Суботичка лига: Добропољци близу опстанка

Врло добра фудбалска представа. Ношени  императивом победе, домаћи су кренули силовито и већ у 13. минуту дошли у водство.
fudbal

Сутјеска - Ђурђин  3:2 (1:0)

БАЧКО  ДОБРО ПОЉЕ:  Стадион  крај Сушаре, гледалаца 100. Судија: Чорокало ( Суботица).  Стрелци:  Глумац  у 13. Јакић  57. и Пековић у 78. за Сутјеску, а Стојановић у 75. и Панић 78. минуту за Ђурђин. Жути картони :Гашовић и Андрић за Сутјеску

СУТЈЕСКА: Гашовић  7, Николић 7 , М. Бајић 7, Дринчић 7, Никитовић 8, З. Бајић 7, Лопушина 8, Беркловић 7 ( Пејић 7). Јакић 8 , Пековић 9, Глумац 8 (Врекић  7).  ЂУРЂИН: Балаћ  7,  Хорватски  6 , Пејић-Тукуљац 6  (Панић 7 ), Билбија  7, Шомођи 6  Јекнић 6 , ( Мајлат 7) Матковић 7 , Стојановић 6, Т. Стантић 7 (Предојевић 7)  Н. Стантић 6, Цвијанов 6.

Млади центарфор домаћих Глумац на асистенцију Никотовића постигао свој  четврти погодак овог пролећа. До полувремена су мреже мировале иако је капитен домаћих Лопушина имао сјајну прилику.

Јакић је дуплирао предност домаћих , међутим само петнаестак минута касније Стојановић је смањио резултат. Али онда на сцену ступа искусни Митар Пековић и из слободног ударца у свом стилу је матирао голмана гостију Балаћа и решио меч. Гости се нису ни тад предали и успели су да смање резултат.

И. Вуковић

Искра  - Препород 2:0 (0:0)

КУЦУРА: Игралиште Искре, гледалаца:200, судија: Изабела Ковач (Кањижа), стрелци: Вајагић у 78. и Тони у 80. минуту, жути картони: Кокић, Копања, Шиповац (Препород), црвени картон: Ждрња (Препород) у 80. минуту.

ИСКРА: Калинић, Ђаковић,Родић, Иван, Малацко, Губаш, Сердар, Сталевић (Вајагић), Пљешевац, Дурутовић (Шанта), Гаговић.

ПРЕПОРОД: Проле, Цекић, Кокић, Н. Грбић, П. Грбић (Говедар), Грабеж, Петричевић, Шиповац, Копања, Ждрња, Медић (Бојановић).  Имали су фудбалери куцуранске Искре теренску иницијативу у већем делу меча, али тешко проналазили пут до мреже гостију из Новога Жедника. А, онда, у интервалу од само 120 секунди „резервиста„ Душан Вајагић и агилни Иван Тони савладали су чувара мреже Препорода Немању Пролу.

Ђ. Шт.

Пролетер (РС) - Јадран 3:1, Раднички - Обилић 2:3, Искра - Препород 2:0, Напредак - Виноградар 3:1, Сутјеска - Ђурђин 3:2, Сента - Његош 2:1, Пролетер (Њ) - Панонија 6:1, Слога - Војводина 1:6.