Суботичка лига: Одлука с пенала

Уједначена игра у којој је свако имао по неколико идеалних прилика за гол. Новокнежевчани су током целе утакмице имали благу иницијативу, нарочито у првом полувремену.
Л. Киш/ Моменат с утакмице у Змајеву

Обилић (З) - Обилић (НК) 1:0 (0:0)

ЗМАЈЕВО: Стадион у рекреативном центру, гледалаца око 100, судија Канкараш (Врбас). Стрелац Попин(из пенала) у 88. минуту. Жути картони: Попин, Кнежевић (Обилић, З.), Марић, Перазић (Обилић, НК).

ОБИЛИЋ: Калинић, Павићевић, Копривица, Родић, Н. Кобиларов, Узелац, М. Кобиларов, Попин, Кнежевић (Живојнов), Штефек, Ћетковић.

ОБИЛИЋ (НК): Стијовић, Грујин, Јанковић, Стојков, Ђукић, Спахић, Марић, Живков, Р. Вуковић (С. Вуковић), Србљин, Перазић.

Змајевчани су тек петнаест минута пред крај заиграли организованије а велико освежење и живахнију игру Змајевчана унео је улазак Живојнова који је сјајним дриблинзима и соло акцијама уносио пометњу међу одбрамбене играче гостију. У 88. минуту Живојнов у шеснаестерцу гостију доста траљаво прихватио лопту, али је успео да је задржи и настави соло акцију, коју је Јанковић зауставио тако што је оборио Живојнова. Одлични судија Канкараш без размишљања је показао на пенал којег је искусни Попин рутински реализовао.

Л. Киш

Раднички (Б) - Ђурђин 4:1 (0:0)

БАЈМОК: Спортски центар, гледалаца 150, судија: Лукић (Палић), стрелци: Рајић у 53. Колак у 60. Милић у 62. и 75. за Раднички, а Пејић у 47. минуту (из пенала) за Ђурђин. Жути картон: Пејић (Ђурђин).

РАДНИЧККИ: Ракић 7, З. Маравић 8, Станар 6,5, Тодоровић 6,5 (Вуковић 7), Колак 8, У. Маравић 7 (Лазић 7), Лебовић 8, Патаки 6,5 (Милић 8), Љубојчић 7, Рајић 7,5, Глоговац 7,5.

ЂУРЂИН: Саарић 6, Хорвацки 6 (Шомођи 6), Пејић 7, Мијлац 6,5 Половина 6,5 (Сарић 6,5), Савановић 6,5 (Цвијанов 6,5), Вуковић 6,5, Панић 6,5, Михајловић 6,5 (Скендеровић 6,5), Стантић 7, Видаковић 7.

Раднички је убедљиво победио комшије из Ђурђина. Иако је прво полувреме било неизвесно. Гости су повели из пенала. Само што је почело друго полувреме преко Пејића Срђан Рајић је погодио, да би Колак лепим голом повећао предност у 60. минуту. Резервиста на клупи и новајлија Ненад Милић је решио све дилеме око победника. С. Ст.

Слога - Искра 3:0 (2:0)

ОСТОЈИЋЕВО: Стадион Слоге, гледалаца 150. Судија: Н. Тешановић (Србобран). Стрелци: Мићин у 22. и 89. и Стојановић у 31.минуту. Жути картони: Ранков, Хрустановић, мартиновић (Слога) И Нађ (Исткра).

СЛОГА: Стојадинов 7, Ђуза 7,5, Терзин 7, Мићин 8,5, Ранков 6,5 (Шћепановић 7), Радуловић 6,5 (Трњанов -), Баук 7 (Рајков -), Хрустановић 7 (Анђелковић -), Мартиновић 7, Живановић 7, Стојановић 7.

ИСКРА: Новаков 6, Колошњаи 5,5, Чова 6, Сталевић 6, Малацко 5,5, Латинкин 6, Бокан 5,5, Николић 6, Нађ 6, Секулић 6, Баровић 5,5 (Јурчик 6).

Екипа домаћина коју је добро укомпоновао тренер Иван Жмукић, доминирала је против гостију из Куцуре. Слога је играла квалитетно и сигурно, а на први гол чекало се до 22.минута када је мрежу Радослава Новакова затресао Милан Мићин. Ефектним поготком предност је у у 31.минуту удвостручио Марко Стојановић, а победу је дургим поготком пред сам крај утакмице потврдио Мићин.

М. Митровић

Пролетер - (РС) - Торњош 2:0 (2: 0)

РАВНО СЕЛО: Игралиште Пролетера, гледалаца око 100. Судија: Канкараш (Ловћенац). Стрелац Грујић у 27. и 45. минуту. Жути картони: Бајчић, Бајић (Пролетер),

ПРОЛЕТЕР: Мирковић, Ђ. Секулић, Рогановић, Пјешивац (Ђанковић), Гаyић (Бајчић), Комазец (Бајић), Маћиженски, Грујић, Нешковић (Ковачевић), Величковић, Збућновић (Љ. Секулић).

ТОРЊОШ: Ђорђевић (Деак), Арамбашић (Пири), Тотхоргоши, Острогонац (Милованов), Бешењи, Лакић, Карачањи, М. Хомоља (Касаш), Бошков, Барта, Баби (Г. Хомоља).

Организованијом игром, нарочито по средини терена, Равноселци су у свему надиграли екипу из Торњоша. Пролетер је током целе утакмице доминирао тереном и стварао шансе од којих је искористио само две.

Могли су Равноселци остварити и убедљивију победу али их је у томе онемогућио одлични Ђорђевић голман гостију који је у неколико наврата одличним интервенцијама спашавао своју мрежу

Л. Киш

Резултати:

АФК - Врбас 0:2, Сутјеска - Србобран 1:3, Јадран - Будућност 0:2, Обилић (З) - Обилић (НК) 1:0, Пролетер - Торњош 2:0, Слога - Искра 3:0, Раднички (Б) - Ђурђин 4:1, Напредак - Бачка 1:0.