Суботичка лига: Каурин донео победу

Пролетер наставља са добрим партијама и овога пута су потпуно заслужено победио екипу Препорода.
fudbal lopta

Пролетер (Њ) - Препород 2:1 (0:0)

ЊЕГОШЕВО:  Стадион Пролетера, судија: Ердељан (Бачко Градиште), стрелци: Хорват у 61. Курин у 75. за Пролетер, а Тумбас-Лакотић у 64. минуту за Препород.

ПРОЛЕТЕР: Матковић 7, Д. Цурновић 7, Папрић 7, Пановић 7, Курин 8, Демоњић 8, Грбић 8, Париповић 7, Хорват 8, Бањеглав 7 (Вуњак), Јерковић 7.

ПРЕПОРОД: Н. Вуковић 7, Дослов 7, Терзија 6, Курушић 7, Грбић 7, Папди 6, Милић 7 (Тумбас 7), Дамјановић 7, Шашић 7 (Копоња 7), Ковач 7, Ждрња 7 (С. Вуковић 6).

У правој првенственој и доброј утакцими повели су домаћи. Борислав Демоњић је пронађао луцидног Хорвата који је погодио мрежу. Гости су брзо из контре изједначили преко Тумбаса.

Победу доброј екипи Пролетера донео је Слободан Курин када је сталожено из гужве погодио мрежу.

С. Ст.

Искра - Торњош 3:1 (2:1)

КУЦУРА: Игралиште Искре, судија: А. Марјанов (Србобран), стрелци: Бокан у 17. и у 81. (из једанаестерца) и Дамир Губаш у 32. за Искру, а М.Хомоља у 7. минуту за Торњош, жути картони: Ђурић (Искра), а З. Барна, М. Хомоља, Г. Хомоља, Кокрехел (Торњош).

ИСКРА: Ступар, Л. Вајагић, Ђаковић, Дамир Губаш, Човс, Иван, Сталевић (Холошњаи), Ђурић (Михњак), Бокан, Дрљаца (Лукић), Баровић (Дакић).

ТОРЊОШ: Ђорђевић, Арамбашић, Тотхоргоши (Г. Хомоља), Самарyија, Кокрехел, З. Барна, Карачоњи, Перовић, М. Хомоља, Д. Барна, Нађ.

Голобради фудбалери Искре Павле Човс и Душан Бокан дали су највећи допринос тријумфу над Торњошанима. Није пулене тренера Живка Јовановића ни мало пореметило рано вођство гостију.

Ђ. Штрбац

Ђурђин - Раднички (Б) 3:0 (2:0)

ЂУРЂИН: Игралиште Ђурђина, судија: Вукас (Суботица), стрелци: Видаковић у 16. Н. Вуковић у 26. Матковић(из пенала)  у 86. минуту. Жути картони: Видаковић, Асарић, Мојић, Матковић, Билбија, Шомођи, Стантић (Ђурђин). Ракић, Бајић, Митић (Раднички). Црвени картон: Кекезовић (Раднички).

ЂУРЂИН: Асарић 7, Кујунyић 7 (Стевановић 7), Вуковић 8, А. Билбија 7, Мајлас 7, Пејић 7, Асарић 7, И. Библија 7), Стантић 8, Мојић 7 (Т. Стантић 7), Матковић 8, Видаковић 8 (Шомоши 7).

РАДНИЧКИ: Ракић 6, Корпонајић 6 (Хорват 6), Јањић 6, Митић 6, Кекезовић 6, Рајић 6, Станар 6, Пајић 6 (Тодоровић 6), Иванишевић 6, Маревић 6.

У комшијском дербију успешни су били Ђурђинци. У првих 45. минуту било је већ 2:0. У другом полувремену Матковић је погодио с пенала  и решкио све дилеме.

С. Ст.

Резултати:

Ђурђин - Раднички 3:0, Сента - Јадран, Сутјеска - Пролетер (РС) 3:2, АФК - Будућност 7:1, Слога - Обилић 2:3, Искра - Торњош 3:1, Пролетер (Њ) - Препород 2:1, Еђшег - Напредак 0:3.