Суботичка лига: Фењераш однео бод из Кнежевца

На отварању пролећне сезоне борбена и неизвесна је била утакмица старих ривала са севера Баната, у којој су домаћини из Новог Кнежевца пружили бољу игру, али су гости из Остојићева успели да изборе бод.
М. Митровић/ Детаљ са утакмице Обилић-Слога у Новом Кнежевцу

Обилић (НК) - Слога 2:2 (2:1)

НОВИ КНЕЖЕВАЦ: Стадион Обилића, гледалаца 250. Судија: В. Цветковић (Врбас). Стрелци: Барјактаровић у 11. и Т. Дабевски у 37. за Обилић, а Цвијан у 21. и Мартиновић у 90.минуту за Слогу. Жути картони: Мијић, Барјактаровић и Т. Дабевски (Обилић), Мичевић, Острогонац, Попови. Сарапа и Мартиновић (Слога).

ОБИЛИЋ: Чанади 6, Никшић 7, Барјактаровић 8, Момчилов 7, Мијић 7, Ђукић 7 (Шибул -), Спахић 7, Ћук 8, Т. Дабевски 7, Бореновић 7, Терзин7.

СЛОГА: Стијовић 7, Мартиновић 8, Поповић 7, Банов 7, Сарапа 7, Живановић 6, Цвијан 7 (Завишић -), Мичевић 7 (Ђурђевић -), Савић 7(Ган 7), Танацков 6, Острогонац 7.

После изгледне прилике из које је Игор Момчилов шутирао поред гола, уследио је корнер са леве стране, у казнени простор гостију се одличну убацио Стефан Барјактаровић и за вођство Обилића са пет метара затресао мрежу.

Десет минута касније Лука Цвијан је са 16 метара одлично шутирао за изједначење, при чему је голман домаћих Даниел Чанади успео само врховима прстију да одбије лопту у горњи леви угао. У 37.минуту ново вођство Обилићу донео је Тома Дабевски погодивши искоса са леве стране даљи угао противничког гола.

Имали су домаћини из Новог Кнежевца још неколико прилика да увећају вођство, међутим, одолевала је одбрана гостију са голманом Николом Стијовићем. Изједначење је уследило у 90.минуту, када је из гужве шутирао Страхиња Банов, није се најбоље снашао голман домаћих Чанади, па се лопте докопао Стеван Мартиновић и изблиза лопту послао у мрежу.

М. Митровић

Сутјеска - Искра 3:2 (2:1)

БАЧКО ДОБРО ПОЉЕ: Стадион „ Крај Сушаре“,гледалаца 200. Судија: Атељевић (Мартонош ). Стрелци: акић  у 13. и 44. и Бајић  у 86. за Сутјеску,  а Самарџић у 14. и Јакић (аутогол ) у 46. минуту за Искру. Жути картони  Дринчић и Козомора (Сутјеска), а Сталевић (Искра).

СУТЈЕСКА: И. Бајић 7, Николић 7 , З. Бајић. 7, Дринчић 7, (М.Бајић 8), Родић 7 , Берколовић 7,  Миловић 7, Јакић 8, Козомора 7, Лопушина 7.

ИСКРА:  Вучинић  7, Сталевић 6, Петровић  6, Куђерски  6, Комазец 7,(Дакић) Тешановић 6( Ери 6 ), Јанковић 7, Самарџић  6, Ђукић 7, Живановић 6, Делић 7 (Батровић -).

Комшиски „дерби” је оправдао  очекивања. Домаћин је кренуо у свом стилу и у првих петнестак минута направио неколико одличних прилика за гол, али је само Јакић испео да реализује једну када  центаршут Кзоморе претворио у водство. Непун минут је трајала радост домаћих када је Самарџић шутирао а лопта од  блока одбијена пролази испод руке голмана домаћих Игора Бајића.

Након тога следи период нервозне и растрзане игре домаћих, који се ипак пред крај полувремена организују и поново долазе у вођство . Поново су  у главним улогама  били асистент Козомора и стрелац Јакић након идентичне акције, само овај пут из прекида игре. Већ на почетку другог дела гости су изједначили резултат.  Поново је стрелац био Јакић али на жалост домаћих навијача овај пут је погодио своју мрежу након  прекида игре.

Од тог момента домаћи су кренули у нападе. Улазак Мирка Бајића у 65. минуту  испоставио се био је одлучујући. Талентовани млади фудбалер је после феноменалне акције Миловића постигао одлучујући погодак.

И. Вуковић

Пролетер (РС) -  Сента  1:0 (1:0)

РАВНО СЕЛО: Игралиште Пролетера, гледалаца око 100, судија Бедић (Ђурђин). Стрелац Филиповић у  25. минуту. Жути картони: Нешковић (Пролетер), Бајтаи, Матић, Кораћ ( Сента).

ПРОЛЕТЕР: Мирковић, Бајчић, Пјешевац, Сивчевић, Бодоњи (Јандрић), Маћиженски, Огризовић, Нешковић, Величковић, Дабић, Филиповић.

СЕНТА: Томашев, Димић, Павлов, Бајтаи, Дери, Ђуза (Вулетић), Дражић (Пири), Матић, Олајош (Мракић), Кораћ, Божић.

Чврстом, борбеном и квалитетном игром, Равноселци су наговестили одлучну борбу за опстанак али и продор ка врху табеле, а меч са Сентом су такорећи рутински одиграли.

Пролетер је током утакмице доминирао, а у 25. минуту Огризовић се вештим дриблингом ослободио  чувара, мајсторски центрирао,  пронашао Филиповића који је са пет метара, оштрим шутем главом спровео лопту у мрежу гостију.

У другом полувремену равноселци играју још чвршће, у неколико наврата погађају пречку и сативу. Иако су Сенћани до краја били забункерисани, успели су једном да уздрмају пречку Мирковићевог гола. У финишу утакмице досуђен је пенал за домаћине, а шут Нешковића Томашев је ефектно одбранио.

Л. Киш

Његош - Раднички (Б) 5:0 (4:0)

ЛОВЋЕНАЦ: Стадион Његоша, гледалаца 200, судија: Вукановић (Суботица), стрелци: Жмукић у 20. Мрваљевић у 22. Кочиш у 24. 29. и 57. минуту.

ЊЕГОШ: Маровић, Никић 7 (Недић 7), Вујошевић 7, Поповић 7, Савановић 7, Тешановић 7, Жмукић 7, Кочиш 8, БОјовић 7 (Радовановић 7), Мрваљевић 7 (Миљеновић), Ковачевић 7.

РАДНИЧКИ: Ракић 5, Станар 5, Д. Старчевић 6, Др. ЂШарчевић 6, Лебовић 6, Лазић 6, Шопер 6, Ђурић 6, Ђекић 6 (Јовановић ), Матић 6, Рајић 6.

Фудбалери Његоша наставили су са сјајним играма, лако су победили екипу Раничког из Бајмока и даље држе лидерску позицију. Утакмица је била фер и коректна. Разиграни Срђан Кочиш  је постигао хет-трик.

С. Ст.

Србобран - Препород 1:2, Ђурђин - Обилић (З) 4:2, Пролетер (РС) - Сента 1:0, Његош - Раднички 5:0, Обилић (НК) - Слога 2:2, Пролетер (Њ) - Панонија 3:2, Сутјеска - Искра 3:2, Јадран - Напредак 2:0.