СУБОТИЧКА ЛИГА: Дерби Врбашанима

Обилић (З)  –  Врбас 1:2 (0:0)
с

ЗМАЈЕВО: Стадион у рекреативном центру, гледалаца око 400, судија Бедић (Бачка Топола). Стрелци: Марковић у 80. за Обилић, аБичкеи у 52. (из пенала), и И. Јовановић у 73. минуту за Врбас. Жути картони: Павићевић, Дивјак, М. Кобиларов, Штефек (Обилић), Ћовин, Цицмил, Живкуцин, Бичкеи (Врбас).

ОБИЛИЋ: Калинић, Родић, Павићевић (Дивјак),Н. Кобиларов, Узелац, М. Кобиларов, Живојнов,Ћетковић, Штефек, Кнежевић (Половина), Марковић.

ВРБАС: Вучетић, Срданов, Макаи, М. Јовановић, Ћовин (Клисарић), Цицмил, Кутлачић, Живкуцин, Бичкеји, И. Јовановић, Козомара (Рајић)

Дерби кола у потпуности је оправдао очекивања. Екипе су играле отворено, пожртвовано, живо, динамично. У  првом полувремену било доста прилика, али не и голова. У другом делу Врбашани су за нијансу били бољи. У 52. минуту после акције садесне стране, на ивици шеснаестерца уклизао је Павићевић, нападач Врбашана је пао, судија Бедић без размишљања показао  на пенал. Овај тренутак остао је споран, јер се стекао утисак да је старт Павићевића био ван казненог простора. У наставку Змајевчани су били далеко надмоћнији а у 73. минуту неопрезност одбране Обилића голом је казнио И. Јовановић. Седам минута касније одлично набачену лопту са леве стране Марковић је главом ефектно сместио у мрежу.  Пет минута касније оштар шут Н. Кобиларова зауставила је пречка.

Л. Киш

Сутјеска - Слога (О)  2:2 (2:0)

БАЧКО  ДОБРО ПОЉЕ: Стадион „ Крај Сушаре“ 100, судија: Жутић (Ловћенац), стрелци: М. Бајић у 13. и Вуковић у 38. за Сутјеску,  а  Барјактаровић у 53. и Ђуза у 73. минуту за Слогу. Жути картони: Родић, Сакач (Сутјеска), а Терзин (Слога).

СУТЈЕСКА: Лукић, Голубовић, З. Бајић, Лопушина, Дринчић (Николић) Родић, Томчић, Беркловић, Сакач,  Вуковић, Јакић  (М. Бајић).

СЛОГА: Стојадинов, Барјактаровић, Ђуза, Терзин, Радуловић, Баук, Хрустановић, Трњанов (Живановић), Радосављевић, Завишић (Дабановић), Перазић .

Ништа није наговештавало да ће утакмица бити неизвесна до последњег судиског  звиждука . Домаћи су имали инцијативу , Бајић је у 13. минуту постигао сјајн погодак са дистанце ,погодивши горњи леви угао гола  гостију. После одличне акцијње домаћих, Вуковић  је повећао вођство  домаћих.. Међутим  у други  део меча гостису ушли одлучније  па Барјактаровић из слободног ударца  смањује  на 2:1 .Борба се наставила и једни и други су имали прилике, а гости сду у 73. минуту успели да изједначе.  Финиш је донео узуђења пред голом гостију,Стојадинов је са неколико одличних интервенција спречио поеду Сутјеске.

И. Вуковић

Обилић (З) - Врбас 1:2, Јадран - Пролетер 2:1, Сутјеска - Слога 2:2, АФК - Раднички 2:3, Србобран - Напредак 4:0, Будућност - Бачка 2:0, Обилић (НК) - Ђурђин 1:3, Торњош - Искра 1:0.

1. Србобран      10     8      1      1      26:8  25

2. Врбас    10     7      2      1      20:14        23

3. Обилић (З)    10     7      1      2      20:6  22

4. Пролетер       10     6      2      2      20:10        20

5. Јадран   10     5      4      1      27:19        19

6. АФК      10     5      2      3      18:13        17

7. Раднички       10     4      3      3      15:14        15

8. Будућност     10     4      1      5      18:13        13