Суботичка лига: Бајмочани преокренули у наставку

Домаћи су пружили добру игру тек у другом полувремену савладали добру екипу Виноградара.
Fudbal

Раднички (Б) - Виноградар 3:1 ( 0:1)

БАЈМОК: СЦ, гледалаца 150, судија: Ђерановић (Ловћенац). Стрелци: Д. Бабић у 55. и 71. Јањић у 82. за Раднички, а Ћук у 10. минуту за Виноградар. Жути картони: Д. Бабић и Пешут (Раднички).

РАДНИЧКИ: С. Иванишевић 7, Пешут 7, Т. Иванишевић 7, Кекезовић 8 (Станар 7), Маринковић 7, Лукић 7, Лазић 7, Д. Бабић 8 (Маравић), С. Бабић 7, Матић 7 (Вуковић), Јањић 8.

ВИНОГРАДАР: Жужо 7, Гаврић 7, Кујунџић 7, Патаки 6, Бачић 7, Енги 7, Миркоњ 6, Бореновић 7, Ћук 8, Абаџић 7.

Гости су допутовали са 10 играча и већ у 10. минуту преко Ћука су дошли у вођство. Најбољи играч на терену је био Денис Бабић који се два пута уписао у листу стрелаца. Коначан резултат постигао је Јањић осам минута пре краја сусрета.

С. Ст.

Слога - Пролетер (Њ) 1:3 (1:1)

ОСТОЈИЋЕВО: Игралиште Слоге, гледалаца 100, судија: Тановић (Суботица). Стрелци: Давидов у 30. за Слогу, а К. Грбић у 17. и 89. и Демоњић у 86. минуту за Пролетер.

СЛОГА: Радић 7, Мартиновић 6, Бујовић 6, С. Мијић 6, Дранчић 6, Бонић 6, Баук 6, М. Мијић 7, Давидов 7, Ђарић 6 (Радосављевић, Живановић), Савић 7 (Фараго).

ПРОЛЕТЕР: Мартиновић 8, Бакић 7, Л. Грбић 8, Тошић 7, Дондур 7 (Буквић 7), Стојиловић 8, Г. Грбић 8, И. Цурновић 7 (С. Цурновић 7), Демоњић 7, Давидовић 7, Ђекановић 7 (Петковић 7).

После новог пораза екипи Слоге предстоји тешка борба за опстанак.  У првом делу било је нерешено, али у наставку гости су били бољи и постигли два гола.

С. Ст.

Искра (К) - Ђурђин 2:0 (1:0)

КУЦУРА: Игралиште Искре, гледалаца:300, судија:С. Вукас (Суботица), стрелци: Губаш у 27. и Гаговић у 63. минуту.

ИСКРА (К): Калинић, Пљешевац, Дурутовић, Сталевић, Ђаковић,Родић, Јурчук, Малацко, Губаш, Сердар (Вајагић), Гаговић.

ЂУРЂИН: Јокић, Војнић (Савановић), Пејић, А.Билбија, Шомођи, Јекнић, И.Билбија, Панић, Михајловић, Н. Стантић, Т. Стантић (Дулић).

Највеће заслуге за тријумф Куцуруна, несумњиво, припадају њиховом голману Јовици Калинићу, који је у финишу меча, у два наврата, на волшебан начин, сачувао своју мрежу. Прво, сјајни Калинић, испод пречке, „извукао„ једну неугодну лопту, а 87. минуту укротио је шут из једанаестерца. Тек, након тога, голови Дамјана Губаша и Радована Гаговића добили су на пуном значају.

Ђ. Штрбац

Јадран - Обилић 3:4, Пролетер (РС) - Препород 4:1, Раднички 1905 - Виноградар 3:1, Искра - Ђурђин 2:0, Напредак - Његош 4:3, Сутјеска - Панонија ИМ Топола 1:1, Сента - Војводина 0:5, Слога - Пролетер (Њ) 1:3