СУБОТИЧКА ЛИГА Преокрет у наставку

Гости су само у првом полувремену били чврсти и опасни.
а

Пролетер - Ударник 4:2 (1:2)

РАВНО СЕЛО: Игралиште Пролетера, гледалаца око 100, судија: Јурић (Сента), Стрелци: Ђанковић 41. и 49. Грујић 53. Јовановић 86. за Пролетер,а  Шицар 4. и 30. минуту за Ударник. Жути картони: Гаџић, Секулић, Сивчевић (Пролетер). Шицар (Ударник Вишњевац).

ПРОЛЕТЕР: Мирковић, Грујић (Попржен), Секулић, Пјешивац, Сивчевић, Гаџић, Ђанковић, Ковачев, Којичић, Величковић, Милићевић (Јовановић).

УДАРНИК: Јокић, Вуковић, Воргић, Руски (Дер), Анђић, Орловац, Куктин, Перушић, Шицар, Иванишевић, Патаки (Перић).

Већ у 4. минуту Шицар неопрезност одбране домаћих претворио у гол, после чега Равноселци успели да среде своје редове, али је Шицар  у 30. минуту повећао предност, након чега су Равноселци кренули офанзивније што је резултирало голом Ђанковића у 41. минуту.

У другом полувремену гости су стали, Равноселци су потпуно доминирали тереном, и вешто су искористили грешке гостију и постигли три лепа гола.

Л. Киш

Томиславци - Искра 0:2 (0:0)

ЛИПАР: Игралиште Липара, гледалаца 300, судија: М. Атељевић (Мартонош), стрелци: Малацко у 68. и Јанковић у 90. минуту, жути картони: Б. Миловановић, Ђумић(Томиславци), а Михњак(Искра).

ТОМИСЛАВЦИ: Е.Онхаус, Дошлов (Крвавац), Тресиглавић, Мајкић, Барна (Шарић), Дуљај, Б. Миловановић, Јакаб (Ђумић), Пјевач, Кандић, Бакић.

ИСКРА: М. Ступар, М. Секулић, Рогановић, Сердар, Малацко, Комазец (З. Суботић), Маћиженски, Бодоњи, Недељковић (Дамир Губаш), Михњак, Јанковић.

Дерби сусрет 10. кола одигран је на неутралном терену. Екипа Томиславаца, у Липару, одрадила је прву утакмицу од своје шестомесечне суспензије. Намерили су се Томиславчани на врло добар тим лидера са табеле. Били су Куцурани надмоћни у већем делу меча, али су победу оверили, тек, у завршници утакмице. Ваља истаћи, да је Искра овога пута наступила у ослабљеном саставу, без петорице стандардних првотимаца.

Ђ. Шт.

Виноградар - Таванкут 1:2 (1:1)

ХАЈДУКОВО: Стадион Виноградара, гледалаца 200, судија: Илић (Суботица), стрелци: Кебечко у 3. за Виноградар, а Пољаковић у 33. и Мирановић у 55. минуту за Таванкут. Жути картони: Салма, Ћулафић (Виноградар), Шарчевић, Јарамазовић (Танвакут).

ВИНОГРАДАР: Крепс 7, Енги 6 (Рафаи), Ковач 7, Кеблечко 7, Салма 7, Алаџић 7, Ћлафић 6 (Пауфта), Фараго 7, Хашко 7 (Шерег), Тертели 6 (Радуловић 6), Јекнић 7 (Пехељ 6).

ТАВАНКУТ: Милановић 7, Шарчевић 7, Годар 7, Бедековић 7, Ћук 7, Мирановић 8, Тумбас 7 (Лабан 6), Бабић 7 (Вуковић), Дондур 7, Јарамазовић 7, Пољаковић 8.

Утакмица је била добра и квалитетна. Виноградар је већ у 3. минуту повео преко Кебечека на асистенцију Алаџића. Гости из брзог напада преко Пољаковића у 33. минуту на асистенцију Годара изједначили.

У другом делу меча гости су били још бољи, а победоносни гол је постигао Мирановић и тако Таванкућани носе три бода кући.

С. Ст.

Резултати и табела:

Јадран - Сутјеска 2:0, Пролетер - Ударник Вишњевац 4:2, Чока - АФК 6:0, Србобран - Напредак 1:0, Виноградар - Таванкут 1:2, Сента - Његош 6:1, Томиславци - Искра 0:2, Јединство - Будућност 0:0.