Суботичка лига: Комшијски дерби Змајевчанима

Дуел општинских ривала у потпуности је оправдао епитет дербија.
Моменат са утакмице у Змајеву

Обилић - Искра 2:0 (1:0)

ЗМАЈЕВО: Стадион у рекреативном центру, гледалаца око 150, судија Канкараш (Врбас). Стрелци: Попин у 10. ( из пенала) и Копривица 91. минуту.

ОБИЛИЋ: Калинић, Павићевић, Родић, М. Кобиларов, Н. Кобиларов (Ивошев), Узелац, Копривица, Попин (Кецман), Ћетковић, Живојнов (Вареница), Пековић.

ИСКРА: Скубан, Човс, Баровић (Дакић), Сталевић, Сердар, Малацко, Латинкин, Бокан, Драгојевић (Колошњаи), Јурчук, Секулић.

Екипе су играле чврсто, динамично, живо уз велики број шанси. Змајевчани су у првом делу утакмице имали више иницијативе и организованију игру. У 10. минуту Сердар је покушао да изнесе лопту из свог шеснаестерца, Узелац му је гурнуо лопту са ноге, прихватио ју је Копривица и кренуо ка голу али га је Сердар оборио на ивици петерца, одлични Канкараш је показао је на пенал којег је Попин рутински реализовао. У другом полувремену Куцурани су појачали темпо, контрама покушавали да угрозе гол домаћих али без успеха. На самом крају у првом минуту надокнаде, Копривица је прецизним шутем са леве стране погодио голманов леви доњи угао.

Л. Киш

Сутјеска - Обилић (НК)  3:1 (3:1)

БАЧКО  ДОБРО ПОЉЕ: Стадион „ Крај Сушаре“ , гледалаца  200, судија: Мудрински (Србобран). Стрелци: Јакић у 12. и 18. и Дринчић у 41. за Сутјеску, а Перазић у 7. минуту за Обилић. Жути картони: Јакић и Хрњачки (Сутјеска), а Стојков и Вуковић(Обилић).

СУТЈЕСКА: Јовичић  7, Голубовић 7, Бајић 7, Дринчић 8, Родић 7, Томчић 7, Лопушина 7, Беркловић 8, Јакић 9 (Осмајић 7), Хрњачки 7, Шибалић 7 (Димић).

ОБИЛИЋ: Стијовић 7, Грујин 6, Пекија 6, Јанковић 6, Стојков 6, (С. Вуковић 6 ), Ђукић 6, Марић 6, Живков 6,  Вуковић 7, Србљин  6 (Пантелин 6), Перазић 7.

Сутјеска је одиграла храбро, борберно и допадљиво. Међутим,  почело је изненађењем. Перазић је у 7. минуту побегао одбрани домаћих  и евро- голом довео госте у водство . о није ни мало пореметило домаће који су врло брзо успели преко Јакића да преокрену резултат. А у финишу првог дела и преко искусног Дринчића да повећају вођство.

Право је чудо да је ово остао коначан резултат меча. У другом делу  је било доста прилика, али су мреже мировале.

И. Вуковић

Раднички (Б) - Напредак 4:0 (1:0)

БАЈМОК: Спорски центар, гледалаца 150, судија: Зенко (Бачка Топола), стрелци: Патаки у 5. З. Маревић у 60. (из пенала), Митић у 68. и Милић у 88. минуту. Жути картон: Митић (Раднички).

РАДНИЧКИ: С. Лебовић 7, Маревић 8, Тодоровић 6,5 (Вуковић 6), Патаки 8, Колак 7, Митић 7 (Ђурић 6), Л. Лебовић 7, Љубојчић 7 (С. Лазић 6), Милић 8, Глоговац 7, Ковач 7.

НАПРЕДАК: Пешакнов 6, Икрашев 6, Алексијевић 6, Јокић 7, Козомора 6, Ергарац 6 (Миљевић 6), Савков 6, Бузаџић 6 (Степанов 6), Неда 6 (Станојевић 6), Плазачић 6 (Михајловић 6).

Добра фудбалска представа. Раднички је пружио добру игру и високо поразио Напредак из Надаља. У 5. минуту домаћи су дошли у предност голом Патакија.

У другом делу домаћи су постигли још три поготка када је Ненад Милић постигао погодак у финишу утакмице.

С. Ст.

Пролетер - Ђурђин 0:3 (0:1)

РАВНО СЕЛО: Игралиште Пролетера. Судија: Атељевић (Мартонош). Стрелци: И. Билбија у 7. Кујунџић у 76. и Видаковић у 78. минуту. Жути картони: Гаџић, Маћиженски, Грујић (Пролетер), Панић (Ђурђин).

ПРОЛЕТЕР: Мирковић, Секулић (Ковачевић), Пјешивац, Гаџић, Комазец (Бајчић), Маћиженски, Грујић, Нешковић ( Секулић ), Величковић, Ђанковић (Бајић ).

ЂУРЂИН: Скендеровић, Савановић, Пеић, А. Билбија, Сарић, И. Билбија, Вуковић, Панић, Стантић, Видаковић (Тумбас), Кујунџић.

Слаба фудбалска представа у Равном Селу. Играло се тромо и незаинтересовано, нарочито од стране домаћих. Гости су имали три шансе које су и реализовали. Најлепши гол постигао је Кујунџић који је полувисоким шутем погодио једну сативу, лопта се одбила ка другој, ударила у њу и завршила у мрежи Мирковића.

Л. Киш

Резултати:

Србобран - Врбас 0:0, АФК - Будућност 4:0, Сутјеска - Обилић (НК) 3:1, Јадран - Торњош 1:3, Обилић (З) - Искра 2:0, Пролетер - Ђурђин 0:3, Слога - Бачка 4:0, Раднички (Б) - Напредак 4:0.