СУБОТИЧКА ЛИГА: Јоргић бранио све

Искра - Напредак 0:0
fudbalska lopta

КУЦУРА: Игралиште Искре, гледалаца 300, судија: У.Жутић (Ловћенац), жути картони: Баровић, Комазец (Искра), а Јојкић, Свилар, Јовановић, Алексијевић (Напредак) .

ИСКРА: Вучинић, Л. Вајагић, Баровић (Човс), Тешановић, Сердар, Пердух, Комазец (Дакић), Дамјан Губаш, Николић, Колошњаи (Сталевић), Малацко.

НАПРЕДАК: Јоргић, Икрашев, Свилар, Јовановић (Алексијевић), Јојкић, Миљевић (Бузаџин), Ергарац, Савков, Голуб, Томић (Миладинов), Станојевић (Икић).

Окршај за бодове између Куцурана и Надаљчана завршен је најнепопуларнијим резултатом, Највећи ’кривац’ за овакав епилог је сјајни вратар гостију Жарко Јоргић, који је у три наврата, на волшебан начин, сачувао је своју мрежу.

Ђ. Шт.

Обилић (НК) - Слога 2:3 (0:1)

НОВИ КНЕЖЕВАЦ: Стадион Обилића, гледалаца 100. Судија: Ђ. Симендић (Мол). Стрелци: Живков у 85. и С. Вуковић у 87. (из једанаестерца) за Обилић, а Хрустановић у 8, Радосавчевић у 59. и Радуловић у 83.минуту за Слогу. Жути катрони: Попов, Живков и С. Вуковић (Обилић), Ђуза и Савић (Слога). Црвени картон: Хрустановић (Слога).

ОБИЛИЋ: Арсенов 6.5, Грујин 6,5, Живков 7, Јанковић 7, Стојков 6,5, Пантелин 6,5, Мијатов 6,5 (Чехак -), С. Вуковић 7, Вучевић 6,5, Попов 6,5, Јанчић 6,5.

СЛОГА: Андрушко 7, Барјактаровић 7, Ђуза 7 (Мићин - ), Терзин 7, Банов 7,5, Ранков 6,5 (Савић 7), Радуловић 7 (Дабановић -), Баук 6,5 (Радосавчевић 7,5), Хрустановић 7, Живановић 7, Перазић 6,5 (Завишић -).

Обилић је наставио са слабом јесењом серијом, јер иако је пружио солидан отпор старом ривалу, гости из Остојићева су показали више и изборили победу. Гости су у вођство дошли у 8.минуту голом Дениса Хрустановића, а предност је почетком другог дела удвостручио искусни Слободан Радосавчевић.

Слога је у 53.минуту остала са играчем мање када је Хрустановић зарадио другу опомену. У финишу утакмице Данијел Радуловић је увећао вођство гостију, а након тога пробудила се и навала Обилића, па је у ублажен пораз головима Живкова и С. Вуковића.

М. Митровић

Врбас - Сутјеска 3:2, АФК - Јадран 5:1, Србобран - Обилић (З) 0:2, Будућност - Пролетер 0:1, Обилић (НК) - Слога 2:3, Торњош - Раднички 1:0, Искра - Напредак 0:0, Ђурђин - Бачка 5:0.

1. Врбас    14     11     2      1      33:20        35

2. Србобран      14     10     2      2      31:11        32

3. Обилић (З)    14     10     1      3      34:11        31

4. Пролетер       14     8      3      3      27:15        27

5. АФК      14     8      2      4      27:17        26

6. Ђурђин  14     6      3      5      31:32        21

7. Јадран   14     5      4      5      34:36        19

8. Будућност      14     5      3      6      22:17        18