СУБОТИЧКА ЛИГА: Општински дерби Змајевчанима

Обилић (З)  –  Будућност 1:0 (0:0)
с

ЗМАЈЕВО: Стадион у рекреативном центру, гледалаца око 100, судија Бајин (Падеј). Стрелац Половина у 66. (Обилић), Жути картони: Калинић, Мирковић, Родић, Попин, Павићевић (Обилић), Маринковић, Душ. Павловић, Драг. Павловић (Будућност), црвени картон Дивјак (Обилић).

ОБИЛИЋ: Калинић, Мирковић, Ђорђић (Кнежевић), Родић, Узелац, Кобиларов (Павићевић), Ћетковић, Половина, Штефек, Попин, Марковић.

БУДУЋНОСТ: Маринковић, Душ. Павловић, Драг. Павловић, Јолић, Драговић, Ђ. Цимбаљевић (Ђуричић),Дал. Јанковић, Шошкић, Дан. Јанковић, Степанов, Нађ (Р. Цимбаљевић).

Дуел општинских ривала у потпуности је оправдао епитет општинског дербија.  Екипе су играле чврсто, динамично, живо. Гости су само у првом полувремену на моменте успешно парирали разиграним Змајевчанима који су имали више иницијативе и организованију игру, нарочито по средини терена.

У другом полувремену Змајевчани појачававају темпо, Савиноселци су се повукли. У 66. минуту Половина је из трка оштрим шутем по земљи погодио мрежу левог доњег угла Маринковићевог гола.

Л. Киш

ЦрвенкаКордун 2:3 (1:1)

ЦРВЕНКА: Стадион „Милорад Yомба“, гледалаца 80. Судија: Јанковић (Сомбор). Стрелци: Бабић у 22. и М. Шакић  у  66. за Црвенку,  а Павловић у 2. Станковић 62. и Карас у 71. минуту за Кордун. Жути картони: Трифуновић (Црвенка), Павловић, Анитић, Карас, Радусин, Продановић (Кордун). Црвени картони: Бешић, Керекеш (Црвенка), Мацановић (Кордун)

ЦРВЕНКА: Гостовић 6, Трифуновић 7, Бешић 5, Н.Шакић 6, М.Суботић 6, Гајић – (од 18. Ј.Суботић 6), Бошковић 7, Калезић – (од 18. Керекеш 5 ), Бабић 7, М.Шакић 7, Бакић 7

КОРДУН: Зорић 8, Павловић 7, Вила 6, Чешновар 6, Мацановић 5, Анитић 7, (од 85. Секулић -), Чекелиш 7 ,Карас 7, Станковић 7, Радусин 7, Продановић 6 (од 69. Градинац -)

Ударцем главом већ у 2. минуту Павловић је крунисао набачену лопту из корнера и тиме пореметио планове домаћих. Црвенчани су се врло брзо консолидовали и кренули са нападима ка голу блиставог Зорића. Изједначили су преко Бабића и када се очекивао крај првог дела утакмица чула се пиштаљка судије Јанковића и досуђен је пенал за домаћине. Најистакнутији актер утакмице голман Зорић одбранио је ударац са беле тачке Суботића. Гости су и други пут повели лоб ударцем Станковића да би Црвенчани изједначили сјајним голом Миљана Шакића са око 18 метара. Груба грешка капитена Суботића „ а ла Гудељ“коштала је Црвенку и гола Караса и пораза и нимало завидног чекања наставка пролећног дела сезоне.

Т. Јововић

Пролетер - Обилић (НК) 3:0 (0:0)

РАВНО СЕЛО: Игралиште Пролетера, гледалаца око 100. Судија: Канкараш (Врбас). Стрелци: Нешковић у 65. Маћиженски у 73. и Рогановић у 84. минуту.

ПРОЛЕТЕР: Мирковић, Огризовић, Секуловић (Ковачевић), Пјешивац, Гаџић, Филиповић (Здимировић), Маћиженски, Збућновић (Јовановић), Рогановић, Нешковић, Ђанковић (Величковић).

ОБИЛИЋ (НК): Арсенов,Грујин, Кијац, Јанковић, Пантелин, Тодоров, Мијатов, Чехак, Вучевић.

Намучили су се Равноселлци са Новокнежевчанима који су играли са само девет играча, али то уопште није сметало гостима да прикажу добру игру, нарочито у првом полувремену.

Имали су Равноселци сијасет шанси али први гол су постигли тек после тридесетак промашених прилика.

Л. Киш

Раднички (Б)- Искра (К) 5:2 (4:1)

БАЈМОК: Спортски центар, гледалаца 100, судија: Лукић (Палић), стрелци: Љубојчић у 26. Ђурић у 30. Рајић у 36. Лебовић у 40. и Лазић у 60. за Раднички, а Грубаш у 42. и Бокан у 50. за Искру. Жути картони: Митић, Љубојчић (Раднички), Вајагић, Комазец (Искра).

РАДНИЧКИ:  С. Лебовић 7, З. Маревић 8, Станар 7 (Шарчевић), Ђурић 8 (У. Маревић 7), Митић 7, Л. Лебовић 8, Љубојчић 8, Рајић 7 (Јовановић), Лазић 8, Ковач 8, Колак 8.

ИСКРА: Вучинић 6, Вајагић 6, Баровић 6, Пердух 6 (Човс), Спалевић 6, Сердар 6, Малацко 7, Комазец 7 (Дакић), Грубаш 6, Колошњаи 6 (Бокан 6), Тешановић 6.

Фудбалери Радничког су се опростили од својих навијача победом. Момци тренера Лончара су одиграли једну од бољих утакмица. До гола се није дуго чекало у 26. минуту Љубојчић је постигао погодак. Голеаду су наставили Рајић, Лебовић. Све је било решено у првом делу. У наставку боља игра Радничког када је Лазић постигао пети погодак. Гости су ублажили пораз преко Грубаша и Бокана.

С. Стојиљковић

Бачка - Врбас 0:2, Напредак - Ђурђин 5:0, Раднички - Искра 5:3, Слога - Торњош 5:1, Пролетер - Обилић (НК) 3:0, Обилић (З) - Будућност 1:0, Јадран - Србобран 1:1, Сутјеска - АФК 0:1.

1. Врбас    15     12     2      1               35:20       38

2. Обилић (З)    15     11     1      3      35:11       34

3. Србобран      15     10     3      2      32:12       33

4. Пролетер       15     9      3      3      30:15       30

5. АФК      15     9      2      4               28:17       29

6. Раднички (Б)  15     6      3      6      26:21       21

7. Слога    15     6      3      6               31:28       21

8. Ђурђин  15     6      3      6               31:37       21