СУБОТИЧКА ЛИГА: Ефикасни Змајевчани

Обилић (З) - Јадран 5:2 (3:1)
с

ЗМАЈЕВО: Стадион у рекреативном центру, гледалаца око 100, судија Торњански (Нови Кнежевац). Стрелци: Живојнов у 6. и 17. Марковић у 24. и 52. и Половина у 84. за Обилић, а Иванишевић у 23. и Жмукић 54. (из пенала) минуту за Јадран. Жути картони: Половина (Обилић), Чеке, Стојановић  (Јадран). Црвени картон: Узелац (Обилић).

ОБИЛИЋ: Калинић, Родић, Павићевић, Н. Кобиларов (Ђорђић), Узелац, М. Кобиларов (Кнежевић), Марковић, Штефек, Живојнов, Попин (Половина), Ћетковић.

ЈАДРАН: Л. Милановић, Мирановић (Илић), Малецки (Вукотић), Чеке, Станишић (Н. Милановић), Стојановић, Мартиновић (Матковић), Иванишевић, Жмукић, Олах, Балаћ (Тољић).

Одлични Змајевчани су  брзом квалитетном игром уз велики број шанси, потпуно декласирали госте из Фекетића. Живојнов је већ у шестом минуту, после контре матирао Л. Милановића,  а до краја првог полувремена голман гостију је још двапут вадио лопту из мреже.

У другом полувремену Обилић игра још брже и атрактивније, нарочито навални ред који је вештим потезима стварао општу пометњу у одбрани Јадрана. У 54. минуту пенал за госте Жмукић је рутински реализовао.

Иако су пуних 25 минута играли са играчем мање, Змајевчани су и даље нападали и стварали шансе. У 84. минуту на набачену лопту са леве стране са пет – шест метара Половина је у евро -  стилу лобовао Милановића и поставио коначан резултат.

Л. Киш

Пролетер (РС) - Сутјеска 5:3 (3:1)

РАВНО СЕЛО: Игралиште Пролетера, гледалаца око 100. Судија: Канкараш (Врбас). Стрелци: Нешковић у 7. и 12. Грујић у 27. и 85. и Здимировић у 74. за Пролетер, а Кљештан у 43. Хрњачки у 71. и Сакач у 78. минуту за Сутјеску. Жути картон Кљештан ( Сутјеска ).

ПРОЛЕТЕР: Мирковић, Огризовић, Секуловић, Пјешивац, Гаџић, маћиженски, Грујић, Нешковић (Здимировић), Величковић, Ђанковић, Збућновић ( Јовановић)

СУТЈЕСКА: Лукић (Дејановић),Николић (Кнежевић), Кљештан, Дринчић, Беркловић, З. Бајић, Димић (Зековић), Глумац (Андрић), Сакач, Био је ово општински дерби, без жара и жеље за ривалским надметањем, утакмица у којој је изостало све, а осам постигнутих голова су резулти неопрезности одбране обеју екипа.

Л. Киш

Раднички (Б) - Србобран 0:1 (0:1)

БАЈМОК: Спортски центар, гледалаца 400, судија: Симендић (Мол), стрелац: Живановић у 22. минуту.

РАДНИЧКИ: С. Лебовић 6, . Маревић 6, Ђурић 6, Митић 6 (Станар 6), Л. Лебовић 7, Љубојчић 6 (Тодоровић 7), Рајић 6, Лазић 7, Ковач 6, У. Маравеић 6, Кораћ 7.

СРБОБРАН: Ађански 8, Зељић 7 (Комљенић), Радосављевић 7 (Радовановић), Остојић 7, Јоргић 7, Живановић 8, Адамовић 7, Перојчић 7, Срданов 7, Дугоњић 7, Б. Живановић 7.

Утакмица је била борбена. Раднички је имао шансу у 10. минуту када је Љубојчић погодио стативу. Гости су покушавали из контре и дошли су до гола преко Љубомира Живановића.

У другом делу Раднички је стварао шансе али гола није било. У 88. минуту судија Симендић је досудио пенал за домаће, али је капитен Срђан Рајић, шутирао слабо, а голман Ађански је одбранио његов ударац.        С. Ст.

Врбас - Искра 2:0, Ђурђин - Торњош 4:1, Бачка - Обилић (НК) 6:2, Напредак - Будућност 1:1, Раднички - Србобран 0:1, Слога - АФК 3:2, Пролетер - Сутјеска 5:3, Обилић (З) - Јадран 5:2.

1. Србобран      11     9      1      1      27:8  28

2. Врбас    11     8      2      1      22:14        26

3. Обилић (З)    11     8      1      2      25:8  25

4. Пролетер       11     7      2      2      25:13        23

5. Јадран   11     5      4      2      29:24        19

6. АФК      11     5      2      4      20:16        17

7. Раднички       11     4      3      4      15:15        15

8. Ђурђин  11     4      3      4      21:27        15