Суботичка лига: Бајмочани најзад кренули

Раднички је пропустио доста шанси ,  али је ипак дошао до победе. Немања Станар је побегао одбрану Искре, прошао одбрану и голмана Калинића и пласирао лопту у мрежу.
Obilic Jadran/L. Kis

Раднички (Б) - Искра 1:0 (0:0)

БАЈМОК: Спортски центар, гледалаца 100, судија: Филиповић (Суботица), стрелац: Станар у 73. минуту. Жути картони: Кекезовић, Војнић, Матић, Иванишевић, Станар, Лазаревић, Јањић (Раднички). Црвени картон: Лазаревић, Лончар  (Раднички).

РАДНИЧКИ: Ракић 7, Станар 8, Иванишевић 7, Војнић 7, Јањић 7 (Лончар 7), Матић 7, Лазаревић, Кекезовић 7 (Тодорић 7), Лазић 7, Маринковић 7, Маревић 7.

ИСКРА: Калинић 7, Вајагић 6, Петровић 6, Ерић 7 (Михњак), Ђаковић 7, Сталевић 6, Мајић 6, Малацко 7, Комазец 7, Пјешовац 6, Сердар 7.

Гости су могли до бода када је у 85. минуту Сердар имао шансу, али је шутирао са 15 метара поред стативе.

С. Стојиљковић

Обилић (З) – Јадран 1:0 (0:0)

ЗМАЈЕВО: Стадион  у рекреационом центру, гледалаца око 100, судија Атељевић (Мартонош). Стрелац: Дабић у 76. минуту. Жути картони: Тошић, Дабић (Обилић), Мудрински (Јадран).

ОБИЛИЋ: Вучетић, Сивчевић, Топали, Вујковић (Кнежевић), Дабић, Буквић, Половина (Хевер), Тошић (Анђић), Марчетић, Кобиларов, Калајyија.

ЈАДРАН: Милановић, Брезовац, Чеке, Ни. Мудрински, Не. Мудрински, Стојановић, Малецки, Радуловић, Зељић (Алексијевић), Јовановић, Балаћ.

Чврста, борбена утакмица, у којој су обе екипе имале по неколико лепих прилика. Играло се отворено, нападачки, па је највише посла било за голмане који су били на висини задатка.

Змајевчани су у другом полувремену за нијансу били бољи, нарочито у надигравању на средини терена а преко крилних играча и опаснији у нападу. Упорност и иницијативу Обилића у 76. минуту крунисао је Дабић, који се у гужви на петерцу Јадрана најбоље снашао и главом спровео лопту у мрежу. Гости су до краја покушавали да дођу бар до бода, али је одбрана домаћих била чврста и непробојна.

Л. Киш

Пролетер - Обилић (НК) 1:1 (1:0)

РАВНО  СЕЛО: Игралиште Пролетера, гледалаца око 100, судија Бедић (Ђурђин). Стрелци: Балевић 21. за Пролетер. а Ђукић у 75. за Обилић. Жути картони: Зорић,Готовац (Пролетер), Барјактаровић, Т.Дабевски (Обилић).

ПРОЛЕТЕР: Мирковић, Бајчић, Савић, Готовац (Баланго), Зорић (Попржен), Маћиженски, Бодоњи, Нешковић, Величковић, Балевић, Јандрић (Ери).

ОБИЛИЋ: Чаради, Р. Дабевски (Гаврић), Бореновић, Барјактаровић, С.Вуковић (Сарапа), Ђукић, Т. Дабевски, Ћук, Спахић (Р.Вуковић), Терзин, Мијић.

Фер и коректна игра у којој су виђена два различита полувремена. Пролетер је у првом  био бољи, имао више шанси, једну пречку и сативу. У 21. минуту лепо набачену лопту са десне стране Балевић је у паду главом ефектно сместио у мрежу гостију. Друго полувреме почело је у знаку Новокнежевчана, који су заиграли знатно организованије и опасније по гол Мирковића, који је у неколико наврата изванредним интервенцијама спасио своју мрежу. Обилић је до краја утакмице имао више иницијативе,  а у 78. минуту Ђукић је са шест метара искоса прецизним шутем поставио коначан резултат који је и најреалнији односу снага на утакмици.

Л. Киш

Слога - Панонија 1:3 (1:1)

ОСТОЈИЋЕВО: Игралиште Слоге, гледалаца 150. Судија: В. Ердељан (Бачко Градиште). Стрелци: Бобојчев у 7. за Слогу, а Бановић у 14, Тутић у 83. и Токоди у 93. минуту за Панонију. Жути картони: Банов, Н. Баук, Ј. Радић (Слога), Кандић, Тутић и Пешут (Панонија). Црвени картони: Л. Радић (Слога), Драговић и Медић (Панонија).

СЛОГА: Л. Радић 7, Мартиновић 7, Шћепановић 7, Банов 7(Чехак -), Баук 7, Бобојчев 8, Гецић 7 (Ј. Радић -), Вишњић 7, Будовалчев 7, Цвијан 7, Раичевић 8.

ПАНОНИЈА: Иванишевић 7, Кочић 7, Војновић 7, Медић 7, Пешут 7, Драговић 6, Марчетић 7, Тутић  6 (Бодиш 7), Лукић 6 (Беговић -), Кандић 6 (Токоди 7), Бановић 8.

У тврдој утакмици домаћа екипа је била равноправан такмац и прва је дошла у вођство у 7.минуту поготком Арнолда Бобојчева, које је седам минута касније успео да анулира Страхиња Бановић.  У неизвесном надигравању закувало се у 77.минуту када је судија  Ердељан чак тројици играча показао пут у свлачионицу. Утисак је да управо лошим одлукама судија допринео овој ситуацији у којој су поцрвенели Лазар Радић из домаће екипе, а од гостију Александар Драговић и Срђан Медић.

У прекиду игре дошло је до кошкања, па и ударања играча. Драговић је узео лопту у руке и није хтео да је преда  голману Слоге Л. Радићу, па је због тога дошло до размене удараца, па су искључени, а у тој гужви другу опомену због неспортског понашања зарадио је Медић.  У финишу утакмице боље су се снашли гости,  па су преко Александра Тутића у 83.минуту дошли у вођство, а у трећем минуту надокнаде победу је потврдио Марко Токоди.

М. Митровић

Његош - Препород 6:2, Пролетер (РС) - Обилић (НК) 1:1, Ђурђин - Пролетер (Њ) 3:1, Србобран - Сутјеска 4:2, Обилић (З) - Јадран 1:0, Сента - Напредак 2:1, Раднички - Искра 1:0, Слога - Панонија 1:3.