик –(Шарчевић 6,5), Којић 6,5,  Милојевић 7, Ахчин 7, Поповић 6,5, Арнаутовић 6,5 (Нинковић 6,5), Станић 6,5 (Јаковишић -),  Стојановски 6,5.

РАДНИЧКИ: Радовић 7, Милин 7 (Лисичић Вујовић -), Бјелица 7,5, Грбић – (Авдић 7), Крстинић 7, Бачвански 6,5, Миливојев 7,5, Дучић 6,5, Ловре 6,5, Матић 6,5, Чигоја 7,5.

У десетом минуту са леве стране после центаршута, Арнаутовић је био у изгледној прилици и са седам метара шутирао из прве, а лопта је отишла преко пречке. Нове прилике за домаћине имали су Станић и Стојановски. Гости су имали две изгледне прилике преко Авдића, али је Анџић излазио као победник из тих дуела.

Пет минута пре одласка на одмор после брзе контре гостију Милин је проиграо Миливојева који је упослио Авдића, а он до Чигоје који је искоса шутирао и савладао Анџића.

У другом полувремену домаћи фудбалери имали су више од игре прву прилику имао је Ахчин његов шут је Радовић одбранио. Лепу прилику за изједначење после продора Поповића и центаршута Станић је са неких десетак метара шутирао поред гола гостију. Капитен домаћих Дашић шутирао је са 25 метара и лопта је погодила гостујућег играча и у луку је завршила у мрежи гостију..изједначење.

Када се очекивао други погодак за Панчевце, гости су поново из једног контранапада после центаршута Миливојева на другој стативи је Бјелица из другог покушаја успео да пошаље лопту под пречку за вођство и победу свог тима. У последњем минуту меча после дубинске лопте у шеснаестерцу гостију и дуела домаћег играча Милојевића и гостујућег голмана Радовића дошло је до судара, али је главни судија показао само аут за домаћу екипу.

Б. Стојковски

Омладинац - Хајдук 1:0 (0:0)

БЕЛЕГИШ: Стадион Подунавца, гледалаца 150, судија Јањуш (Панчево).Стрелац: Лежаић у 75. минуту. Жути картони: Депотовић, Радовић, Гајић (Омладинац), Радмановић, Паповић, Јовановић (Хајдук).

ОМЛАДИНАЦ: Марић 7, Мисић 8, Максимовић 7 (Иветић 7),  Радовић 7,  Мојсиловић 7, Савић 7, Бачанин 7 (Владисављевић 7), Деспотовић 8, Гајић 7 (Хаска 7), Лежаић 8, Бобар 7.

ХАЈДУК: Друнчић 7, Арежина 7 (Јовановић 6), С. Вуковић 8, Варга 6, Лалић 7, Марковић 7, Радмановић 6, З. Вуковић 6, Лончар 6, Паповић 6, Костић 6.

Доста добра игра ривала. Играчи Омладинца, ипак, су били бољи у току целе утакмице, посебно у другом полувремену, када је голман гостију Дринчић ноколико пута сигурним интервенцијама спасавао своју мрежу.Ипак Лежајић је успео да га матира после центаршута Мојсиловића, и додавање Бачанина.

И. Митровић-Б. Рокнић

БечејБорац 2:2 (1:1)

БЕЧЕЈ: Градски стадион крај Тисе, гледалаца: 150. Судија: Ранисавић (Сремска Митровица)7. Стрелци:  Фуртула у 37. и 67. за Бечеј, а  Ђурић у 15. и Младеновић у 72. минуту за Борац. Жути картони: П. Илић, Кобиљски (Бечеј, Павловић, Јовановић, Ђурић, Јеремић, Средојевић (Борац).

БЕЧЕЈ: Пушкић 6, Воргучин 7, Тутњевић 7, Качавенда 7, Остојић 6,5, Куртиши 6,5, С. Илић 6,5, П. Илић 7 (од 80. Ердељан -), Кобиљски 7, Крајиновић 7, Фуртула 8.

БОРАЦ: Борковић 7, Шушњар 7, Средојевић 6,5, Качаревић 6,5, Ребић 6,5 (од 83. Марковић -), Павловић 7, Галић 7, Гавриловић 6,5 (од 46. Јеремић 7), Секулић 7,5, Ђурић 7,5, Јовановић 7 (од 65. Младеновић 7).

С аспекта фудбала, „премијера“ крај Тисе је искупнила очекивања. Виђена су четири гола, било је још неколико изгледних прилика, а висок ритам игре трајао је до последњег судијског звиждука. Имајући све у виду, подела плена је најреалнији исход утакмице.

Од самог почетка утакмице видело се да ће бити надигравања. Први је измамио аплауз Куртиши, кад је у 12. минуту оштро шутирао, али су се голу радовали гости три минута касније хитроноги Ђурић је прихватио дибинску лопту, утрчао у казнени простор домаћина и рутински је послао крај истрчало Пушкића. Могли су гости да дуплирају вођство у 26. минуту, али соло продор и центаршут с десног бока Ђурића није материјализовао Гавриловић, јер је Пушкић на време истрчао и падом у ноге сачувао мрежу.

Крајиновић је прошао по десној страни у 37. минуту, ушао у казнени простор гостију и шутирао, Брковић је кратко одбио до истог играча, уследило је проигравање Фуртуле, који је прецизним шутем изједначио резултата.

После само два минута игре у наставку, Јовановић је из изузетне прилике са десетак метара погодио пречку, а четири минута касније Шушњарев центаршут није материјализовао главом Ђурић. Што су пропустили гости, није Фуртула у 67. минуту. Капитен домаћин Воргучин је центрирао са десне стране, неко од одбрамбебих играча је главом продужио лопту до Фуртуле који је сместио иза леђа  голмана Брковића. Велика радост домаћих је кратко трајала. Играо се 72. минут, Галић је извео слободан ударац са леве стране и убацио пред гол домаћина, код друге стативе је неспретно реаговао голман Пушкић и „поклон лопту“ је проследио у мрежу Младеновић.

В. Јанков

Козара - 1. мај 2:2 (0:2)

БАНАТСКО ВЕЛИКО СЕЛО: Игралиште  Козаре, гледалаца око 200, судија: Калафа (Нови Сад). Стрелци: Станаћев у 55. и Ивановић у 88. за Козару, а Радишић у 12. и Живковић у 14. минуту за 1. мај. Жути картони: Вокић, Божић, Бунић, Војводић, Т. Бјелановић и Ивановић (Козара). Црвени картон: Петровић у 65. минуту (1. мај).

КОЗАРА: М. Ђаковић 6, Станаћев 8, Мастило 7, Руњевац 8, Т. Бјелановић 7, Бунић 7 (Мисић 7), Мирчета 6 (Војводић 7), Н. Ђаковић 7, Ивановић 8, Лисица 6 (Вокић 7), Божић 7.

1. МАЈ: Петровић 7, Зељајић 6 (Бајић, Милинковић), Ступар 7, Радишић 8, Кордић 7, Илић 7, Вучетић 8, Чупељић 7 (Дабић), Гавриловић 7, Зец 7.

Први минути игре припали су домаћину, а потом је уследио прави шок за домаће навијаче. У 12. минуту изведен је корнер за гостујућу екипу, лопта је „пала” на петерцу домаћина, одбранбени играчи су слабо реаговали, што је искористио капитен гостију Александар Радишић и изблиза главом погодио мрежу голмана Ђаковића. После само два минута  било је већ 2:0 за тим из Срема.

Погрешио  је  голман домаћина Ђаковић, што је искористио Живковић и постигао ефектан погодак. Имали су Великоселци у финишу првог дела  сусрета неколико прилика, пре свега Дејан Ивановић али  се резултат није променио.

У 55. минуту у казнени простор 1. маја утрчао је Војислав Станаћев и топовским ударцем погодио циљ.

У 65. минуту голман гостију у намери да спречи нападача домаћина истрчао је испред свог казненог простора и зарадио црвени картон. С играчем више домаћини су доминирали, стварали прилике,. Мисића је тако снажним ударцем очешао пречку.

У самом финишу сусрета домаћин је дошао до изједначења, а за то је заслужен Дејан Ивановић који је изблиза погодио мрежу.

М. С.

Дизелкатутњи

Братство - Железничар 0:1 (0:0)

ПРИГРЕВИЦА: Стадион „Горан Несванулица - Клипи”, гледалаца око 150, судија: Петровић (Нови Сад). Стрелац: Стевановић у 59. минуту.  Жути картони: Башановић (Железничар).

БРАТСТВО: Ићитовић 7, Матовић 6, Јухик 6 (Ерак 6), Танасић 6 (Миланов 6), Благојевић 6, Богуновић 6, Бајић 6 (Миличковић), Фаћол 6, Швељо 6,5, Станковић 6, Зорић 6.

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Кнежевић 6, Јакулов 6, Дамјановић 6, Плавшић 6, Ивковић 6,5 (Ковачевић), Стојановић 6,5, Зорица 6, Јовановић 6 (Мандић), Марковић 6, Масановић 6, Стевановић 7.

Дерби од кога се очекивало много више одлучен је погодком Љубомира Стевановића у 59. минуту. Он  је снажним и прецизним ударцем погодио мрежу Николе Ићивотића, иначе најбољег појединца сусрета. Гости су заслужено освојили бодове јер су били бољи тим, а имали су и неколико изгледних прилика у првом делу које није реализовао Ивковић, односно његове ударце одбранио је Ићитовић.