Суботичка лига: Дуел имењака Равноселцима

Пролетер (РС) – Пролетер (Њ) 4:2 (1:1)
ravno

РАВНО СЕЛО: Игралиште Пролетера, без присуства публике, судија Бедић (Бачка Топола). Стрелци: Осмајић у  9., Сивчевић у 65, Филиповић у 60.  и 64. за Пролетер, РС), а Хорват у 38.  Г. Грбић у 46. минуту за Пролетер (Њ). Жути картони: Нешковић, Пјешивац (Пролетер, РС), Вуњак, З. Грбић (Пролетер Њ).

ПРОЛЕТЕР (РС): Мирковић, Јовановић (Ђанковић), Осмајић (Јандрић), Дабић, Пјешивац, Сивчевић, Филиповић, Маћиженски, Нешковић (Ковачевић), Величковић, Зорић (Ћирић).

ПРОЛЕТЕР (Њ): Матковић, Дав. Цурновић (Вуњак), Дан. Цурновић (З. Грбић), Педић. Г. Грбић, Париповић, Бањеглав, Хорват, Јерковић, Кустудић, Демоњић.

Дуелу имењака, ни велика врућина није сметала да прикажу квалитетну, борбену и на моменте атрактивну игру која је обиловала низом, атрактивних акција и појединачних потеза. Ако уз све то додамо и шест изузетно лепих голова, слободно можемо рећи да је овај меч био одличан. Равноселци су током целе утакмице имали иницијативу, гости само почетком другог полувремена, кад су и повели. Најлепши гол постигао је искусни Осмајић а изједначујући погодак Сивчевића у 55. минуту, поново је покренуо динамику игре домаћих који су до краја утакмице успели потпуно да демолирају одбрану гостију, а разиграни Филиповић им са два гола потпуно разбио сваку илузију. Тешко је било и судијама али су Бедић, Ђурић и Ждрња одлично обавили свој део посла.     Л. Киш

Раднички (Б) - Сутјеска 1:0 (0:0)

БАЈМОК: Спортски центар, судија: Рогановић (Ловћенац), стрелац: Урош Маравић у 76. минуту. Жути карони: Маровић, Митић, Корпонајић (Раднички), Дринчић, Берковић, Родић (Сутјеска), Црвени картон: Ђурић (Раднички).

РАДНИЧКИ: Ракић 7,5, Корпонајић 7, Шарчевић 7, Милошев 6, Мицић 7, Лебовић 8, Рајић 7, Војнић 7, Ђурић 7, Маравић 8, Станар 7 (Хорват 6).

СУТЈЕСКА: Бајић 7, Кнежевић 6, Николић 7, Дринчић 7, Берковић 6, Родић 6, Голубовић 6, Врекић 6, Јакић 6, Пејић 7, Андрић 7.

Бајмочани настављају са победама.  Међутим, до три бода дошли су доста тешко. У 30. минуту Урош Маревић је промашио пенал, али се искупио у финишу меча  и  у 76. минуту  са 25 метара лобовао голмана Рајића.

С. Ст.

Обилић - Напредак 0:2 (0:1)

ЗМАЈЕВО: Игралиште у спортском центру, без присуства публике, судија Симендић (Мол). Стрелци: Савков у 28, Крстић у 54. минуту. Жути картони: Буквић, Копривица, Н. Кобиларов (Обилић), Козомора, Савков, Јовановић, Багаш (Напредак). Црвени картони: М. Кобиларов (Обилић), Крстић (Напредак).

ОБИЛИЋ: Дангубић, Буквић (Н. Кобиларов), Копривица, Родић, Марковић (Хевер), Кнежевић, М. Кобиларов, Живојнов, Калајyија, Топали (Марчетић), Узелац

НАПРЕДАК: Багаш, Алексијевић, Берић, Свилар (Бузаyин), Јојкић, Козомора, Крстић, Јовановић, Савков, Голуб (Миладинов), Лаушев (Миљевић).

Гости су током целе утакмице били бољи, доминирали тереном, одлично играли нарочито у средњем реду, имали више снаге и жеље и више него заслужено однели три бода.

Змајевчани су само у првих петнаестак минута били равноправан противник, после чега су тромим кретањем омогућили гостима да се разиграју а затим и да постигну водећи гол. У другом полувремену Надаљци су и даље доминирали тереном и имали више шанси, док су јалови напади Змајевчана углавном завршавали на средини терена.

У 54. минуту Огњен Крстићје  постигао леп гол и поставио коначан резултат.

Л. Киш

Раднички (Б) - Сутјеска 1:0, Сента - АФК 4:1, Ђурђин - Слога 1:2, Јадран - Искра 3:0, Пролетер (РС) - Пролетер (Њ) 4:2, Будућност - Еђшег 0:1, Обилић - Напредак 0:2, Торњош - Препород 0:1.

1. Сента    3      3      0      0      14:2  9

2. Јадран   3      3      0      0      11:1  9

3. Препород       3      3      0      0      8:1    9

4. Раднички       3      3      0      0      6:3    9

5. Проле. (РС)    3      2      1      0      8:3    7

6. Напредак       3      2      0      1      7:3    6

7. Слога    3      2      0      1      7:6    6

8. Еђшег    3      1      1      1      2:6    4