Суботичка лига: Кнежевчани матирани већ на почетку

Новокнежевчани су се представили у веома слабом издању и доживели дебакл против гостију из Ловћенца.
Martinovic (Njegos)/M. Mitrovic

Већ у првом нападу гостију затајила је одбрана Обилића, у казнени простор се убацио Милош Мрваљевић и искоса са леве стране са 12 метара ниско шутирао, а голман Никола Стјовић није успео да заустави лопту која је завршила у доњем левом углу.

Два минута касније прилику за изједначење имао је Тома Дабевски, али је шутирао преко гола.Други гол постигнут је из акције која је мирисала на офсајд, Данило Пејовић је прихватио лопту, у шеснаестерцу прошао двојицу играча домаћих и голмана и зтресао мрежу.

У последњем минуту утакмице Стеван Вуковић је из слободног ударца са 18 метара погодио пречку, на одбијену лопту реаговао је Дабевски, али је голман гостију Срђан Плављанић одбранио.

М. Митровић

Обилић  - Његош  0:2 (0:1)

НОВИ КНЕЖЕВАЦ: Стадион Обилића, гледалаца 80. Судија: М. Нешић (Суботица). Стрелци: Мрваљевић у 2. и Пејовић у 51. минуту. Жути картони: Барјактаровић, Стијовић, Терзин, Живков, Јанчић (Обилић), Маравић, Пејовић И Миљеновић (Његош).

ОБИЛИЋ: Стијовић 6, Торњански 6 (Живков 6), Лазић 6 (Кашић -), Мичевић 7, Барјактаровић 6, Јевтић 6, Дабевски 6, Ђукић 7, С. Вуковић 7, Р. Вуковић 6 (Јанчић -), Терзин 6.

ЊЕГОШ: Плављанић 7, Арамбашић 8, Никић 7, Мајор 7, М. Косовић 7 (Миљеновић -), Кустудић, 7 Н. Косовић 7, Мартиновић 7 (Менделер -), Пејовић 8, Вујошевић 7 (Маравић 7), Мрваљевић 7.

Убојити Равноселци

Пролетер (РС) - Панонија 7:0 (2:0)

РАВНО СЕЛО: Игралиште Пролетера, гледалаца око 100. Судија: Јолић (Чока), стрелци: Грујић у 6. и 15. Туровић у 47. и 62. Новићевић у 52., Којичић у 68, и Маћиженски у 88. минуту. Жути картон: Попржен (Пролетер ).

ПРОЛЕТЕР (РС): Мирковић, Огризовић, Г. Јовановић (Бајчић), Ери, Новићевић, Грујић (Величковић), Гајин, Маћиженски, А. Јовановић (Туровић), Којичић, Попржен.

ПАНОНИЈА: Живко, Кандић, Папрић, Виславски, Ђурица, Цветићанин, Барна, Бањеглав (Халас), Влаховић (Беговић), Ракић, Тутић (Исаков).

Равноселци су чврстом, тактички добро осмишљеном игром, већ у првом полувремену разбили илузије гостију који су само на моменте успевали да уравнотеже игру. Домаћи су, захваљујући доброј уиграности, головима младог Страхиње Грујића најавили голеаду коју су Туровић, Новићевић, Којичић и Маћиженски наставили у другом полувремену.

Висока победа Пролетера резултат је хомогене, добро уигране снажне и ефикасне шпиц линије и веома покретљивих крилних и везних играча. Свакако вредно је истаћи и одлично суђење младе судијске тројке, нарочито младе, осамнаестогодишње судијке, Милице Сретеновић из Чоке.

Л. Киш

Сутјеска  – Сента 2:1 (1:0)

БАЧКО ДОБРО ПОЉЕ: Стадион „ Крај Сушаре“ , гледалаца 250. Судија: Цветковић (Врбас). Стрелци: Лопушина у 9. и Јакић у 65. за Сутјеску, а Ђери у 66.минуту за Сенту.  Жути картони: Јакић, Николић и Гашовић (Сутјеска), а Ђуза и Дражић (Сента).

СУТЈЕСКА: Гашовић  7, Николић 7, (Краљ 7)  Жугић 7, Андрић 7 ( Димић), Костић 7 Тадић 7 Лопушина 8, Беркловић 7, (Вејновић)  Јакић 8 Пековић 7, Бајић 7.   СЕНТА: Томашев 7, Зековић  6 , Павлов 6 ,Бајтаји 6 , Ђери 6, Ђуза  6  Матић 6,(Божић 6 ), Ловре  6, Митровић  6( Мракић 7),  Кораћ 6, Дражић 7 .

Гости из Сенте су били добар противник и нису се предавали до последњег звиждука. Домаћи су повели врло брзо, када је  капитен домаћих Лопушина  ухватио на спавању голмана гостију Томашева и сместио лопту иза љегових леђа прецизним  лоб ударцем.

До краја полувремена није било већих узбуђења осим поништеног гола Јакића после лепе акције домаћих. Други део почиње са нападима домаћих који су хтели да у раној фази одлуче победника меча . Одличну акцију Пековића и Бајића и гол претвара Јакић својим осмим  голом ове сезоне. Међутим гости су имали спреман одговор и убрзо потом смањили предност домаћих. Стрелац је био Ђери.

Гости су у последњем миниту преко Божића имали прилику, али је његов ударац главом био непрецизан.

И. Вуковић

Искра (К) - Слога (О) 6:0 (5:0)

КУЦУРА: Стадион Искре, гледалаца:300, судија: В. Филиповић (Суботица), стрелци: Сердар у 5. и у 82., Малацко у 17. и у 21. (оба из једанаестерца) , Губаш у 40. и Дурутовић у 43. минуту, жути картони: Миланковић, Ј.Радић (Слога), црвени картон: Ј.Радић (Слога) у 21. минуту.

ИСКРА (К): Калинић (Ступар), Дрљача, Дурутовић (Родић), Сталевић, Ђаковић, Јуржук, Пљешевац, Малацко, Шанта (Маљик), Губаш, Сердар.

СЛОГА (О): Ј. Радић, Миланковић (З. Радић), Давидов, Будовалачев, Мијић, Банов, Ваштаг, Савић, Фараго, Вишњић , Живановић.

Фудбалери куцуранске Искре шестицом вратили су се на лидерску позицију на табели. Занимљиво, да је серију голова започео и завршио нападач домаћега тима Зоран Сердар. Он је на капитулацију натерао Јована Радића, а потом и његовога оца Зељка Радића.

Ђ. Штрбац

Јадран - Виноградар 1:5, Препород - Ђурђин 1:0, Обилић - Његош 0:2, Пролетер (РС) - Панонија 7:0, Раднички - Војводина 2:1, Искра - Слога 6:0, Напредак - Пролетер (Њ) 0:0, Сутјеска - Сента 2:1.